Węglowodany - https://www.studioagama.pl - Węglowodany

Kiedy jeste okres tarła????

Tematy dotyczące rozmnażania ryb akwariowych.

Moderator: ModTeam

mario
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: 2007-07-24, 16:21
Pojemność akwarium: 50
Lokalizacja: Andrychów
Kontakt:

Kiedy jeste okres tarła????

Post autor: mario » 2007-07-26, 15:03

kiedy jest okres tarla u ryb takich jak gupik,kirysek pstry,neonek innesa, danio i mieczyk?
podajcie albo pore roku albo dokladny miesiac
bo ja jestem poczatkujacy
i nie wiem czy jest jakis okres czy przez caly rok jest ten okres tarla ?
prosze was o szybkie odpowiedzi
aha i jak ktos wie to niech powie dokladnie ile danio plywa z ikra w brzuchu ?

Awatar użytkownika
Morter
Rekin forum
Posty: 2275
Rejestracja: 2007-06-27, 22:53
Pojemność akwarium: 80
Imię: Piotr
Lokalizacja: Rciąż/Wawa
Kontakt:

Re: Kiedy jeste okres tarła????

Post autor: Morter » 2007-07-26, 15:11

jeśli chodzi o gupiki, to one się mnożą cały czas... Co do reszty, nie wiem, ale musisz pamiętać, że okres tarła pod względem pór roku występuje tylko w naturze, bo w akwarium masz stałe warunki, bez względu co się dzieje za oknem, więc lepszym pytaniem było by "jakie warunki potrzebuję te ryby xxx do rozmnażania" niektórym rybom n trzeba podmienić ileś tam wody na świeżą i miękką i np zapewnić roślinki... Inni będą może wiedzieć jakie warunki dla Twoih rybek, no oprucz gupika, bo one nic nie wymagają ;)
Życie ma cierpki smak, ale ja lubię wytrawne drinki...

strona mojego szwagra fotografa - serdecznie zapraszam - www.kirczuk.pl

mario
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: 2007-07-24, 16:21
Pojemność akwarium: 50
Lokalizacja: Andrychów
Kontakt:

Re: Kiedy jeste okres tarła????

Post autor: mario » 2007-07-26, 15:13

dzieki cos mi pomogles ale nie za duzo czekam na wiecej odpowiedzi

Awatar użytkownika
pavelek
Rekin forum
Posty: 1950
Rejestracja: 2006-12-27, 21:41
Pojemność akwarium: 80
Imię: Pawe³
Lokalizacja: Kalisz
Kontakt:

Re: Kiedy jeste okres tarła????

Post autor: pavelek » 2007-07-26, 15:39

Gupiki i mieczyki monożą się bez przerwy , kiryski potrzebują akwarium tarliskowe i tam podmianę wody około 50% na świeżą . Neonki są bardzo trudne do rozmnożenia.
Danio niewiem jak się rozmnaża ale z tego co się orientuje to łatwo się rozmnaża. 8-)

Awatar użytkownika
frytexxx
Zainteresowany
Posty: 34
Rejestracja: 2007-07-16, 16:23
Pojemność akwarium: 0
Lokalizacja: Szwajcaria; St Aubin

Re: Kiedy jeste okres tarła????

Post autor: frytexxx » 2007-07-26, 16:38

Daniom tez przydalo by sie akwarium tarliskowe. Dno powinno byc wylozone puchem roslinek, gdyz samica ,,rozrzuca'' jaja po calym akwarium ;). Do tarla najczesciej dochodzi w porach rannych. Male nie sa wybredne, jedza specjalny pokarm dla narybku, a nawet rozdrobniony zwykly pokarm. :-)
edit: Danio plywa z ikra w brzuchu do 4 tygodni, wiem, bo sam je mialem:)
Jak pomoglem i jak to Ci pomoglo, to kliknij, ze pomoglem ;-)
-----------------------------------------------------------
Mam nadzieje na 80l... :)

mario
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: 2007-07-24, 16:21
Pojemność akwarium: 50
Lokalizacja: Andrychów
Kontakt:

Re: Kiedy jeste okres tarła????

Post autor: mario » 2007-07-26, 19:25

dzieki wielkie
czyli musze dla neonek i kiryskow wylozyc cale dno roslinkami
moze byc mech jawajski??
czy cos innego a jezeli cos innego to co??

