kierunkowskazy samochodowe

Olsztyn

Opinie o sklepach i sprzedawcach są prywatnymi wypowiedziami Użytkowników forum e-akwarystyka.pl. Władze forum nie kontrolują prawdziwości opinii, nie wyrażają w żaden sposób swojego zdania oraz nie odpowiadają za nieprawdziwe informacje przedstawione przez Użytkowników.

Moderator: ModTeam

Awatar użytkownika
kowcio
Forumowicz
Posty: 52
Rejestracja: 2007-04-22, 18:49
Pojemność akwarium: 0
Lokalizacja: Olsztyn

Olsztyn

Post autor: kowcio » 2008-01-20, 14:36

Witam. Nie wiem czy ktoś tu z was jest z Olsztyna lub okolic. Jeśli ktos taki jest to prosiłbym o przyłączenie się do tematu i wyrażenie swej opini.
Pisząc tego posta skłaniam się do wygłoszenia negatywnych opini na temat kilku sklepów zoo w olsztynie.
Więc zaczynamy. :mrgreen:

Pierwszy pod lupę pójdzie słynny zoologik w C.H. Alfa. Sklep ma dość szeroki asortyment i na pierwszy żut oka wygląda bardzo profesjonalnie. Ale... Zaczynamy się rozglądać i ryb w ofercie nie ma zbyt wiele. A ceny? KOSMOS!!! Ceny zestawów i sprzętu powalają a rybki są okolo dwa razy droższe niż u konkurencji. A na wszelkie pytania wątpię abyście tam uzyskali fachową odpowiedź. Plusem są zadbane i czyste baniaki z rybami.

Następny do odstrzału pójdzie sklepik mieszczący się C.H. Manhattan. Pół roku temu ten sklep mnie zauroczył. Mały, Akwaria czyściutkie a ceny przystępne. (np trofeusy czterokrotnie tańsze jak w sklepie w Alfie). Tydzień temu złożyłem tam wizytę i o zgrozo... Syf brud i malaria. Mam nadzieję że to przejściowe.

Teraz zajrzymy do miłej Pani ze sklepu "Ara" przy ulicy Partyzantów. Babeczka ma jako takie pojecie o akwarystyce (w końcu zajmuje sie tym parę ładnych lat) Ceny normalne. Rybcie zdrowe a baniaki w miarę czyste. No i wybór jako taki jest. W porównaniu z innymi wypada na plus.

Teraz wpadamy do sklepu zoo naprzeciw Tesco. (tam robilem dość sporo zakupów) Moje odczucia są mieszane. Zacznę od sprzedawców. Jest tam tylko jeden koleś który zna sie na rzeczy i udzieli nam jakielkolwiek sensownej rady. U reszty poziom wiedzy o akwarystyce prawie zerowy. Ceny są przystępne a przy wiekszych zakupach można ponegocjować ;-)
Ale to co mnie zniesmacza do tego sklepu to stan akwariów i ryb w nich sie znajdujacych.
Nie są zbyt czyste a o niedbalstwie świadczą często zdarzające sie martwe ryby w zbiornikach. trzeba tam uwarzać co sie kupuje no i zwracać (tak jak ja) uwagę na zaniedbania. Moze pójdzie to wtedy na lepsze.

Ostatni sklep znajdujący sie w C.H. Real. Ogólnie cenowo bardzo przystępnie. Baniaki Czyściusieńkie a rybcie zdrowiutkie. Spory wybór. To na duży plus.
A na minus jak zwykle wiedza. Panowie ostatnio mieli problem aby odróznic Bocję pręgowaną od siatkowanej. Pozatym bardzo fajny sklep.

