Maska do freedivingu

Bytom-Chorzów-Katowice

Opinie o sklepach i sprzedawcach są prywatnymi wypowiedziami Użytkowników forum e-akwarystyka.pl. Władze forum nie kontrolują prawdziwości opinii, nie wyrażają w żaden sposób swojego zdania oraz nie odpowiadają za nieprawdziwe informacje przedstawione przez Użytkowników.

Moderator: ModTeam

Awatar użytkownika
kamilb
Stały bywalec
Posty: 303
Rejestracja: 2007-01-04, 13:30
Pojemność akwarium: 30
Imię: Kamil
Lokalizacja: Bytom
Kontakt:

Bytom-Chorzów-Katowice

Post autor: kamilb » 2008-02-19, 18:27

Przedstawię tutaj kilka znanych mi sklepów. Czekam na jakieś informację, jeśli ktoś zna coś ciekawego na tej trasie!

KATOWICE:


Silesia City Center: Spory wybór ryb, 4 akwaria z roślinami (niestety wszystko za bodajże 12zł, Anubiasy chyba za 28zł).

Amazonka - miły sprzedawca, tanio można nabyć rybki, jak i niektóre krewetki.

Chorzów:

Carrefour - Trochę roślin, trochę ryb (m.in. glonojady typu L).

Tropical - dużo akwarystycznego sprzętu

Bytom:

Tesco - duży wybór ryb, mniejszy roślin (2 akwaria), jest też tam m.in. podskoczek mułowy;)

Poza tym kilka sklepów prywatnych. (Z tego co się orientuję to z 5)
Obrazek

Awatar użytkownika
daniel.iron
Forumowicz
Posty: 58
Rejestracja: 2008-05-10, 14:51
Pojemność akwarium: 250
Imię: Daniel
Lokalizacja: Chorzów
Kontakt:

Re: Bytom-Chorzów-Katowice

Post autor: daniel.iron » 2008-05-28, 13:39

Może napisze moje odczucia co do sklepów:


CHORZÓW:

MASSON (Tropical)- sprzętu i roślinek i rybek trochę jest ale jak na moje oko obsługa jest niesympatyczna, co bardzo mnie zraziło w tym sklepie ceny są dobre (niskie)

Master Zoo (Carrefour)- sprzętu trochę, roślinek i rybek nawet sporo, bezproblemowo można zamawiać rybki i roślinki których niema na sklepie, obsługa bardzo miła wręcz wzorowa, ceny też dobre

KATOWICE:

Aquario- mogę tylko się na razie wypowiedzieć co do obsługi że jest bardzo dobre i przyjazna, możliwość zamówień spoza standardowej oferty sklepu.

Luki09
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: 2008-05-31, 12:17
Pojemność akwarium: 0
Imię: £ukasz
Lokalizacja: Bytom

Re: Bytom-Chorzów-Katowice

Post autor: Luki09 » 2008-06-07, 07:16

daniel.iron pisze:Może napisze moje odczucia co do sklepów:


CHORZÓW:

MASSON (Tropical)- sprzętu i roślinek i rybek trochę jest ale jak na moje oko obsługa jest niesympatyczna, co bardzo mnie zraziło w tym sklepie ceny są dobre (niskie)

Master Zoo (Carrefour)- sprzętu trochę, roślinek i rybek nawet sporo, bezproblemowo można zamawiać rybki i roślinki których niema na sklepie, obsługa bardzo miła wręcz wzorowa, ceny też dobre

KATOWICE:

Aquario- mogę tylko się na razie wypowiedzieć co do obsługi że jest bardzo dobre i przyjazna, możliwość zamówień spoza standardowej oferty sklepu.
Aquario na jakiej ulicy sie znajduje ?

Co do Massona to bylem i na obsluge nie narzekam. Panie nawet proponowaly mi ze wpadna do domu i pomoga przy zakladaniu akwa :) wiedze maja rozmawialo sie milo :)

Co do silesi,nerro czeladz to odradzam. Bardzo wysokie ceny! Filtr JBL Cp 250 333 zl xD gdzie na allegro zaczyna sie od 190 a w skplepach internetowych za 230 :) akwaria tez bardzo drogie szczegolnie w silesi :) za 126 l baniaczek z pokrywa 900 zl xD

Awatar użytkownika
daniel.iron
Forumowicz
Posty: 58
Rejestracja: 2008-05-10, 14:51
Pojemność akwarium: 250
Imię: Daniel
Lokalizacja: Chorzów
Kontakt:

Re: Bytom-Chorzów-Katowice

Post autor: daniel.iron » 2008-06-09, 18:56

Luki09 pisze:
daniel.iron pisze:Aquario na jakiej ulicy sie znajduje ?
Aquario nie ma na razie siedziby.

