showcarshine.pl

Sklepy Akwarystyczne we Wrocławiu

Opinie o sklepach i sprzedawcach są prywatnymi wypowiedziami Użytkowników forum e-akwarystyka.pl. Władze forum nie kontrolują prawdziwości opinii, nie wyrażają w żaden sposób swojego zdania oraz nie odpowiadają za nieprawdziwe informacje przedstawione przez Użytkowników.

Moderator: ModTeam

Awatar użytkownika
Bizon
Forumowicz
Posty: 83
Rejestracja: 2008-04-11, 22:06
Pojemność akwarium: 60
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Sklepy Akwarystyczne we Wrocławiu

Post autor: Bizon » 2008-04-18, 18:08

Zauważyłem, że na forum jest dość sporo osób z Wrocławia więc doszedłem do wniosku, że dobrym pomysłem byłoby stworzenie jakiejś listy sklepów akwarystycznych i zoologicznych w tym mieście. Jest ich naprawdę dużo i fajnie by było, stworzyć jakiś porządnych ich wykaz. Jeśli jesteście zainteresowani pomocą to podawajcie tu ich nazwy, adresy, uwagi i co tam tylko uważacie. Chciałbym, żeby opis każdego sklepu wyglądał mniej więcej tak (na razie dość pobieżnie bo nie pamiętam konkretów):

-------------------------------------------------------------------------------------------------------


Nazwa: Kakadu - Galeria Dominikańska
Adres: Galeria Dominikańska (nie znam dokładnego ;) )
Dokładna lokalizacja: 2 piętro, jeden z bocznych korytarzy.
Uwagi odnośnie ryb:
-Jak to w sklepie. Przerybienie w każdym zbiorniku oprócz kwarantannowych.
-Zdarzało mi się widzieć kilka razy padnięte ryby, unoszące się w akwariach. Nie był to pojedynczy przypadek.
-Nie jestem specem, ale nie widziałem ryb wyraźnie chorych.
Uwagi odnośnie innych zwierząt:
-(nie mam aktualnie nic konkretnego na myśli, ale będę tam niedługo i przyjrzę się tym razem dokładniej. Tymczasem można wpisać np. "brak informacji").
Kwestie ekonomiczne:
-Czasami dwukrotna przebitka cen z allegro. Zdecydowanie odradzane pod tym względem.
Obsługa: Wiedza raczej przeciętna (a to i tak tylko u tych, którzy pracują tam dłużej). Sklep głównie nastawiony na zysk a nie na akwarystykę. Sprzedadzą to co chcecie, a nie to co powinniście mieć.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------


Nazwa: Filemon - Pasaż Grunwaldzki
Adres: Pasaż Grunwaldzki
Dokładna lokalizacja: Najwyższe piętro. Naprzeciwko placu zabaw dla dzieci.
Uwagi odnośnie ryb:
-Wybór ryb niezły. W zasadzie nie ominięto tam chyba żadnego biotopu oprócz morskiego.
-Raz widziałem padniętą rybkę. Albo więc o nie dbają, albo bardzo szybko sprzątają co też jest jakimś plusem.
-Jeśli o choroby chodzi to niech wypowie się ktoś inny. Nie znam się :).
Uwagi odnośnie innych zwierząt:
-Terraria dla ssaków w miarę rozsądnej wielkości jak na sklep zoologiczny. Co prawda takie np. klatki dla Szynszyl czy Fretek i tak bledną w porównaniu tych w Kakadu koło Factory, ale i tak jest nieźle. Aktualnie oprócz typowych rybek, gryzoni, płazów, gadów i pajęczaków, mają też do spylenia szczenię Yorka i młodego Persa.
Kwestie ekonomiczne:
-Drogo, ale nie najdrożej.
Obsługa: Zależy kto pracuje i o jaki rodzaj wiedzy wam chodzi. Dwóch gości wydaje się dość kumatych jeśli chodzi o sprzęt do akwarium. Wiem bo tam kupiłem moją 112l. Transport akwarium odbył sie już tego samego dnia. Prosto pod dom, pomoc we wniesieniu w cenie 20zł (nie liczę napiwku :) )więc nie jest źle.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------