Reasumując wydaje mi sie że w Olsztynie nie ma sklepu Akwarystycznego z prawdziwego zdażenia.
Jest jeszcze kilka innych ale nie miałem okazji tam byc więc temat jest rozwojowy ;-)
Pozdrawiam.

piotrro
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: 2010-05-13, 20:56
Pojemność akwarium: 25
Imię: Piotr
Nazwisko: Masiewicz
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

nowy sklap pirania

Post autor: piotrro » 2010-05-14, 12:48

wITAM
CHOĆ JESTEM DOPIERO POCZĄTKUJĄCYM TO CHCIAŁBYM ZWRÓCIĆ UWAGĘ NA SKLEP AKWARYSTYCZNY pirania na ULICY KOŁOBRZESKIEJ - NAPRZECIWKO SPÓŁDZIELNI POJEZIERZE - CZYSTE AKWARIA, DUŻY WYBÓR - PRZYSTĘPNE CENY I CAŁKIEM POKAŹNA WIEDZA NA TEMAT RYB - PANA KTÓRY SPRZEDAJE I CO CIEKAWE NIE TYLKO RYBY SŁODKOWODNE ALE I MORSKIE
SPRAWDŹCIE SAMI
jA KUPOWAŁEM TAM RYBY I AKWARIUM - CHOĆ JESTEM POCZĄTKUJĄCYM TO DORADZIŁ MI PAN I TO CO MÓWIŁ SPRAWDZA SIĘ W 120 %
POLECAM
CO DO ALFY CENY KOSMOS - AKWARIA TAK SOBIE UTRZYMANE

ar2r
Forumowicz
Posty: 59
Rejestracja: 2011-01-02, 12:23
Pojemność akwarium: 200
Imię: Artur
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Re: Olsztyn

Post autor: ar2r » 2011-01-23, 19:26

Na temat natknąłem się szukają "forum akwarystyczne olsztyn", mimo że jest stary to też dopiszę swoją opinię na temat sklepów, w których się zaopatruję.

Alfa - gościu poleca 3 welony do kuli 5l :przestraszony: a do 200l 30 sztuk... i jeszcze jest taki pewny siebie jak wciska to ludziom :P Poza tym kosmiczne ceny.

Real - jest tu pare ciekawych ryb. Ceny ryb w miarę ok, ale ceny korzeni to jakaś katastrofa.

Carrefour - tu jest duży wybór ryb i akwarium wraz z meblami pod nie, ceny są ok, można ponegocjować i sprzedawcy są kumaci.

Skalar na Jarotach (za Medykiem) - wg mnie jeden z najlepszych sklepów w Olsztynie, dobre ceny (np. korzeni i filtrów porównywalne z allegro), DUŻY wybór akcesoriów i ryb. Sprzedawcy znają się na rzeczy.

We wszystkich powyższych sklepach akwaria czyste itp.

andrejus17
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: 2011-01-25, 20:47
Pojemność akwarium: 112
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Ostróda
Kontakt:

Re: Olsztyn

Post autor: andrejus17 » 2011-01-27, 20:40

To może ja dopiszę na temat sklepu Pirania. Przy zapłacie za towar pan się pomylił oczywiście na swoją korzyść i to nie o 5 czy 10 zł.

Doradzał aby zakupić bakterie które miały by uzdatnić wodę, przyspieszyć dojrzewanie. Bakterie te które kosztują 44zł małe pudełeczko należy co dzień dodawać do już zarybionego zbiornika. Czy miał racje oceńcie sami, ja jestem jeszcze zielony w tym temacie.

W swoim 112 litrowym akwarium mam filtr aqua-szut n750 senior. Sprzedawca stwierdził że absolutnie nie nadaje się, należy zakupić filtr kubełkowy którego cena oscyluje w granicach 300zł. Tego też nie jestem pewny czy miał racje.

