SKLEPY ZOO I AKWARYSTYCZNE

Opinie o sklepach i sprzedawcach są prywatnymi wypowiedziami Użytkowników forum e-akwarystyka.pl. Władze forum nie kontrolują prawdziwości opinii, nie wyrażają w żaden sposób swojego zdania oraz nie odpowiadają za nieprawdziwe informacje przedstawione przez Użytkowników.

Moderator: ModTeam

Awatar użytkownika
Doma
Przyjaciel forum
Posty: 797
Rejestracja: 2007-02-13, 19:43
Pojemność akwarium: 112
Imię: Dominika
Lokalizacja: Bolesławiec

Re: SKLEPY ZOO I AKWARYSTYCZNE

Post autor: Doma » 2007-07-07, 18:44

Dla mnie są znośne te złe warunki przy dużych sklepach. Bo tak, trzymają je w małym akwarium, ale w mniej więcej 3 dni zostają wykupione ryby z jednej dostawy, i znajdują ( miejmy nadzieje ) dobry dom w odpowiednich warunkach.
Pozdrawiam Dominika ;-)
Odważni walczą - sprytni uciekaja. David Belle

Awatar użytkownika
maol
Moderator
Posty: 7898
Rejestracja: 2007-05-25, 14:18
Pojemność akwarium: 200
Imię: Marcin
Nazwisko: Olszewski
Lokalizacja: Łódź

Re: SKLEPY ZOO I AKWARYSTYCZNE

Post autor: maol » 2007-07-09, 09:28

Doma - dokładnie tak. Poza tym, pamiętajcie, że handel rybami to taka sama dziedzina rynku, jak inne. Dostawy są iczone w setkach a nawet tysiącach sztuk jednego gatunku na tydzień u jednego importera. Czasami zdarzy się, że np. samolot utknie na 24 godziny na lotnisku i wtedy zamiast ryb przylatuje zupa. Wiem, to nieprzyjemne - ale tak czasem bywa. A te które przybędą żywe, są traktowane w najlepszy mozliwy sposób, bo strata każdej ryby to strata zysku.
Jednoczesnie każdy akwarysta mówi, że chciałby mieć nietypowe egzotyczne ryby - ale czy zastanawia sie skąd one są brane? A większość gatunków tropikalnych pochodzi właśnie z odłowu naturalnego.
Glonojady maja specyficzna skórę którą jak pyszczak liźnie to poprostu mi sie w gębie robi źle.

Złote ciacha come back :)

Awatar użytkownika
Doma
Przyjaciel forum
Posty: 797
Rejestracja: 2007-02-13, 19:43
Pojemność akwarium: 112
Imię: Dominika
Lokalizacja: Bolesławiec

Re: SKLEPY ZOO I AKWARYSTYCZNE

Post autor: Doma » 2007-07-09, 10:18

O tak matmax dał fajny film o otoskach i odławianiu ich. Za chwile go tu dam.
Pozdrawiam Dominika ;-)
Odważni walczą - sprytni uciekaja. David Belle

Awatar użytkownika
matmax426
Zakręcony forumowicz
Posty: 1486
Rejestracja: 2007-05-11, 19:33
Pojemność akwarium: 82
Imię: mat
Nazwisko: mam :)
Lokalizacja: Skarżysko Kamienna
Kontakt:

Re: SKLEPY ZOO I AKWARYSTYCZNE

Post autor: matmax426 » 2007-07-09, 18:49

już go dałem :-D
dzięki :-)

Awatar użytkownika
matix14
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: 2007-08-15, 19:27
Pojemność akwarium: 25
Imię: Mateusz
Lokalizacja: Trzemeszno

Re: SKLEPY ZOO I AKWARYSTYCZNE

Post autor: matix14 » 2007-08-21, 00:01

Ja jestem zadowolony ze sklepu z którego usług od niedawna korzystam.
Rybki na czas transportu profesionalnie zapakowane w duże paczki (nie jak w jednym sklepi w małą jednorazową folijke bez podania co2)
Oto strona sklepu z którego od niedawna korzystam:
http://www.slon.gniezno.pl/
Nie ważne ile masz postów ważne ile masz w głowie :-D

Awatar użytkownika
maol
Moderator
Posty: 7898
Rejestracja: 2007-05-25, 14:18
Pojemność akwarium: 200
Imię: Marcin
Nazwisko: Olszewski
Lokalizacja: Łódź

Re: SKLEPY ZOO I AKWARYSTYCZNE

Post autor: maol » 2007-08-21, 17:19

matix14 pisze:J
Rybki na czas transportu profesionalnie zapakowane w duże paczki (nie jak w jednym sklepi w małą jednorazową folijke bez podania co2)
CO2 to rybom podajesz chyba tylko wtedy, jak chcesz się ich pozbyc. Chodzi chyba raczej o O2.
Glonojady maja specyficzna skórę którą jak pyszczak liźnie to poprostu mi sie w gębie robi źle.

