CIEKAWOSTKI

Tutaj prosze pisac wasze pytania i zgłaszać problemy dotyczące forum.

Moderator: ModTeam

Awatar użytkownika
maol
Moderator
Posty: 7898
Rejestracja: 2007-05-25, 14:18
Pojemność akwarium: 200
Imię: Marcin
Nazwisko: Olszewski
Lokalizacja: Łódź

Re: CIEKAWOSTKI

Post autor: maol » 2007-07-13, 11:12

...a nie sądzicie, że przepisywanie ogólnodostępnych gazet mija się z celem? Rozumiem np. tłumaczenie ciekawego artykułu z prasy zagranicznej, ale "Moje akwarium" mozna dostać w każdym kiosku... I wątpię, czy nawet podanie źródła i autora nie będzie traktowane jako naruszenie praw autorskich - w końcu w każdej publikacja jest zwykle formułka o zakazie jakiegokolwiek dalszego przetwarzania i publikowania tekstu bez _zgody_ autora bądź redakcji - wg mnie przepisując po prostu artykuł naruszacie te prawa.
Glonojady maja specyficzna skórę którą jak pyszczak liźnie to poprostu mi sie w gębie robi źle.

Złote ciacha come back :)

Michał
Administrator
Posty: 739
Rejestracja: 2006-08-21, 18:07
Pojemność akwarium: 50
Imię: Michał
Nazwisko: Kryński
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: CIEKAWOSTKI

Post autor: Michał » 2007-07-13, 11:25

maol, właśnie też się nad tym zastanawiam...

Faktem jest że w dziale Ciekawostki nie powinny znajdować się żywcem przepisane artykuły... Prędzej powinny być własne przemyślenia na temat danego artykułu.
Michał

Awatar użytkownika
maol
Moderator
Posty: 7898
Rejestracja: 2007-05-25, 14:18
Pojemność akwarium: 200
Imię: Marcin
Nazwisko: Olszewski
Lokalizacja: Łódź

Re: CIEKAWOSTKI

Post autor: maol » 2007-07-13, 14:03

Żywcem przepisane artykuły nie powinny się _nigdzie_ znajdować. Co innego cytat, co innego przepisanie. Zwróć również uwagę na encyklopedię - ostatnio jest tam bardzo dużo wpisów (to dobrze) pochodzacych w prostej linii kopiuj - wklej - dopisz lub usuń jedno zdanie z innych forów (to źle).
Glonojady maja specyficzna skórę którą jak pyszczak liźnie to poprostu mi sie w gębie robi źle.

Złote ciacha come back :)

Awatar użytkownika
D4ni3l
Zakręcony forumowicz
Posty: 1393
Rejestracja: 2006-12-21, 20:31
Pojemność akwarium: 240
Imię: Daniel
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: CIEKAWOSTKI

Post autor: D4ni3l » 2007-07-13, 15:35

Gaber pisze:
Michał pisze:Tylko zdanie o przepisywaniu czasopism mi się nie podoba z uwagi na to że nie chce mieć problemów z prawami autorskimi :P
Zawsze można wrzucić w poście link do artykułu (czasopisma) "i wilk będzie syty i owca cała"
To chyba legal :?:
Niestety wiele osób na tym forum ma problemy z umieszczeniem linku.
Niektórym od władzy odbija... cóż poradzić.

Michał
Administrator
Posty: 739
Rejestracja: 2006-08-21, 18:07
Pojemność akwarium: 50
Imię: Michał
Nazwisko: Kryński
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: CIEKAWOSTKI

Post autor: Michał » 2007-07-13, 18:32

W sumie maol, ma racje... Na forum będzie zakaz umieszczania przepisanych artykułów... Z uwagi na to że jak już ktoś bedzie miał za to beknąć to Ja...

Co do encyklopedii to również nie jestem zwolennikiem zwalania wszystkiego z innych for/stron www.

Encyklopedie swoją drogą chce przebudować tak jak już kiedyś pisałem. Dzięki temu tylko grupka osób bedzie miała dostęp do dodawania nowych gatunków ryb/roslin do encyklopedii.

Na forum beda jedynie tematy do dyskusji na temat ryb/roślin.
Michał

Awatar użytkownika
Doma
Przyjaciel forum
Posty: 797
Rejestracja: 2007-02-13, 19:43
Pojemność akwarium: 112
Imię: Dominika
Lokalizacja: Bolesławiec

Re: CIEKAWOSTKI

Post autor: Doma » 2007-07-13, 19:42

Ja nigdy nie przepisuje na żywca z gazety często sama coś dopisuje albo skracam. Zauważyłam że poprostu mało osów czyta MagazynAkwarium i fajnie by było "przepisać" coś ze starych gazet, bo mało kto je ma.
Pozdrawiam Dominika ;-)
Odważni walczą - sprytni uciekaja. David Belle

ODPOWIEDZ