Nazwa: Zoo Centrum - Magnolia Park
Adres: Magnolia Park
Dokładna lokalizacja: Parter. W przejściu za Saturnem.
Uwagi odnośnie ryb:
-Trochę skromny wybór. Nie widziałem tam np. żadnego kiryska. Mają za to bardzo ładne odmiany gupików.
-Jeden raz widziałem padniętą rybkę.
-Jeśli o choroby chodzi to niech wypowie się ktoś inny. Nie znam się :).
Uwagi odnośnie innych zwierząt:
-Niezły wybór. Gryzonie od małej myszki do fretki. Dość spore pająki i kilka czworonożnych gadów. Węża widziałem jednego - bardzo młodego Zbożowego. Jest też sporo papug i ptaków ogólnie w tym Żako za ponad 4000zł :). Swojego czasu mieli tam młodego Kajmana o imieniu Edek.
Kwestie ekonomiczne:
-Nie najtaniej, ale nie plasuje się w czołówce drogich sklepów.
Obsługa: Ku mojemu szczeremu zaskoczeniu naprawdę nieźle. Tzn. nie gadałem tyle o rybkach co raczej o futrzakach (bo moja znajoma przystawia się do kupna dwóch fretek), ale pani, która z nami rozmawiała naprawdę znała się na rzeczy. Dodatkowo jeden ekspedient pomagał mi w doborze podłoża do akwarium i najpierw ostro mnie przemaglował o wymiary i ryby zanim coś doradził :).

-------------------------------------------------------------------------------------------------------


Nazwa: Anakonda - Astra
Adres: Astra przy ulicy Lotniczej.
Dokładna lokalizacja: Po drugiej stronie budynku, wchodząc od strony Lotniczej.
Uwagi odnośnie ryb:
-Horrendalne przerybienie. Takiego jeszcze chyba nie widziałem. W akwarium z mieczykami ryby chyba ważą razem z 10 razy więcej niż woda.
-Nie stwierdziłem żadnych chorób na pierwszy rzut oka, ale jestem pewien, że przy takiej ilości ryb jakieś się pojawiają.
-Kilka padniętych ryb.
Uwagi odnośnie innych zwierząt:
-Cośtamtym jest, ale nie przyglądałem się dokładnie. Widziałem kilka papug i ptaszków i kilka mniejszych gryzoni.
Kwestie ekonomiczne:
-Nie wiem jak z cenami. Wyszedłem bardzo szybko
Obsługa: Nie wiem. Nie gadałem z nikim. Ale jeśli ktoś trzyma ryby w taki warunkach na pewno nie jest wystarczająco obeznany z tematem.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------


Nazwa: "Stoisko zoologiczne w Astrze przy Ulicy Lotniczej" (Nie znam nazwy)
Adres: Astra przy ulicy Lotniczej.
Dokładna lokalizacja: W środku na piętrze.
Uwagi odnośnie ryb:
-Przerybione małe akwaria. Duża grupa pstrążenic jest trzymana w akwarium o długości tak na oko 25-30cm.
-Ryby dosłownie gniją a nie pleśnieją. Neonki pływające w jednym z akwarium były niemal białe od pleśni je pokrywającej. Nie wiem jak ktoś może sprzedawać rybki w takim stanie.
Uwagi odnośnie innych zwierząt:
-Nie widziałem innych. Może i dobrze.
Kwestie ekonomiczne:
-Nie wiem jak z cenami. Nie chciałem pytać.
Obsługa: Nie wiem. Nie gadałem z nikim. Ale jeśli ktoś trzyma ryby w taki warunkach i sprzedaje je TAK chore, raczej nie nadaje się do tego biznesu.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------