Złote ciacha come back :)

Awatar użytkownika
Doma
Przyjaciel forum
Posty: 797
Rejestracja: 2007-02-13, 19:43
Pojemność akwarium: 112
Imię: Dominika
Lokalizacja: Bolesławiec

Re: SKLEPY ZOO I AKWARYSTYCZNE

Post autor: Doma » 2007-08-21, 20:30

Pew że o O2 czyli o tlen a nie o CO2 czyli o dwutlenek węgla :)
Pozdrawiam Dominika ;-)
Odważni walczą - sprytni uciekaja. David Belle

Awatar użytkownika
pszemoo
Stały bywalec
Posty: 178
Rejestracja: 2007-08-21, 14:55
Pojemność akwarium: 72
Imię: Przemek
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: SKLEPY ZOO I AKWARYSTYCZNE

Post autor: pszemoo » 2007-08-21, 23:41

Tak czytam to wszystko i niestety to prawda, warunki sa u nas w sklepach fatalne a obsluga jeszcze gorsza. Kiedys bylem swiadkeim jak sprzedawca (lodzki Real) odlowil facetowi rybki z akwarium z kwarantanna (woda niebieska i napis KWARANTANNA), nie tlumaczyl mu nic dlaczego tak, perfidnie wykorzystal to ze byl nowicjuszem.Jakby tego bylo malo ta sama siatka odlawial rybki z innego akwa. MASAKRA

Co do bojownikow... Sa takie kojce wykonane z plastiku, umieszcza sie je w akwa przy sciance, w duzym zbiorniku zmiesci sie spokojnie kilkanascie sztuk. W porownaniu z kubeczkeim warunki sa duzo lepsze dla rybek.
72 l - roślinne

112 l - mcharium :D

Awatar użytkownika
dzidek1983
Obłąkany forumowicz
Posty: 3410
Rejestracja: 2007-08-07, 09:12
Pojemność akwarium: 54
Imię: Piotr
Lokalizacja: Mielec
Kontakt:

Re: SKLEPY ZOO I AKWARYSTYCZNE

Post autor: dzidek1983 » 2007-08-22, 00:20

niestety u mnie trzyma sie bojowniki tylko w kubeczkach...

a mam pytanie od razu... czy oplaca sie kupowac bojownika z takiego kubeczka czy to juz raczej nie ma sensu?

Awatar użytkownika
maol
Moderator
Posty: 7898
Rejestracja: 2007-05-25, 14:18
Pojemność akwarium: 200
Imię: Marcin
Nazwisko: Olszewski
Lokalizacja: Łódź

Re: SKLEPY ZOO I AKWARYSTYCZNE

Post autor: maol » 2007-08-22, 00:31

...tylko po co? Dobry sklep sprzedaje kilkanaście - kilkadziesiąt bojców dziennie - i ma je praktycznie codziennie ze świeżej dostawy od hurtowników. Przekładanie tych ryb do "lepszych" akwariów tylko zwiększyło by ich stres. A i tak po kilku godzinach trafią do akwarium - niestety zwykle do kuli u jakiegoś dziecka. Oczywiście wykorzystywanie naiwności klienta nie jest dobrą praktyką, i należy to tępić, ale należy zrozumieć, że jest to też biznes, polegający na zarabianiu pieniędzy. Gdyby nie to, nigdy w życiu nie zobaczylibyście tropikalnych ryb na oczy. Tym rybom naprawdę zapewnia się dobre warunki - bo ich zdrowie to czysty zysk. Co nie oznacza, że na końcu łańcucha nie trafi się niedouczony sprzedawca, sprzedający co leci, jak leci i komu leci. A tak naprawdę kto to powoduje? My, kupujący, bo chcemy zawsze mieć jak najtaniej, nie zastanawiając się, że odbija się to na jakości sprzedaży - właśnie głównie tej na bezpośrednim styku z klientem. Bo tym ludziom w sklepie trzeba też zapłacić, ale za 600-700 zł na rękę nikt kto jest specjalistą albo osobą obytą w branży pracować nie chce. A takie są niestety zwykle pensje sprzedawców. Stąd gigantyczna rotacja w sklepach i brak fachowców w miejscu, gdzie chcielibyście ich widzieć.
Glonojady maja specyficzna skórę którą jak pyszczak liźnie to poprostu mi sie w gębie robi źle.

