podłoże dobre dla otosków

Wszystko na temat ozdób w akwarium. Korzenie, kamienie,zameczki, figurki itd

Moderator: ModTeam

skillya
Forumowicz
Posty: 119
Rejestracja: 2008-04-29, 00:27
Pojemność akwarium: 63
Imię: Kaja
Lokalizacja: Katowice

podłoże dobre dla otosków

Post autor: skillya » 2008-05-06, 15:07

Witam, przeszukałam forum, ale nie znalazłam dokładnej odpowiedzi na nurtujące mnie pytanie, dlatego proszę o pomoc szanownych Forumowiczów [;

Dziś nadszedł dzień, kiedy w końcu zamówię akwarium i najpotrzebniejsze rzeczy. Planuję, aby w moim zbiorniku mieszkało stadko otosków i z tym wiąże się moje pytanie: jakie podłoże będzie dla nich najlepsze? Znalazłam taki najzwyklejszy żwirek kwarcowy o granulacji "2" (1-3mm). Ale czy będzie się nadawał? Czy nie jest na przykład zbyt duży? Czy otoski (skoro pływają przy dnie) się o niego nie poranią? Czy rośliny mają jakieś szanse, żeby w nim się ukorzenić i spokojnie rosnąć? Czy nie jest zbyt jasny dla otosków i pozostałych mieszkańców akwarium (harem bojownika i neonki)?

Jeżeli ten się nie nadaje, to proszę o choćby najdrobniejszą podpowiedź, co by było dobre. Nie planuję akwarium z wymagającymi roślinami, więc mam nadzieję, że sam żwirek (bez jakiegoś dodatkowego specjalnego podłoża czy ziemi) wystarczy.

Aha, ile cm wysokości tak mniej więcej powinno mieć podłoże w akwarium?

Awatar użytkownika
macio
Przyjaciel forum
Posty: 1027
Rejestracja: 2008-01-21, 22:30
Pojemność akwarium: 72
Imię: Maciek
Lokalizacja: Sztabin
Kontakt:

Re: podłoże dobre dla otosków

Post autor: macio » 2008-05-06, 15:15

Uważam że byłby dobry otoski pływają nie tylko po dnie ale też po szybach ;) na blaszkach liści itp Najlepiej żeby rośliny dobrze się ukorzeniły powinno być 6-7cm żwiru ew jakiś bio grunt pod to i wtedy ok5cm.
Teraz kostka ;D

Awatar użytkownika
dzidek1983
Obłąkany forumowicz
Posty: 3410
Rejestracja: 2007-08-07, 09:12
Pojemność akwarium: 54
Imię: Piotr
Lokalizacja: Mielec
Kontakt:

Re: podłoże dobre dla otosków

Post autor: dzidek1983 » 2008-05-06, 15:38

otoski nie mają specjalnych wymagań co do podłoża... u mnie dobrze czuły się na piasku jak i na normalnym żwirku

ODPOWIEDZ