Dlaczego?

Tutaj prosze pisac wasze pytania i zgłaszać problemy dotyczące forum.

Moderator: ModTeam

Awatar użytkownika
Mariusz86
Akwarysta
Posty: 597
Rejestracja: 2007-04-02, 13:11
Pojemność akwarium: 54
Imię: Mariusz
Lokalizacja: Kutno
Kontakt:

Dlaczego?

Post autor: Mariusz86 » 2007-07-27, 10:45

Dlaczego na tym forum nie ogólnych zasad? Ludzie piszą w stylu 'czatowskim" bez znaków polskich, nie wypełniają Profilów do końca.. Osobiście chciałbym wiedzieć z kim piszę, imię i skąd jest.. czemu Administracja nie postara sie o to, by to FORUM było profesjonalne? Czy lubicie czytać posty bez znaków polskich? Szacunku trochę dla języka!

Awatar użytkownika
Morter
Rekin forum
Posty: 2275
Rejestracja: 2007-06-27, 22:53
Pojemność akwarium: 80
Imię: Piotr
Lokalizacja: Rciąż/Wawa
Kontakt:

Re: Dlaczego?

Post autor: Morter » 2007-07-27, 11:20

na temat polskich znaków była już mowa, i doszliśmy do wniosku, że to i tak lepsze niż pisanie z koszmarnymi błędami ortograficznymi... Poza tym musisz pamiętać, że nie wszyscy na tym forum mieszkają w Polsce(wystarczy spojrzeć na profil, co według Ciebie jest takie ważne) i nie wszyscy mają po prostu możliwości pisania z polskimi znakami... A co do profili, to to jest internet i każdy ma święte prawo zachować anonimowość w takim stopniu, w jakim chce... Jeśli nie chce pisać jak ma na imię - nikt go do tego nie będzie zmuszał... A według mnie miernikiem profesjonalizmu forów tematycznych, takich jak to, jest trafność wypowiedzi piszących i skala pomocy, a ta jest duża...
Życie ma cierpki smak, ale ja lubię wytrawne drinki...

strona mojego szwagra fotografa - serdecznie zapraszam - www.kirczuk.pl

Awatar użytkownika
KrZyWy
Stały bywalec
Posty: 386
Rejestracja: 2007-07-06, 08:48
Pojemność akwarium: 240
Imię: Kuba
Lokalizacja: Skoczów , Śląskie
Kontakt:

Re: Dlaczego?

Post autor: KrZyWy » 2007-07-27, 11:44

Zgadzam się w 100% z ^Morter'em. Ważne jest to jak pomagamy i co potrafimy a nie kim jesteśmy.
Używam TYLKO Pokarmów Firmy

Awatar użytkownika
Mariusz86
Akwarysta
Posty: 597
Rejestracja: 2007-04-02, 13:11
Pojemność akwarium: 54
Imię: Mariusz
Lokalizacja: Kutno
Kontakt:

Re: Dlaczego?

Post autor: Mariusz86 » 2007-07-27, 11:51

Powiedzmy, że macie rację, ale i tak swojego zdania nie zmienię.. szkoda mówi się trudno.. Lepiej jest przecież do kogoś mówić "Niuniuś" niż np. Marcin czy Tomek..
Jeśli kogoś uraziłem przepraszam.. Chciałem tylko wyrazić swoje zdanie.. każdy ma dotego prawo..
Doścignąć niedoścignione...

Awatar użytkownika
Morter
Rekin forum
Posty: 2275
Rejestracja: 2007-06-27, 22:53
Pojemność akwarium: 80
Imię: Piotr
Lokalizacja: Rciąż/Wawa
Kontakt:

Re: Dlaczego?

Post autor: Morter » 2007-07-27, 12:18

Mariusz86 pisze:Lepiej jest przecież do kogoś mówić "Niuniuś" niż np. Marcin czy Tomek..
no to właśnie mając nik mówisz niuniuś :D
Chciałem tylko wyrazić swoje zdanie.. każdy ma dotego prawo..
oczywiście, że masz prawo, i uwagi są cenne :) ja też chętnie zobaczył bym więcej informacji w profilach, ale nie chce nikogo zmuszać do tego :)
Życie ma cierpki smak, ale ja lubię wytrawne drinki...

strona mojego szwagra fotografa - serdecznie zapraszam - www.kirczuk.pl

Awatar użytkownika
KrZyWy
Stały bywalec
Posty: 386
Rejestracja: 2007-07-06, 08:48
Pojemność akwarium: 240
Imię: Kuba
Lokalizacja: Skoczów , Śląskie
Kontakt:

Re: Dlaczego?