Nazwa: Kakadu - "koło Factory"
Adres: Nowy Dwór. Zdaje się że jest to krzyżówka Mińskiej i Granicznej (nie jestem pewien na 100%. Ja tu tylko studiuję :) ).
Dokładna lokalizacja: W budynku koło Factory. Chyba Carrefour, ale głowy sobie uciąć nie dam. Sklep jest "schowany" z tyłu budynku.
Uwagi odnośnie ryb:
-Nie da się ukryć, że akwaria mają przerybienie (jak to w zoologu).
-Nie widziałem chorych ryb.
-Nie widziałem padniętych ryb.
-Ryby takie jak Paletki, Skalary czy Kakadu mają odpowiednio większe akwaria (chociaż u Kakadu było przerybienie).
-Obecność bardzo rzadko spotykanych ryb (Razbora Borneańska, Kirysek Karłowaty, Płaszczka itp.)
-Ryby dostępne w różnym wieku. Widziałem np. bardzo młode Neonki jak i ich dojrzałe sztuki.
Uwagi odnośnie innych zwierząt:
-DUŻO i Różnorodnie :)
-Ptaków w cholerę :). Bardzo dużo, bardzo ładnych i głośnych ^^'. (Żako, Ara, Nierozłączki, Faliste, Nimfy, Kanarki, "Mewki" itp. itd.)
-Gryzoni co niemiara. Od myszek, (zwykłych, rasowych, kolczastych), przez szczury (zwykłe, łyse, albinosy), chomiki (dżungary, syryjskie i inne), króliki (nie znam się na odmianach, ale sporo tego było w tym świetny kłapouch :) ), Świnki Morskie (też różne), Szynszyle (Tu pochwała dla "DUŻEGO" terrarium. Wyższe ode mnie o ponad 50cm, całe oszklone, poskręcane gałęzie ze "schodkami". Przypuszczam, że mało kto może zapewnić im takie warunki jakie mają w sklepie), Fretka (Takie samo Terrarium jak u Szynszyl, ale z dodatkowymi "fretkowymi" bajerami.
-Gady i Płazy. Nie znam się na nich za bardzo, ale na jednej ścianie było ich tyle, że nie wiedziałem, na które patrzeć :). Węże, jaszczurki, gekony, aksolotle, żabki, ropuchy, salamandry itd.
-Pajęczaki i owady. Pajączki są i to dorodne :). Nie widać ich za dobrze bo są wysoko, ale widziałem kilka kolorowych odnóż ^^.
-Krewetki :). Po prostu muszę opisać osobno. Mają dla siebie akwarium (tak na oko grubo ponad 200l) wysadzone mchem i gałęziami). Jest po prostu niesamowite i po tym jak je zobaczyłem zaczynam doceniać te skorupiaki :) ). Szczerze polecam wizytę choćby po to, żeby je zobaczyć.
-Inne Skorupiaki. Kraby (wiele odmian), Raki (wiele odmian), Krewetki (WIELE odmian) :).
Kwestie ekonomiczne:
-Ciekawy system sprzedaży korzeni, kamieni itp. Wszystko na wagę i zależnie od np. "stopnia poskręcania korzeni" są one odpowiednio droższe. Nie wiem jak taki system przedkłada się na ogólne ceny. Musiałby się wypowiedzieć ktoś bardziej zorientowany. Ceny rybek i innych zwierząt nie najniższe, ale również niezbyt wygórowane.
Obsługa: Pogadałem sobie trochę z "panią od fretki". Bardzo zorientowana w temacie kobieta. Przynajmniej o doradztwo w sprawie gryzoni martwić się nie trzeba. Jeśli o resztę chodzi to nie wiem bo nie pytałem. Trzeba sobie czasem zawołać kogoś do pomocy, ale zrozumiecie, że to konieczność kiedy zobaczycie jaki sklep jest duży i ile w nim obsługi.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------


Nazwa: Trzmiel
Adres: Wrocław/Nowy Dwór - ul. Rogowska 50
Dokładna lokalizacja:
Obrazek
Uwaga odnośnie sklepu:
Nie jest to sklep zoologiczny. Jest to sklep ze sprzętem wędkarskim, artykułami i rybami do oczek wodnych, ale także zajmujący sie w jakimś stopniu akwarystyką.
Uwagi odnośnie ryb:
-Wybór ryb nie jest powalający, ale każdy znajdzie coś dla siebie.
-Widziałam tam raz czy dwa martwą rybę, która bocje wspaniałe już objadały, podobnie rybę z chorym błędnikiem (pływala żywo do góry brzuchem, nie jest to miły widok).
-Akwaria i małe i duże
Uwagi odnośnie innych:
-Posiadaja krewetki filtrujące
-Wybór roślin mały lub wręcz nie ma żadnych.
-W nocy z czwartku na piątek dostawa świeżego żywego pokarmu (ochotka, rurecznik, wazonkowiec, wodzien, dafnia itp)
-Często można dostać jakis gratis, np paczka żywego pokarmu itp.
-Możliwośc kupna sprzętu na Allegro
Kwestie ekonomiczne:
-Tanio.
Obsługa:
Chłopaki znają się na rzeczy, doradzą co do rybek czy sprzętu, ale nie dajmy sie zwieść, potrafią wciskać ścieme. Nie wciskaja sprzętu na siłę, można usłyszeć od nich
"prosze się zastanowić, poczekać i przyjść za dwa dni".

