lipna wyszukiwarka

Tutaj prosze pisac wasze pytania i zgłaszać problemy dotyczące forum.

Moderator: ModTeam

JohnyMo
Forumowicz
Posty: 60
Rejestracja: 2007-06-25, 01:06
Pojemność akwarium: 126
Imię: Johny
Lokalizacja: Sz-n

lipna wyszukiwarka

Post autor: JohnyMo » 2008-01-22, 00:01

Ja już nie będę pisał o problemie tysięcy bzdurnych i powtarzających się postów pisanych przez małolatów. Skoro już jest tu taki bajzel i pozwalacie na to, to przynajmniej niech admin naprawi wyszukiwarkę! Dlaczego po wpisaniu sława "bimbrownia" na pierwszym miejscu wyświetla się temat "Glisty na szybie i rzygające neony"? A no dlatego że nie ma tam opcji wyszukiwania tylko w tytułach wiadomości.

Tutaj jest rozwiązanie tylko admin musi się trochę wysilić:
http://www.phpbb.com/community/viewtopi ... 529&hilit=
126L, 3x18W,
2+1 pielęgniczki kakadu,
2 kiryski, 7 danio czerwone, kiełbik, 5 gupików, uklejka, 3 glonojady syjamskie, 2 kosiarki
start 2 lipca 2007

Awatar użytkownika
lolek
Zakręcony forumowicz
Posty: 1320
Rejestracja: 2007-09-02, 20:12
Pojemność akwarium: 126
Imię: Karol
Lokalizacja: WGM
Kontakt:

Re: lipna wyszukiwarka

Post autor: lolek » 2008-01-22, 08:20

JohnyMo, wyszukiwarka działa sprawnie. Wystarczy w opcjach wyszukiwania wcisnąć "wyszukaj tylko w tytułach tematów" ( o czym piszesz że tego nie ma). Tak więc trzeba się trochę rozejrzeć najpierw a później obwiniać admina o niesprawną wyszukiwarkę.
Poświęć 2 minuty na poszukiwania odpowiedzi w istniejących tematach, po dwóch minutach załóż nowy temat

szalinski_2005
Akwarysta
Posty: 736
Rejestracja: 2007-06-06, 22:34
Pojemność akwarium: 85
Imię: Piotr
Lokalizacja: gorlice
Kontakt:

Re: lipna wyszukiwarka

Post autor: szalinski_2005 » 2008-01-22, 08:44

JohnyMo pisze:Ja już nie będę pisał o problemie tysięcy bzdurnych i powtarzających się postów
nikt cię do tego nie zmusza
JohnyMo pisze:postów pisanych przez małolatów
Ty się pewno urodziłeś dorosły i z wiedzą akwarystyczną i nie rozumiesz jak ktoś szuka odpowiedzi na swoje problemy wg. ciebie banalnych a dla kogoś skomplikowanych to jest forum akwarystyczne .
co do wyszukiwarki działa bardzo dobrze po wciśnięciu odpowiedniej opcji szukania
co według Ciebie jest bzdurne???
miłego dnia :)

Awatar użytkownika
kbtor
Moderator
Posty: 3183
Rejestracja: 2007-11-30, 16:48
Pojemność akwarium: 0
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: - diabli wiedzą -

Re: lipna wyszukiwarka

Post autor: kbtor » 2008-01-22, 08:55

Ja mam problemy z wyszukiwaniem w poszczególnych działach.
przykład
[Archiwum] ENCYKLOPEDIA roślin i rybek szukam "linia boczna"
odpowiedź "Nie znaleziono tematów ani postów pasujących do Twoich kryteriów"
Nowi najpierw wchodzą w jakiś dział i potem wpisują szukaną nazwę.
Mówię o funkcji szukania na dole każdego działu "Szukaj w tym dziale:"
Obrazek

Awatar użytkownika
dzidek1983
Obłąkany forumowicz
Posty: 3410
Rejestracja: 2007-08-07, 09:12
Pojemność akwarium: 54
Imię: Piotr
Lokalizacja: Mielec
Kontakt:

Re: lipna wyszukiwarka

Post autor: dzidek1983 » 2008-01-22, 09:13

administracja zajmie sie jak najszybciej tą sprawą... tymczasem temat zamykam żeby bajzlu nie było jeszcze więcej

Awatar użytkownika
maol
Moderator
Posty: 7898
Rejestracja: 2007-05-25, 14:18
Pojemność akwarium: 200
Imię: Marcin
Nazwisko: Olszewski
Lokalizacja: Łódź

Re: lipna wyszukiwarka

Post autor: maol » 2008-01-23, 10:06

JohnyMo pisze:Ja już nie będę pisał o problemie tysięcy bzdurnych i powtarzających się postów pisanych przez małolatów. Skoro już jest tu taki bajzel (...)
Nasze forum jest miejscem skupiającym głównie osoby mało doświadczone, startujące dopiero w akwarystyce. Nic dziwnego, ze duża część pytań i odpowiedzi po pierwsze wydaje się być bzdurna, po drugie często sie powtarza.

Zadaj sobie pytanie - czy nie popełniałeś tych samych błędów na początku? I czy inni ich nie popełniają? A tu właśnie początkującym odpowiadamy, na pytania i problemy wspólne kiedyś dla wszystkich. Na pułapki, w które czasem wpadają najlepsi...

Bo oczywiście są fora bardziej uporządkowane, z nierzadko ciekawszymi problemami - ale i bardziej zaawansowane. U nas ludzie się uczą, jak wogóle mieć akwarium. Na forach "lepszych" (teoretycznie :-) ) informacje zwykle dotyczą spraw bardziej skomplikowanych. I tam też nierzadko ludzi odsyłamy - po wiadomości, których albo tu już nikt nie ma, albo skierowane do bardzo głęboko zaangażowanych w temat praktyków. I to wg mnie właściwa kolej rzeczy.

Inną sprawą jest to, że sami też się rozwijamy - zaczynają być omawiane i zadawane coraz bardziej skomplikowane pytania. I dobrze, widać postęp. Ale nie oznacza to, ze za rok obudzimy się i powiemy - "teraz rozmawiamy tu tylko o malawii/morskich/biotopie azji południowej". To forum dla początkujących/średniozaawansowanych, i dobrze nam z tym :-)
Glonojady maja specyficzna skórę którą jak pyszczak liźnie to poprostu mi sie w gębie robi źle.

Złote ciacha come back :)

Michał
Administrator
Posty: 739
Rejestracja: 2006-08-21, 18:07
Pojemność akwarium: 50
Imię: Michał
Nazwisko: Kryński
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: lipna wyszukiwarka

Post autor: Michał » 2008-01-23, 19:36

Sprawa z wyszukiwarką wygląda tak. Obecna wyszukiwarka jest wersją TESTOWĄ wyszukiwarki która nie obciąża zbytnio serwera.

No ale jeżeli rzeczywiście jest mniej funkcjonalna w takim wypadku włączę poprzednią ;)
Michał

Zablokowany