Post autor: KrZyWy » 2007-07-27, 13:20

Niech każdy robi co chce pzrecież po to stworzono internet :mrgreen:
Używam TYLKO Pokarmów Firmy

Ebi
Akwarysta
Posty: 649
Rejestracja: 2007-02-20, 20:58
Pojemność akwarium: 54
Imię: Kuba
Nazwisko: Dziok
Lokalizacja: Cieszyna
Kontakt:

Re: Dlaczego?

Post autor: Ebi » 2007-07-27, 14:02

Moim zdaniem gdyby trzabyło podawać imiona, nazwiska, wiek, miejsce zamieszkania, e- mail, gg itd. coraz mniej osób by się rejestrowało. To moje zdanie.

Awatar użytkownika
m4rtino
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: 2007-07-20, 23:08
Pojemność akwarium: 0
Lokalizacja: Czeladź
Kontakt:

Re: Dlaczego?

Post autor: m4rtino » 2007-07-27, 23:26

wogule to coraz wiecej roznego rodzaju pedofili i innych tego rodzaju osob i coraz czesciej naglasnia sie aby nie podawac swoich prywatnych danych bo nie wiadomo kto jest po drugiej stronie co do polskich znakow to niestety z mojego lenistwa bo przyzwyczailem sie do pisania nie uzywajac alta i trudno mi sie oduczyc :oops:

Awatar użytkownika
Morter
Rekin forum
Posty: 2275
Rejestracja: 2007-06-27, 22:53
Pojemność akwarium: 80
Imię: Piotr
Lokalizacja: Rciąż/Wawa
Kontakt:

Re: Dlaczego?

Post autor: Morter » 2007-07-27, 23:28

trzeba się starać pisać poprawnie, jeśli można, a co do tego że trzeba uważać, to w pełni się zgadzam... Jeśli ktoś chce, może podawać wszystko, ale trzeba być ostrożnym, zwłaszcza jeśli jest się młodym :)
Życie ma cierpki smak, ale ja lubię wytrawne drinki...

strona mojego szwagra fotografa - serdecznie zapraszam - www.kirczuk.pl

Slanter
Przyjaciel forum
Posty: 978
Rejestracja: 2007-02-19, 13:47
Pojemność akwarium: 0
Imię: Grzegorz
Lokalizacja: Phoenix, AZ

Re: Dlaczego?

Post autor: Slanter » 2007-07-28, 10:54

Gdybym mial mozliwosc uzywania polskich znakow to bym ich uzywal. Nie ma to nic wspolnego z brakiem szacunku dla jezyka. Anonimowosc na forach jest powszechna. Nikt nie jest zobowiazany do podawania prawdziwych imion, nazwisk czy adresow. Nie ma to nic wspolnego z poziomem profesjonalizmu. Skoro jednak tak sadzisz to czy moglbys podac adres jakiegos przykladowego forum, o wysokim profesjonalizmie, gdzie kazdy w profilu ma podane pelne dane osobowe lub nawet tylko pierwsze imie?

oleq_30
Zakręcony forumowicz
Posty: 1207
Rejestracja: 2007-05-01, 00:06
Pojemność akwarium: 160
Imię: Bogus³aw
Lokalizacja: Nysa
Kontakt:

Re: Dlaczego?

Post autor: oleq_30 » 2007-07-29, 02:40

Slanter dograj do systemu uklad klawitaury polski programisty i kolo zegarka lub w panel sterowania klawiatura bedziesz miał możliwość wyboru układu klawiatury z polskimi znakami diakrycznymi znaki sa dostępne poprzez wciśniecie ALT prawego
./redir/http://www.e-akwarystyka.pl/topics ... .htm#92598 --- moje akwarium

./redir/http://aqwanarium.eakwarystyka.eu --- moja strona

Akwarysta trzeba się urodzić , akwarium kupić może każdy

Awatar użytkownika
Mariusz86
Akwarysta
Posty: 597
Rejestracja: 2007-04-02, 13:11
Pojemność akwarium: 54
Imię: Mariusz
Lokalizacja: Kutno
Kontakt:

Re: Dlaczego?