-------------------------------------------------------------------------------------------------------


Nazwa: Kakadu
Adres: Centrum Handlowe 'Borek' czy jak kto woli 'Carrefour', Al. Gen. J. Hallera 52
Dokładna lokalizacja: Wchodząc głównym wejściem: pierwsza alejka w lewo jeden z pierwszych sklepów po lewej stronie. Wchodząc drugim wejściem (na koncu parkingu): pierwsza alejka w prawo i po prawej stronie na samym końcu.
Uwagi odnośnie ryb:
-Spory wybór, jednak w 'Kakadu' w Galerii Dominikańskiej jest większy.
-Baaardzo dużo padnietych ryb, których nikt nie wyławia
-Przerybienie
Inne
-Wybór roślin nawet spory, jednak nie sa w dobrej kondycji.
-Duzy wybór innych artykułów np. karmy dla psów, kotów, preparaty akwarystyczne itd.
Inne zwierzęta:
-Mozna kupic wszystko od myszy przez szynszyle do krolikow. Ptaki, szarancza itp.
Ceny
Wysokie
Obsługa
-Trzeba sie nalatać by ktoś nas obsłużył.
-Wiedza średnia lub jej brak
-Lekceważące podejście do klienta
-Zaniedbywanie ryb, zamiast wyławiac zdechłe ryby obsługa siedzi sobie przed komputerem na gg itp.
Ostatnio zmieniony 2008-04-19, 14:24 przez Bizon, łącznie zmieniany 7 razy.
Kultura wymaga podziękować... ale zamiast tego możesz kliknąć "pomógł" ^^.

JARA
Stały bywalec
Posty: 287
Rejestracja: 2008-04-04, 21:53
Pojemność akwarium: 0
Imię: Brak
Lokalizacja: Brak

Re: Sklepy Akwarystyczne we Wrocławiu

Post autor: JARA » 2008-04-18, 18:29

Bizon pisze:Nazwa: Kakadu - Galeria Dominikańska
Zdecydowanie nie polecam. Podobnie jak "Kakadu" w Centrum Handlowym 'Borek' - Carefour przy Al. Gen. J. Hallera.

Padniete ryby, kosmiczne ceny, brak wiedzy lub kiedy wiedze posiada zachowuja sie jakby pozjadal wszystkie rozumy, trzeba chodzic i sie prosic zeby ktos obsluzyl.

dancel1
Zainteresowany
Posty: 38
Rejestracja: 2007-09-15, 00:01
Pojemność akwarium: 0
Imię: Daniel
Lokalizacja: Jelcz-Laskowice

Re: Sklepy Akwarystyczne we Wrocławiu

Post autor: dancel1 » 2008-04-18, 21:23

galeria dominikanska ceny kosmos co najmniej dwa razy wyzsze niz na allegro ale i tak wyzszy poziom obslugi niz w pasazu grunwaldzkim tam jest totalna porażka

Awatar użytkownika
Bizon
Forumowicz
Posty: 83
Rejestracja: 2008-04-11, 22:06
Pojemność akwarium: 60
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Sklepy Akwarystyczne we Wrocławiu

Post autor: Bizon » 2008-04-19, 13:09

Macie tu obiecane 6 wrocławskich sklepów zoologicznych. Wiem, że miały być wczoraj wieczorem, ale byłem trochę zajęty (studia, rodzina... same przyjemności ^^').

Jeśli macie coś do dodania to piszcie o tym proszę. Najlepiej w takiej formie jak ta podana. Przyznam, że bardzo chciałbym zobaczyć opisy sklepów:
"Trzmiel" (o którym bardzo dużo słyszałem i to dobrych rzeczy, ale w którym nie miałem okazji być). JARA mogłabyś? :)
"Sklep Zoologiczny przy Placu Legionów" (może będę tam w tygodniu na "rekonesans")
"Sklep Zoologiczny na Powstańców Śląskich" (Musiałbym mieć dużo czasu, żeby tam jechać :) ).
"Sklep Zoologiczny w Meblach Polonia" (Jak jedzie się do Korony... ale nie wiem od której strony :P ). Słyszałem o nim dobre opinie, ale są trochę przedawnione. Nie wiem nawet czy sklep jeszcze istnieje.
"Giełda Zoologiczna"

Pozdrawiam
Kultura wymaga podziękować... ale zamiast tego możesz kliknąć "pomógł" ^^.