Awatar użytkownika
frytexxx
Zainteresowany
Posty: 34
Rejestracja: 2007-07-16, 16:23
Pojemność akwarium: 0
Lokalizacja: Szwajcaria; St Aubin

Re: Kiedy jeste okres tarła????

Post autor: frytexxx » 2007-07-26, 21:03

W akwarium tarliskowym dla DANIO, aj pisalem tylko o danio, ale jak nie masz drugiego zbiorniczka, to przynajmniej niech w ogolnym bedzie drobny zwirek... ale w ogolnym tez mozesz wylozyc:). Mech jajawski jest w sam raz, tylko trzebago czyms obciazyc, zeby nie wyplywal. Powodzenia :-D :-D :-D
Jak pomoglem i jak to Ci pomoglo, to kliknij, ze pomoglem ;-)
-----------------------------------------------------------
Mam nadzieje na 80l... :)

Awatar użytkownika
natimati
Stały bywalec
Posty: 303
Rejestracja: 2007-08-20, 19:42
Pojemność akwarium: 112
Imię: Natalia
Lokalizacja: Gostynin
Kontakt:

Re: Kiedy jeste okres tarła????

Post autor: natimati » 2007-08-23, 11:25

u gupików nie musisz nic robić bo one cały czas ( prawie cały czas ) wydają na świat potomstwo....
Kiryski
ryba jajorodna. Ryby bez problemów odbywają tarło w niewoli . Przed tarłem ryby powinny być karmione obficie dobrym pokarmem.Można je wymusić podmieniając znaczną cześć wody na chłodniejszą. Tarło poprzedza gonitwa ryb w zbiorniku . Kiryski zazwyczaj nie zjadają ikry , jednak podczas energicznego pływania mogą ją uszkodzić . Ikra jest zazwyczaj składana na kamieniach , szybie akwarium lub roślinach .Jest bardzo delikatna i często gnije. Aby temu zapobiec wodę należy odkazić trypaflawinę lub specjalnym preparatem . Młode karmimy drobnym planktonem , a następnie siekanymi doniczkowcami lub rurecznikami. Dobrze karmione osiągają dojrzałość płciową po 12 miesiącach.
Danio
ryba jajorodna. Podczas tarła należy odseparować grupę ryb (tarło stadne). Ikra opada swobodnie na dno lub jest składana na liściach. Danio pręgowany uchodzi za łatwego do rozmnożenia.Podczas tarła woda powinna mieć temperature ok 25*-26* stopni
Neon
ryba jajorodna. Podczas tarła należy odseparować jedną parę. Akwarium tarliskowe, do którego zostanie przeniesiona powinno być zaciemnione z miękką wodą (w celu jej zmiękczenia można użyć torfu). Po tarle należy odłowić parę i pozostawić akwarium zaciemnione. Narybek można karmić pokarmem w płynie lub w postaci pyłu.
Mieczyk hellera
ryba żyworodna, bardzo łatwa w rozmnażaniu, ciąża trwa 4-5 tygodni, rodzi się nawet do 70-250 młodych, samica może zjadać swoje młode - należy więc ją odłowić lub zapewnić gęstą roślinność, w której młode mogłyby się ukryć; młode karmić jak dorosłe, ale podawać bardziej rozdrobniony pokarm. Zapewnić dobre filtrowanie i napowietrzanie wody, chroniące młode przed infekcjami bakteryjnymi.

Myśle że przyda ci sie

szolik10
Zainteresowany
Posty: 44
Rejestracja: 2007-08-24, 10:30
Pojemność akwarium: 200
Imię: Daniel
Lokalizacja: Lubiąż
Kontakt:

Re: Kiedy jeste okres tarła????

Post autor: szolik10 » 2007-08-24, 13:32

Danio są bardziej chętne do tarła kiedy jest spadek cisnienia. Najczęsciej dochodzi do tarła albo wczesnym rankiem 6-9 albo wieczorem kied jest juz za oknem ciemno. Wiem bo sam juz ze 3 razy je rozmnazałem z powodzeniem :mrgreen: . Poszukaj na google o Danio a napewno będzie bardzo duzo artykułow. Podesłałbym Ci ale nie mam zbytnio czasu. Pozdro i powodzenia w rozmnazaniu ;-) ;-) :-D

ODPOWIEDZ