Poza tym miły pan, tłumaczy jeśli czegoś nie rozumiemy.
Inwestuj w alkohol, ma duży procent i szybko się zwraca :)

Awatar użytkownika
Akwarybka
Moderator
Posty: 3394
Rejestracja: 2007-02-06, 18:51
Pojemność akwarium: 63
Imię: Basia
Nazwisko: Waluś
Lokalizacja: St. Neots, Cambridgeshire
Kontakt:

Re: Olsztyn

Post autor: Akwarybka » 2011-01-28, 02:56

andrejus17 pisze:Doradzał aby zakupić bakterie które miały by uzdatnić wodę, przyspieszyć dojrzewanie. Bakterie te które kosztują 44zł małe pudełeczko należy co dzień dodawać do już zarybionego zbiornika. Czy miał racje oceńcie sami, ja jestem jeszcze zielony w tym temacie.
Wpuszcza się ryby do dojrzałego zbiornika, więc jeżeli tak właśnie zrobiłeś to nie widzę sensu dodawania bakterii do akwarium ;)
andrejus17 pisze:W swoim 112 litrowym akwarium mam filtr aqua-szut n750 senior. Sprzedawca stwierdził że absolutnie nie nadaje się, należy zakupić filtr kubełkowy którego cena oscyluje w granicach 300zł. Tego też nie jestem pewny czy miał racje.
Twój Aqua Szut spokojnie wystarczy przy standardowej obsadzie, bo chyba nie masz tam złotych ryb? Koleś naciąga Cię na kasę, co widać też po wcześniejszych ''pomyłkach''. :/

Awatar użytkownika
nightelf
Forumowicz
Posty: 62
Rejestracja: 2008-07-29, 19:38
Pojemność akwarium: 50
Imię: Micha³
Lokalizacja: Olsztyn, Warszawa
Kontakt:

Re: Olsztyn

Post autor: nightelf » 2011-02-05, 00:03

ar2r pisze:
Carrefour - tu jest duży wybór ryb i akwarium wraz z meblami pod nie, ceny są ok, można ponegocjować i sprzedawcy są kumaci.
Mam trochę odmienne wrażenia. Sam sklep trochę ciasny, ale to w sumie zrozumiałe.
Ale w jednym z akwariów, w którym były też zanurzone pojemniki z bojownikami, między takim pudełkiem, a szybą z akwarium była przyciśnięta martwa ryba.
Na jednej z pokryw akwarium leżała sobie taka zasuszona, martwa rybka.

Edycja:
Dziś byłem ponownie w carefourze i widzę, że zrobili pewne porządki. Rybki wszystkie zdrowe i żywe :)
Widzę, że się jednak poprawili, albo wtedy miałem pecha, czy coś.

windus
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: 2011-02-25, 20:25
Pojemność akwarium: 112
Imię: Tomasz
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Olsztyn

Post autor: windus » 2011-02-25, 21:03

Witam.

Chciałbym się wypowiedzieć na temat sklepów na osiedlu mlecznym w piwnicy samby oraz o sklepie na Kołobrzeskiej.
W tym drugim sprzedawca tak mi namieszał na wstępie, że nie wiedziałem od czego zacząć mając już akwarium... Polecił mi pokarm firmy JBL "grama cichlid" jako jedyny zdatny dla rybek (mam pielęgniczki kakadu). Poza tym dał mi bakterię do akwarium. Kilku rzeczy nie wziąłem ale gdybym kupił to co mi polecał to zostawiłbym u niego ok. 200zł.
Następnie sklep w sambie. Tutaj Pani powiedziała mi, że ów pokarm jest do niczego i ona proponuje tylko firmy sera lub tetra. Tropical też do bani.
Chciałbym nawiązać głównie do opinii o tych pokarmach.
Pan na Kołobrzeskiej wydaję się być ogarnięty w temacie ale ceny zwalają z nóg.
Pani ( raczej Pan) z mlecznego też chyba coś wiedzą z tego co wiem oboje są związani z UWM-em i upierają się przy swoim.
Kto Waszym zdaniem jest bardziej wiarygodny?
Byłem też w kilku innych sklepach ale nie pytałem o w/w pożywienie.

Kheldar
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: 2009-09-06, 13:12
Pojemność akwarium: 60
Imię: Piotr
Lokalizacja: Chorzele
Kontakt:

Re: Olsztyn

Post autor: Kheldar » 2011-03-06, 20:16

A gdzie w Olsztynie jest największy wybór roślin? Byłem kiedyś w realu, to trochę mieli, ale nie było zbyt wielu ciekawych gatunków. A wybór ryb i innych zwierzaków, oraz akcesoriów faktycznie szeroki. Nawet Lki mieli.