metys
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: 2008-03-22, 13:36
Pojemność akwarium: 112
Imię: Mateusz
Lokalizacja: Ząbkowice Śląskie
Kontakt:

Re: Sklepy Akwarystyczne we Wrocławiu

Post autor: metys » 2008-04-19, 13:27

Pozwolę sobie podłączyć się niejako pod temat. Co sądzicie Panowie i Panie o sklepie na ulicy Rogowskiej (o ile to jest sklep) ? Pytam ponieważ chciałbym zrobić zakupy u użytkownika trzmiel_com_pl na allegro a na jego stronie podany jest adres właśnie na Rogowskiej. Z tego co się dowiadywałem, to można u niego zamówić towar przez internet a odebrać go waśnie tam.

JARA
Stały bywalec
Posty: 287
Rejestracja: 2008-04-04, 21:53
Pojemność akwarium: 0
Imię: Brak
Lokalizacja: Brak

Re: Sklepy Akwarystyczne we Wrocławiu

Post autor: JARA » 2008-04-19, 13:57

Nazwa: Trzmiel
Adres: Wrocław/Nowy Dwór - ul. Rogowska 50
Dokładna lokalizacja:
Obrazek
Uwaga odnośnie sklepu:
Nie jest to sklep zoologiczny. Jest to sklep ze sprzętem wędkarskim, artykułami i rybami do oczek wodnych, ale także zajmujący sie w jakimś stopniu akwarystyką.
Uwagi odnośnie ryb:
-Wybór ryb nie jest powalający, ale każdy znajdzie coś dla siebie.
-Widziałam tam raz czy dwa martwą rybę, która bocje wspaniałe już objadały, podobnie rybę z chorym błędnikiem (pływala żywo do góry brzuchem, nie jest to miły widok).
-Akwaria i małe i duże
Uwagi odnośnie innych:
-Posiadaja krewetki filtrujące
-Wybór roślin mały lub wręcz nie ma żadnych.
-W nocy z czwartku na piątek dostawa świeżego żywego pokarmu (ochotka, rurecznik, wazonkowiec, wodzien, dafnia itp)
-Często można dostać jakis gratis, np paczka żywego pokarmu itp.
-Możliwośc kupna sprzętu na Allegro
Kwestie ekonomiczne:
-Tanio.
Obsługa:
Chłopaki znają się na rzeczy, doradzą co do rybek czy sprzętu, ale nie dajmy sie zwieść, potrafią wciskać ścieme. Nie wciskaja sprzętu na siłę, można usłyszeć od nich
"prosze się zastanowić, poczekać i przyjść za dwa dni".


Nazwa
Kakadu
Adres
Centrum Handlowe 'Borek' czy jak kto woli 'Carrefour', Al. Gen. J. Hallera 52
Obrazek

Dokładna lokalizacja
Wchodząc głównym wejściem: pierwsza alejka w lewo jeden z pierwszych sklepów po lewej stronie. Wchodząc drugim wejściem (na koncu parkingu): pierwsza alejka w prawo i po prawej stronie na samym końcu.
Uwagi odnośnie ryb
-Spory wybór, jednak w 'Kakadu' w Galerii Dominikańskiej jest większy.
-Baaardzo dużo padnietych ryb, których nikt nie wyławia
-Przerybienie
Inne
-Wybór roślin nawet spory, jednak nie sa w dobrej kondycji.
-Duzy wybór innych artykułów np. karmy dla psów, kotów, preparaty akwarystyczne itd.
Inne zwierzęta:
-Mozna kupic wszystko od myszy przez szynszyle do krolikow. Ptaki, szarancza itp.
Ceny
Wysokie
Obsługa
-Trzeba sie nalatać by ktoś nas obsłużył.
-Wiedza średnia lub jej brak
-Lekceważące podejście do klienta
-Zaniedbywanie ryb, zamiast wyławiac zdechłe ryby obsługa siedzi sobie przed komputerem na gg itp.
Ostatnio zmieniony 2008-04-19, 17:33 przez JARA, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Bizon
Forumowicz
Posty: 83
Rejestracja: 2008-04-11, 22:06
Pojemność akwarium: 60
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Sklepy Akwarystyczne we Wrocławiu

Post autor: Bizon » 2008-04-19, 14:26

Dzięki za pomoc :). Dane obydwu sklepów dołączyłem do pierwszego posta, coby wszystko było razem i nie trzeba było szukać po całym temacie.