Złote ciacha come back :)

Awatar użytkownika
pszemoo
Stały bywalec
Posty: 178
Rejestracja: 2007-08-21, 14:55
Pojemność akwarium: 72
Imię: Przemek
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: SKLEPY ZOO I AKWARYSTYCZNE

Post autor: pszemoo » 2007-08-22, 08:10

No nie wiem, moze ja zyje w dziwnym miescie, ale odnosze wrazenie ze w tych wielkich sklepach o ktorych mowa jest jednak drozej od malych osiedlowych sklepikow. A dlaczego? Odpowiedz jest prosta: maly sklepik to mala powierzchnia wynajmu lub dzierzawy, osiedlowy sklepik to nie wielki moloch w ktorym przewija sie kilkaset jesli nie kilka tysiecy ludzi dziennie a no i najczesciej jest to wlasny interes czyli wlasciciel jest jednoczesnie sprzedawca.

Awatar użytkownika
Morter
Rekin forum
Posty: 2275
Rejestracja: 2007-06-27, 22:53
Pojemność akwarium: 80
Imię: Piotr
Lokalizacja: Rciąż/Wawa
Kontakt:

Re: SKLEPY ZOO I AKWARYSTYCZNE

Post autor: Morter » 2007-08-22, 09:24

z tą małą różnicą, że w dużych sklepach w których jest dużo, dużych akwariów i ceny są wyższe sklep stać na sprowadzenie ciekawszych, rzadkich i mało popularnych gatunków...
Życie ma cierpki smak, ale ja lubię wytrawne drinki...

strona mojego szwagra fotografa - serdecznie zapraszam - www.kirczuk.pl

Awatar użytkownika
matix14
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: 2007-08-15, 19:27
Pojemność akwarium: 25
Imię: Mateusz
Lokalizacja: Trzemeszno

Re: SKLEPY ZOO I AKWARYSTYCZNE

Post autor: matix14 » 2007-08-22, 16:13

maol pisze:
matix14 pisze:J
Rybki na czas transportu profesionalnie zapakowane w duże paczki (nie jak w jednym sklepi w małą jednorazową folijke bez podania co2)
CO2 to rybom podajesz chyba tylko wtedy, jak chcesz się ich pozbyc. Chodzi chyba raczej o O2.
Sorki mój błąd oczywiście, że chodziło o O2
Nie ważne ile masz postów ważne ile masz w głowie :-D

Awatar użytkownika
maol
Moderator
Posty: 7898
Rejestracja: 2007-05-25, 14:18
Pojemność akwarium: 200
Imię: Marcin
Nazwisko: Olszewski
Lokalizacja: Łódź

Re: SKLEPY ZOO I AKWARYSTYCZNE

Post autor: maol » 2007-08-22, 19:38

pszemoo pisze:No nie wiem, moze ja zyje w dziwnym miescie
Mam wrażenie, że żyję w tym samym mieście... :-) Co czwartek mekka wszystkich właścicieli sklepów akwarystycznych w Polsce :mrgreen:
Glonojady maja specyficzna skórę którą jak pyszczak liźnie to poprostu mi sie w gębie robi źle.

Złote ciacha come back :)

Awatar użytkownika
matix14
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: 2007-08-15, 19:27
Pojemność akwarium: 25
Imię: Mateusz
Lokalizacja: Trzemeszno

Re: SKLEPY ZOO I AKWARYSTYCZNE

Post autor: matix14 » 2007-08-23, 15:43

pszemoo pisze:Tak czytam to wszystko i niestety to prawda, warunki sa u nas w sklepach fatalne a obsluga jeszcze gorsza. Kiedys bylem swiadkeim jak sprzedawca (lodzki Real) odlowil facetowi rybki z akwarium z kwarantanna (woda niebieska i napis KWARANTANNA), nie tlumaczyl mu nic dlaczego tak, perfidnie wykorzystal to ze byl nowicjuszem.Jakby tego bylo malo ta sama siatka odlawial rybki z innego akwa. MASAKRA

Co do bojownikow... Sa takie kojce wykonane z plastiku, umieszcza sie je w akwa przy sciance, w duzym zbiorniku zmiesci sie spokojnie kilkanascie sztuk. W porownaniu z kubeczkeim warunki sa duzo lepsze dla rybek.
Te "kojce" to zapewne kotniki, ale bojownik nie jest żyworodny, więc zapewne były tam samce. Czy w akwarium pływały inne bojowniki poza "kojcami" ;-D

ODPOWIEDZ