Natomiast sklep Aquabotanique znajduje się w Katowicach na ulicy Krzyżowej 4/1 jeżeli dobrze pamiętam.

Awatar użytkownika
siwus9222
Stały bywalec
Posty: 206
Rejestracja: 2010-12-30, 15:07
Pojemność akwarium: 112
Imię: Przemek
Lokalizacja: Bytom

Re: Bytom-Chorzów-Katowice

Post autor: siwus9222 » 2011-02-01, 19:20

Bytom

Ul Katowicka
Swietny sklep ceny dosc niskie mila obsluga super sprzedawca sredni wybor rybek mozliwosc zakupu ryb morskich polecam

ul Powstancow Warszawskich
Mila obsluga niestety ceny dosc wygurowane duzy asortyment

Szombierki kolo kosciola zologiczny uluca w prawo od Skromnej
MIla obsluga malo rybek i bardzo malo roslin

szombierki sklep obok biedronki
Malutki sklepik wogole nie ma roslin ceny srednie nie polecam

Bobrek
Super sprzedawca mozna sie z nim dogadac dosc duzy wybor ryb baniaki ma zadbane a rosliny u niego to poprostu bajka jeszcze nigdy nie widzialem w sklepie lepszych

Cerfur plejada
mila obsluga piekne szczuple panie pomagaja nam w doborze rybek lecz cenny troszke odstajace od norm

Agora kakadu
Tutaj mamy nawet wybor rybek i roslin tez jest troche lecz ceny sa wygurowane ostatnio zaciekawil mnie shrimpset 30 na alegro 140 zl tam 240 wiec co tu dalejmowic

Sklepik na korfantego dosc spory sklep duzy wybor rybek ceny takie sobie gupik 4 zl np roslin maja dosc duzo w tym sklepie widzialem 3 odmiany mchow zadko widze w malych sklepikach mchy a co dopiero az 3 odmiany

Smolas69
Zainteresowany
Posty: 38
Rejestracja: 2010-12-08, 22:03
Pojemność akwarium: 95
Imię: Adrian
Nazwisko: O
Lokalizacja: Zbrosławice
Kontakt:

Re: Bytom-Chorzów-Katowice

Post autor: Smolas69 » 2011-02-03, 19:14

W Bytomiu jest jeszcze Meduza w M1.
Jest tam mało roślin rybek jest troszke ale wszystko w kotnikach. Ceny nie sa zle ale widzialem tez nizsze. Agora jest mistrzem w cenach zastanawialem sie ostatnio dlaczego za zwykly kokos oni chca 13zl. :kwasny:

Mały OT.
W Tarnowskich Gorach jest Meduza w tesco (o tydzien predzej dostaja roslinki niz ci w Bytomiu) oraz na Lompy na lewo od rynku i ul. Krakowskiej(ceny dobre ale niczego o rybkach sie nie dowiecie). Zrobilem test i kobietka powiedziala mi ze zbrojnik niebieski nadaje sie do 30l.
Takie male info dla osob ktore mieszkaja gdzies tutaj ;)

Play
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: 2011-04-21, 11:42
Pojemność akwarium: 0
Imię: Tomek
Lokalizacja: Bytom

Re: Bytom-Chorzów-Katowice

Post autor: Play » 2011-04-21, 12:06

Witajcie, piszę tu po raz pierwszy. Mieszkam w Bytomiu i chciałbym prosić o poradę jaki sklep w pobliżu polecacie gdzie mogę kupować rybki i rośliny, ale przede wszystkim gdzie sprzedawca będzie miał dużą wiedzę i chęci do podzielenia się nia, bo ja nie wiem jeszcze prawie nic nt. hodowli rybek i potrzebuję kogoś kto sprawdzi moje decyzje.
Mamy akwarium od pół roku, zakupione i zarybione bez mojego entuzjazmu pod wpływem namów naszej córki, rybki kupowane jak się możecie domyśleć bez większej wiedzy która z którą może żyć, która powinna mieć więcej towarzyszy itd. Przed pewien czas zostawiałem sprawę w rękach żony, ale widząc, że tylko ja szperam w internecie gdy coś się niedobrego dzieje i próbują jakoś usystematyzować wiedzę zdecydowałem, że wezmę się za nią po swojemu, czyli metodycznie. Muszę pokazać stan obecny i zdecydować w jakim kierunku rozwijamy akwarium, czy robimy nawet dwa różne itd.
Alwarium ma 50l. utrzymujemy 27oC, dojrzewało zanim wpuściliśmy pierwsze rybki, są w nim w tej chwili jeden piękny skalar, jeden dorodny bojownik i wymęczona bojowniczka, która ma szare odbarwienia łusek, kilka świetnie radzących sobie glonojadów i w osobnej plastikowej klateczce (kojec) 1 większy i dwa małe gupiki, z którymi lada moment muszę coś zrobić (bojownik je podgryzie).
Molinezje, kirys i mieczyki też już były w tym akwarium, ale są już w lepszym świecie...