Później postaram się pododawać do reszty sklepów takie mapki jak ta, którą dałaś przy "Trzmielu". Powinno to ułatwić ludziom trochę nawigację :).
Kultura wymaga podziękować... ale zamiast tego możesz kliknąć "pomógł" ^^.

JARA
Stały bywalec
Posty: 287
Rejestracja: 2008-04-04, 21:53
Pojemność akwarium: 0
Imię: Brak
Lokalizacja: Brak

Re: Sklepy Akwarystyczne we Wrocławiu

Post autor: JARA » 2008-04-19, 17:48

Nazwa:
Giełda Zoologiczna

Adres:
Ul. Robotnicza

Dokładna lokalizacja:
Obrazek

Uwaga odnośnie sklepu:
Giełda jest otwarta tylko w niedziele, od godzin rannych do wczesnego popołudnia, cena biletu 2zł.

Uwagi odnośnie ryb
-Duży wybór popularnych ryb
-Możliwość dostania dużych rozmiarów zbrojników
-W związku z tym, że giełda jest otwarta tylko raz w tygodniu ryby sa trzymane w małych akwariach przez kilka godzin.

Inne
-Rośliny sa tanie, jednak nie zawsze jest duży wybór, a sprzedawcy nie zawsze wiedzą co sprzedają
-Można bez problemu kupic karmy dla ryb, kamienie, korzenie i inne dekoracje.
-Mozna dostać krewetki i inne.
-Również akwaria, pokrywy i tła
-Karmy dla psów, kotów i innych.

Inne zwierzęta:
-Mozna dostac rózne gryzonie, ale i szczeniaki i kociaki.

Ceny
Nie wysokie

Obsługa
-Sprzedawcy nie zawsze posiadaja odpowiednia wiedze
-Wciskaja wszystko co sie da, byle by sprzedać
-Nie liczą się z klientami

metys
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: 2008-03-22, 13:36
Pojemność akwarium: 112
Imię: Mateusz
Lokalizacja: Ząbkowice Śląskie
Kontakt:

Re: Sklepy Akwarystyczne we Wrocławiu

Post autor: metys » 2008-04-21, 08:33

Byłem wczoraj zobaczyć na ceny w sklepach zoo znajdujących się w galeriach i centrach handlowych. Przeżyłem " szok cenowy". Otóż filtr jaki mnie interesuje, czyli Tetra tec ex700 w sklepie w Galerii Dominikańskiej kosztuje 332 zł a w Arkadach 328 zł. Dla porównania tam gdzie zamierzam go kupić, czyli u Trzmiela 210 zł. No i nie wiem jak dla was, ale dla mnie 6 zł za gupika to lekka przesada. Jednak coby nie było tak słodko chciałbym powiedzieć że w mniejszych miastach gdzie teoretycznie powinno być taniej, tak nie jest ( brzęczyk tetry do 100l akwarium kosztuje u mnie w mieście 60 zł podczas gdy we Wrocławiu można go dostać już za 40 zł). To samo dotyczy chemii jaka jest dostępna u mnie w mieście. Sorki za mały off topic ale musiałem się tym podzielić w tak głębokim jestem szoku ;-)

JARA
Stały bywalec
Posty: 287
Rejestracja: 2008-04-04, 21:53
Pojemność akwarium: 0
Imię: Brak
Lokalizacja: Brak

Re: Sklepy Akwarystyczne we Wrocławiu

Post autor: JARA » 2008-04-21, 13:34

Nie zawsze w malym miescie musi byc taniej. Jak jest jeden czy dwa zoologiczne to wiadomo, ze beda ceny wyzsze, bo albo kupis zu nich albo jedziesz do duzego miasta. Koszty sprowadzenia towaru do malego miasta tez musza sie jakos zwracac ;)

metys
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: 2008-03-22, 13:36
Pojemność akwarium: 112
Imię: Mateusz
Lokalizacja: Ząbkowice Śląskie
Kontakt:

