www.danceoffnia.pl | koszule nocne | konstrukcje żelbetowe

sumiki w malawi

Moderator: ModTeam

Awatar użytkownika
maciekdziuba
Stały bywalec
Posty: 192
Rejestracja: 2007-09-18, 17:26
Pojemność akwarium: 200
Imię: Maciek
Lokalizacja: Białogard
Kontakt:

sumiki w malawi

Post autor: maciekdziuba » 2008-02-10, 21:16

Siemka !! Mam pytanie do maliwistów. A więc planuje zalozyc akwarium malawi i chcialbym aby nie bylo w nim tylko pyszczakow, a tez inne rybki denne xD Czy sa w sprzedazy jakies np. sumiki, kiryski czy bocje pasujace do tego biotopu ?? A moze jakies zbrojniki ??

Awatar użytkownika
RAMZES
Przyjaciel forum
Posty: 844
Rejestracja: 2007-02-25, 00:35
Pojemność akwarium: 0
Imię: Pawe³
Lokalizacja: Kalisz
Kontakt:

Re: sumiki w malawi

Post autor: RAMZES » 2008-02-10, 22:32

myśle że na tej stronce znajdziesz sporo informacji kilkakrotnie z niej korzystałem i gorąco ją polecam

strona ogulna

http://www.malawi.pl/

gatunki malawi

http://www.malawi.pl/opisy/

Kazio słusznie zauważył że w malawi niema sumików a niemoże napisać bo jest zablokowany
Ostatnio zmieniony 2008-02-13, 21:54 przez RAMZES, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Adrian15
Akwarysta
Posty: 402
Rejestracja: 2007-04-10, 12:39
Pojemność akwarium: 80
Imię: Adrian
Lokalizacja: Żmigród
Kontakt:

Re: sumiki w malawi

Post autor: Adrian15 » 2008-02-12, 20:06

Ja też chciałbym mieć w swoim Malawi sumiki ale niestety nic takiego nie mogę znaleźć. Ale dobrym rozwiązaniem może być Sum Kiryśnik. Jest to bardzo fajna ryba. I co najważniejsze wytrzymała. A to jest bardzo dużą zaletą skoro ma się znaleźć w zbiorniku z drapieżcami z Malawi :mrgreen:

Awatar użytkownika
Kazio
Akwarysta
Posty: 599
Rejestracja: 2007-07-07, 12:40
Pojemność akwarium: 0
Imię: Kazio
Lokalizacja: Białystok/Wrocław

Re: sumiki w malawi

Post autor: Kazio » 2008-02-12, 20:16

Może sumik jest wytrzymały ale spotkania z pyszczakiem długo nie wytrzyma. Jedyne ryby inne niż pielęgnice w malawi są to glonojady glonojady maja specyficzna skórę którą jak pyszczak liźnie to poprostu mi sie w gębie robi źle. A sumik moze pojedyncze skubnięcia wytrzyma ale pyszczaki sa rybami wytrwałymi jak sie uprą to będą go całymi dniami skubać a tego sumik jak fizycznie to psychicznie nie przetrwa . Przykładem jest to ze raz jeden demasonek postanowił umnie w akwarium sobie ze w pewnym miejscu ma być dołek. No i kopał i kopał aż dokopał sie do szyby, co za zakopie on odkopie, ja górkę zrobiłem on dołek. i tak kłuciłem sie z nim miecha dopiero jak na dnie pod piaskiem położyłem kamień to dokopywał sie tylko do kamienia ale dołek tak jest do dzisiaj choć i tak czasami mu go zakopuje
Twórca wielu złotych ciach. Przynajmniej jest wesoło ;]

Aktualnie akwarysta w uśpieniu... przyczajony tygrys czeka na miejsce i sposobność postawienia baniaka. Z nadzieją na zdobycz większą niż 200l

Awatar użytkownika
maciekdziuba
Stały bywalec
Posty: 192
Rejestracja: 2007-09-18, 17:26
Pojemność akwarium: 200
Imię: Maciek
Lokalizacja: Białogard
Kontakt:

Re: sumiki w malawi

Post autor: maciekdziuba » 2008-02-12, 23:31

dzieki za odpowiedzi ale jesli chodzi o "glonojady" czyli zbrojniki to jakie mozna by kupic aby byly rowniez z biotopu malawi ??
Pozdro :-D
Maciek

Awatar użytkownika
maol
Moderator
Posty: 7898
Rejestracja: 2007-05-25, 14:18
Pojemność akwarium: 200
Imię: Marcin
Nazwisko: Olszewski
Lokalizacja: Łódź

Re: sumiki w malawi

Post autor: maol » 2008-02-13, 09:16

Nie ma "zbrojników z Malawi" (chyba :-) ) - to zupełnie inny koniec świata, zbrojniki żyją w dorzeczu Amazonki. Nie mieszałbym tych ryb z pyszczakami z Malawii ze względu na wymagania co do parametrów wody, ale też bez przesady, powinny móc razem żyć.
Glonojady maja specyficzna skórę którą jak pyszczak liźnie to poprostu mi sie w gębie robi źle.

Złote ciacha come back :)

Awatar użytkownika
maciekdziuba
Stały bywalec
Posty: 192
Rejestracja: 2007-09-18, 17:26
Pojemność akwarium: 200
Imię: Maciek
Lokalizacja: Białogard
Kontakt:

Re: sumiki w malawi

Post autor: maciekdziuba » 2008-02-13, 11:33

acha, dzieki, czyli w malawi zyja tylko pyszczaki (oczywiscie chodzi mi o ryby) ??
Pozdro :-D
Maciek

Awatar użytkownika
kbtor
Moderator
Posty: 3183
Rejestracja: 2007-11-30, 16:48
Pojemność akwarium: 0
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: - diabli wiedzą -

Re: sumiki w malawi

Post autor: kbtor » 2008-02-13, 11:58

Dokładnie tak. To najbezpieczniejsze zestawienie.
Obrazek

Awatar użytkownika
Kazio
Akwarysta
Posty: 599
Rejestracja: 2007-07-07, 12:40
Pojemność akwarium: 0
Imię: Kazio
Lokalizacja: Białystok/Wrocław

Re: sumiki w malawi

Post autor: Kazio » 2008-02-14, 18:05

W naturalnym środowisku żyją tylko pyski . Ale w akwariach ja trzymam także zbrojniki choc fakt ze jak chcę je rozmnożyć muszę przenosić do innego akwarium
Twórca wielu złotych ciach. Przynajmniej jest wesoło ;]

Aktualnie akwarysta w uśpieniu... przyczajony tygrys czeka na miejsce i sposobność postawienia baniaka. Z nadzieją na zdobycz większą niż 200l

Awatar użytkownika
Adrian15
Akwarysta
Posty: 402
Rejestracja: 2007-04-10, 12:39
Pojemność akwarium: 80
Imię: Adrian
Lokalizacja: Żmigród
Kontakt:

Re: sumiki w malawi

Post autor: Adrian15 » 2008-02-15, 00:49

Kazio widzę że znasz się na rzeczy... Ale ja miałem już suma kiryśnika z pyszczakami i przetrwał. Ale miałem wtedy jeszcze małe pyszczaki (ok. 8 cm)... Potem oddałem go koledze bo miałem przerybienie troche i musialem sie czesci zalogi pozbyc. Teraz żałuje bo mam większe akwa i mógłbym spokojnie go trzymać. Tylko pytanie czy wytrzymałby z moimi już dużymi pyszkami.?? :->

ODPOWIEDZ