Generalnie myślę jak uporządkować temat. A osobiście podoba mi się tzw. akwarium typu holenderskiego, czyli krajobraz roślinny z ławiczką małych rybek.
Natomiast muszę wiedzieć jak zorganizować życie dotychczasowym rybkom.

aidi
Przyjaciel forum
Posty: 1100
Rejestracja: 2007-03-24, 13:01
Pojemność akwarium: 50
Imię: Gosia
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Bytom-Chorzów-Katowice

Post autor: aidi » 2011-04-21, 12:15

Play, zapraszam do działu obsada, a tak od razu: skalar minimum 200l, bojownik powinien mieć harem i bardzo dużo żywych roślin, na glonojada (zbrojnika niebieskiego ) min 100l, ryby w zbyt małych zbiornikach karłowacieją i padają dlatego mieczyki (min 200l) i molinezje ( te 100l to absolutne minimum) nie żyją

akwarium typu holenderskiego wymaga światła, podkładu pod żwirkiem, CO2 i nawozów a naprawdę bosko w nim by się czuł bojownik z np. neonkami, ryby nie pasujące do litrażu powinieneś oddać, nie ma powodu by się męczyły w za małym zbiorniku

Awatar użytkownika
siwus9222
Stały bywalec
Posty: 206
Rejestracja: 2010-12-30, 15:07
Pojemność akwarium: 112
Imię: Przemek
Lokalizacja: Bytom

Re: Bytom-Chorzów-Katowice

Post autor: siwus9222 » 2011-04-26, 10:17

Play pisze:Witajcie, piszę tu po raz pierwszy. Mieszkam w Bytomiu i chciałbym prosić o poradę jaki sklep w pobliżu polecacie gdzie mogę kupować rybki i rośliny, ale przede wszystkim gdzie sprzedawca będzie miał dużą wiedzę i chęci do podzielenia się nia, bo ja nie wiem jeszcze prawie nic nt. hodowli rybek i potrzebuję kogoś kto sprawdzi moje decyzje.
Mamy akwarium od pół roku, zakupione i zarybione bez mojego entuzjazmu pod wpływem namów naszej córki, rybki kupowane jak się możecie domyśleć bez większej wiedzy która z którą może żyć, która powinna mieć więcej towarzyszy itd. Przed pewien czas zostawiałem sprawę w rękach żony, ale widząc, że tylko ja szperam w internecie gdy coś się niedobrego dzieje i próbują jakoś usystematyzować wiedzę zdecydowałem, że wezmę się za nią po swojemu, czyli metodycznie. Muszę pokazać stan obecny i zdecydować w jakim kierunku rozwijamy akwarium, czy robimy nawet dwa różne itd.
Alwarium ma 50l. utrzymujemy 27oC, dojrzewało zanim wpuściliśmy pierwsze rybki, są w nim w tej chwili jeden piękny skalar, jeden dorodny bojownik i wymęczona bojowniczka, która ma szare odbarwienia łusek, kilka świetnie radzących sobie glonojadów i w osobnej plastikowej klateczce (kojec) 1 większy i dwa małe gupiki, z którymi lada moment muszę coś zrobić (bojownik je podgryzie).
Molinezje, kirys i mieczyki też już były w tym akwarium, ale są już w lepszym świecie...

Generalnie myślę jak uporządkować temat. A osobiście podoba mi się tzw. akwarium typu holenderskiego, czyli krajobraz roślinny z ławiczką małych rybek.
Natomiast muszę wiedzieć jak zorganizować życie dotychczasowym rybkom.
odezwij sie na priv badz na gg doradze ci wszystko 22615897

ODPOWIEDZ