Muchowska
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: 2011-03-11, 01:32
Pojemność akwarium: 60
Imię: Monika
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Olsztyn

Post autor: Muchowska » 2011-03-11, 01:47

odradzam sklep "REKIN" w Alfie, nie robiłam nigdy tam zakupów ze względu na bardzo wysokie ceny, ostatnio jednak natknęłam się na promocję neonków i postanowiłam uzupełnić swoje stadko o kolejne 5 sztuk, po obejrzeniu rybek stwierdziłam, że są zdrowe, więc udałam się do sprzedawcy i poprosiłam o "zapakowanie", a ten wziął kubek i zaczął mi lać wodę z akwarium roślinnego:/, poprosiłam grzecznie, aby wlał mi wody z akwarium, w którym pływają rybki, pan zrobił to niechętnie za nakazem właściciela patrząc się na mnie jak na idiotkę, poczułam się jak intruz, a nie klient. Właściciel cały czas mi dogryzał, był złośliwy i stwierdził, że jakby każdemu miał lać wodę z tego akwarium dla każdej rybki to by mu zabrakło, poza tym z roślinnego jest czystsza, a tak będę lała do swojego akwarium zanieczyszczoną wodę. Po udzieleniu odpowiedzi że do akwarium nigdy nie wlewam wody z akwarystycznego właściciel oczywiście nie omieszkał mi napomknąć, że zajmuje się już akwarystyką ponad 20 lat, a ja g... wiem, ale jak jestem taka uparta to będzie mi lał tę wodę. Nigdy więcej tego sklepu!! Jakim akwarystą jest widać od razu, w sklepie pełno kul i bijącego po oczach kolorami żwirku:/

aidi
Przyjaciel forum
Posty: 1100
Rejestracja: 2007-03-24, 13:01
Pojemność akwarium: 50
Imię: Gosia
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Olsztyn

Post autor: aidi » 2011-03-11, 09:16

niestety są ludzie i parapety

windus
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: 2011-02-25, 20:25
Pojemność akwarium: 112
Imię: Tomasz
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Olsztyn

Post autor: windus » 2011-03-11, 12:21

sklep w alfie to jedna wielka porażka, nie ma co o nim nawet pisać...

robin1974
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: 2010-12-01, 12:29
Pojemność akwarium: 0
Imię: Robert
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Olsztyn

Post autor: robin1974 » 2011-03-29, 14:00

witam.
widzę,że na to forum zagląda olsztyński świat akwarystyki.zapraszam więc na spotkanie 9 kwietnia.więcej informacji na www.bocja.org
pozdrawiam prezes zarządu

[ Dodano: 2011-05-13, 11:04 ]
PONOWNIEW ZAPRASZAM NA SPOTKANIE AKWARYSTÓW 14 MAJA Z SZYMONEM FIEDOROWICZEM.WIĘCEJ INFO. NA www.bocja.org

Awatar użytkownika
Arisu
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: 2012-10-29, 14:53
Pojemność akwarium: 30
Imię: Alicja
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Olsztyn

Post autor: Arisu » 2012-10-29, 15:11

Witam. Jestem nowa na tym forum i pochodzę z Olsztyna. Ostatnio kupiłam ładną dużą samiczkę gupika w sklepie na ul. Kołobrzeskiej. Kosztowała 12zł bo to jakaś odmiana szlachetna, ma niebieski ogonek. Inne gupiki też były bardzo ładne. Szukam jednak odmiany gupika moskiewskiej atramentowej. Jakby ktoś w Olsztynie miał do sprzedania to proszę pisać do mnie na priv. Niestety w żadnym sklepie zoologicznym ich nie znalazłam a obeszłam wszystkie.
Szpitalik 20l
Akwarium 30l - azyl samiczek gupika
Żłobek gupików 30l
Akwarium 70l - Przedszkole gupików
Akwarium 70l - 5 kirysków panda, parka ramirezek, samce gupika

ODPOWIEDZ