Post autor: Mariusz86 » 2007-07-30, 14:30

Przykładowe forum, na którym obowiązują ogólne zasady takie jak przedstawiłem to: www.pkmd.pl .. tam jeśli nie piszesz ze znakami polskim lub nie podałeś imienia itd. to dostajesz bana.. tam wszyscy podaj imie nazwisko i skad sa.. i nikomu to nie przeszkadza..

[ Dodano: 2007-07-30, 14:33 ]
Polecam to forum.. FORUM o DYSKOWCACH..
Doścignąć niedoścignione...

Michał
Administrator
Posty: 739
Rejestracja: 2006-08-21, 18:07
Pojemność akwarium: 50
Imię: Michał
Nazwisko: Kryński
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Dlaczego?

Post autor: Michał » 2007-07-30, 17:39

Mariusz86, co do znaków polskich to jest to wybaczalne, z uwagi na to że tak jak w przypadku Slantera, nie ma polskich znaków.

Co do wypełniania profili to również nie mogę nikogo do tego zmusić... Są dane jedynie niektóre pola obowiązkowe.

Co do imienia to dodamy dodatkowe pola w profilu na imię i nazwisko :)
Michał

Slanter
Przyjaciel forum
Posty: 978
Rejestracja: 2007-02-19, 13:47
Pojemność akwarium: 0
Imię: Grzegorz
Lokalizacja: Phoenix, AZ

Re: Dlaczego?

Post autor: Slanter » 2007-07-31, 10:20

Mariusz86 pisze:Przykładowe forum, na którym obowiązują ogólne zasady takie jak przedstawiłem to: www.pkmd.pl .. tam jeśli nie piszesz ze znakami polskim lub nie podałeś imienia itd. to dostajesz bana.. tam wszyscy podaj imie nazwisko i skad sa.. i nikomu to nie przeszkadza..
Przejrzalem to forum ktore w zasadzie nazywa sie klubem. Byc moze jako klub, rzadza sie oni innymi zasadami. W regulaminie bardzo duzo uwagi poswieca sie nakladaniu roznego rodzaju kar dla czlonkow. Dosc skomplikowane. Nie mam na taki (bez obrazy) nonsens czasu. Jesli brak polskich znakow czyni to dla wielu duze utrudnienie w czytaniu to podaze za rada oleq_30 i poszukam programu z polskimi znakami. Nie ma sprawy ;-) Jesli chodzi o dane osobowe to podam tyle ile jest, moim zdaniem, wystarczajace. Wydaje mi sie, ze glownym celem tego forum jest przyjemnosc interakcji miedzy ludzmi o zamilowaniu akwarystycznym oraz dzielenie sie wiedza o tym hobby, a nie sciganie i nakladanie kar przewidzianych tym i owym paragrafem za nie uzycie kropki nad "z". To wszystko co mam do powiedzenia na ten temat. Dziekuje.

Awatar użytkownika
Mariusz86
Akwarysta
Posty: 597
Rejestracja: 2007-04-02, 13:11
Pojemność akwarium: 54
Imię: Mariusz
Lokalizacja: Kutno
Kontakt:

Re: Dlaczego?

Post autor: Mariusz86 » 2007-07-31, 12:33

Fakt to jest POLSKI KLUB MIŁOŚNIKÓW DYSKOWCÓW (PKMD).. przecież ja nie nie żadam tu niczego, tylko zaproponowałem czy nie mogłoby tu być podobnie.. Hmm.. oczywiście tylko chciałem zaproponować, nic więcej.. Przedyskutowaliśmy tą sprawę i ogół zwyciężył, każdy będzie pisał jak chciał.. Jeśli tu kogoś uraziłem to BAARDZO przepraszam.. Dziękuję za poświecenie chwili temu tematowi..

Pozdrawiam WSZYSTKICH
Doścignąć niedoścignione...

ODPOWIEDZ