Re: Sklepy Akwarystyczne we Wrocławiu

Post autor: metys » 2008-04-21, 14:16

JARA pisze: Koszty sprowadzenia towaru do malego miasta tez musza sie jakos zwracac ;)
No niby masz racje ale jednocześnie należy wziąć pod uwagę koszt wynajmu pomieszczenia na sklep ( który z pewnością jest znacznie niższy ). A poza tym, nie jestem taki pewien czy aby sprowadzenie towaru z hurtowni we Wrocławiu do mnie do Zabkowic nie jest cenowo podobne do przewiezienia tego samego towaru z jednego końca miasta na drugi. Co do sklepów to u mnie w mieście są 3 zoo- logi i jeden taki pseudo. Jednak wydaje mi się że nie o to chodzi, mam wrażenie że w mniejszych miastach sprzęt "lepszych" firm traktowany jest przez sprzedawców jako coś niezwykłego, zjawiskowego za co klient musi zapłacić ( słono ). No bo weźmy pod uwagę choćby koszt zakupu rybek ( roślinek i innych " pierdółek " ) który znacznie rożni się od tego z Wrocławia ( za gupika choćby 6 i 2 zł ) a przecież prawdopodobnie oba sklepy zaopatrują się u tego samego dostawcy .

JARA
Stały bywalec
Posty: 287
Rejestracja: 2008-04-04, 21:53
Pojemność akwarium: 0
Imię: Brak
Lokalizacja: Brak

Re: Sklepy Akwarystyczne we Wrocławiu

Post autor: JARA » 2008-04-21, 14:42

Wiadomo, ze ludzie wola kupic cos na miejscu, co jest drozsze niz jechac np do Wroclawia, bo na to samo ich wyjdzie.

oleq_30
Zakręcony forumowicz
Posty: 1207
Rejestracja: 2007-05-01, 00:06
Pojemność akwarium: 160
Imię: Bogus³aw
Lokalizacja: Nysa
Kontakt:

Re: Sklepy Akwarystyczne we Wrocławiu

Post autor: oleq_30 » 2008-04-21, 15:03

JARA pisze:Nie zawsze w malym miescie musi byc taniej. Jak jest jeden czy dwa zoologiczne to wiadomo, ze beda ceny wyzsze, bo albo kupis zu nich albo jedziesz do duzego miasta. Koszty sprowadzenia towaru do malego miasta tez musza sie jakos zwracac ;)
Koleżanka nie wie chyba co mówi :
przykład
sklep akwarystyczno zoologiczny w Tesco Bielany Wrocław
gupik 5 zł
bocja straiata 16,99 zł
neon 7 zł
platynka 6 zł

porównujac
sklep zoologiczny YORK Nysa ul.Piastowska (w Nysie są trzy, Nysa jest bez porównania miejsza od Wrocławia)
gupik od 1,8-2,5 zł
bocjqa striata 6-8 zł
neon od 2 do 3 zł
platynka od 2 do 3 zł
Ceny zarówno w sprzęcie jak i zwierzątkach miedzy Nysą a Wrocławiem to dwie różne sprawy ceny we Wrocku są dwukrotnie wyższe w żywych zwierzętach i od 30 % wyższe w sprzęcie . Co zabawniejsze sklep zaopatruje się przedewszystkim na Wrocławskich giełdach i u Wrocławskich dostawców
Ostatnio zmieniony 2008-04-21, 16:29 przez oleq_30, łącznie zmieniany 1 raz.
./redir/http://www.e-akwarystyka.pl/topics ... .htm#92598 --- moje akwarium

./redir/http://aqwanarium.eakwarystyka.eu --- moja strona

Akwarysta trzeba się urodzić , akwarium kupić może każdy

JARA
Stały bywalec
Posty: 287
Rejestracja: 2008-04-04, 21:53
Pojemność akwarium: 0
Imię: Brak
Lokalizacja: Brak

Re: Sklepy Akwarystyczne we Wrocławiu

Post autor: JARA » 2008-04-21, 15:16

oleq_30 pisze:Koleżanka nie wie chyba co mówi :
To, ze we Wroclawiu jest drogo zdaje sobie z tego sprawe, ale jak przeczytasz post metysa, to zobaczysz co napisal, ze u niego w malym miasteczku ceny sa wyzsze niz we Wroclawiu.

Awatar użytkownika
macio
Przyjaciel forum
Posty: 1027
Rejestracja: 2008-01-21, 22:30
Pojemność akwarium: 72
Imię: Maciek
Lokalizacja: Sztabin
Kontakt:

Re: Sklepy Akwarystyczne we Wrocławiu

Post autor: macio » 2008-04-21, 15:20

oleq_30 pisze:gupik od 1,8-25 zł
pomiędzy 2 i 5 przecinek powinien być bo sobie jeszcze kto pomyśli 25zł za gupika :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Teraz kostka ;D

ODPOWIEDZ