Moje pierwsze 60l:)

W tym dziale każdy może zaprezentować swoje akwaria :)

Moderator: ModTeam

Gusciorek
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: 2008-08-22, 14:32
Pojemność akwarium: 60
Imię: Artur
Nazwisko: Gu¶ciora
Lokalizacja: Nowy Dwór Mazowiecki
Kontakt:

Moje pierwsze 60l:)

Post autor: Gusciorek » 2008-08-24, 12:19

Witam, jestem tu nowy i chce zaprezentować swój pierwszy zbiornik:)
Pojemnść ok 60l zbiornik profilowany
pokrywa własnej roboty z żarówką (40wat)
filtr fan 1
grzałka 50 wat aqua el z termostatem
wystrój jak widać kamyki itd.
Roślinki:
cryptocoryna
anubias
innych nie znam nazw

Rybki:
3 duże skalary (2 to parka złożyły mi ikre:))
2 bocje wspaniałe
2 żałobniczki
1 zbrojnik niebieski
1 brzanka różowa
1 mułojad

Radźcie mi co jest dobre a co trzeba poprawić:) Pozdrawiam:)

P.S. sory za jakość zdjęć ale mam słaby aparat w komurce:-/
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Piwosz
Rekin forum
Posty: 1896
Rejestracja: 2007-01-19, 14:49
Pojemność akwarium: 216
Imię: Konrad
Lokalizacja: Limanowa
Kontakt:

Re: Moje pierwsze 60l:)

Post autor: Piwosz » 2008-08-24, 12:25

Gusciorek pisze:3 duże skalary (2 to parka złożyły mi ikre:))
Masssakra...jak ty możesz tak męczyć te piękne ryby? One wymagają zbiornika min 200l .

Wogóle cała obsada do kitu....

W akwarium jest za mało roślin...ale one i tak przy tej żarówce Ci nie będą rosły...zmień ją na normalną świetlówkę.

Awatar użytkownika
lolek
Zakręcony forumowicz
Posty: 1320
Rejestracja: 2007-09-02, 20:12
Pojemność akwarium: 126
Imię: Karol
Lokalizacja: WGM
Kontakt:

Re: Moje pierwsze 60l:)

Post autor: lolek » 2008-08-24, 12:26

Gusciorek pisze:pokrywa własnej roboty z żarówką (40wat)
Koniecznie trzeba zmienić na świetlówkę


Za tą obsadę to normalnie będzie pierwszy lincz na forum.

Brak tapety i te "pierdółki" na dnie niesamowicie psują twoje akwarium.


Poczytaj na forum tematy jak zakładać akwaria, jak dobrać obsadę, bo na razie prawie wszystko jest na NIE w twoim akwarium.
Poświęć 2 minuty na poszukiwania odpowiedzi w istniejących tematach, po dwóch minutach załóż nowy temat

Thierry Henry
Zakręcony forumowicz
Posty: 1568
Rejestracja: 2008-02-01, 02:05
Pojemność akwarium: 160
Imię: dawid
Lokalizacja: Okocim
Kontakt:

Re: Moje pierwsze 60l:)

Post autor: Thierry Henry » 2008-08-24, 12:28

Biedne ryby... Poczytaj forum to na pewno będziesz wiedział co źle robisz...
I Still Haven't Found What I'm Looking For

Awatar użytkownika
Mariusz86
Akwarysta
Posty: 597
Rejestracja: 2007-04-02, 13:11
Pojemność akwarium: 54
Imię: Mariusz
Lokalizacja: Kutno
Kontakt:

Re: Moje pierwsze 60l:)

Post autor: Mariusz86 » 2008-08-24, 18:17

Więc akwarium na prawdę tragiczne ... Od składu ryb, kondycji roślin po estetyczne walory (nie wiem czy jest o czym mówić) ...
Gusciorek pisze:Radźcie mi co jest dobre a co trzeba poprawić:) Pozdrawiam:)
Wszystko trzeba poprawić:
- Skalary po pierwsze rosną duże i jak mój poprzednik już napisał, minimalny zbiornik może nie 200 litrów, ale 150 niezbędne - zresztą widać, że już jest im ciasno - płetwy złożone po sobie - nie mogą się nawet "przeciągnąć" ..
- Żałobniczki to ryby stadne więc 60 litrów to za mało na 8-10 sztuk (bo tyle tworzy stadko) ...
- Brzanki - to samo co Żałobiczki
- Cryptocoryna - roślina olbrzymia, w moim zbiorniku 240 litrowym przerasta przez pół zbiornika zaczynając od prawego konta ...
- Anubiasy - przypadkiem nie zaczynają porastać glonami?
- reszta roślin nie do opisania (widzę chyba lotosa, ale nie jestem do końca przekonany)
- estetyka !!! przypadałby się tapeta na tył - podobają Ci się zwisające kable? Postaraj się ukryć filtr i grzałkę - jakiś korzeń by się przydał ...

Jednym słowem musisz zmienić obsadę na mniejsze ryby, które nie będą się męczyć w tym zbiorniku ... Rośliny - zadbaj o ich kondycje i dobierz gatunki do wielkości akwarium ..


Pozdrawiam
Doścignąć niedoścignione...

Awatar użytkownika
cmepro
Stały bywalec
Posty: 330
Rejestracja: 2008-04-19, 15:32
Pojemność akwarium: 0
Imię: Pawe³
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Moje pierwsze 60l:)

Post autor: cmepro » 2008-08-24, 20:32

No mi nie zostało wiele do dodania, podzielam w mniejszym lub większym stopniu uwagi przedmówców.
Ja zajmę się obudową... światło faktycznie jest tragiczne, stawiam na zwykłą żarówkę kupioną za 1-2 zł. w hipermarkecie. Jeśli koniecznie chcesz mieć żarówkę to pomyśle o jakiejś odpowiedniej albo zainwestuj w świetlówkę liniową.
Budowa pokrywy... nawet nie wiem od czego zacząć... garb na płaskim blacie... ogranicza docieranie światła na całej powierzchni wody skupiając sie w jednym wąskim miejscu. Sama konstrukcja obudowy (w sumie raczej nie można tego tak nazwać, ale już...) jest zła. Jedyną zaletą jej może być to że skalary nie wyskoczą z baniaka a w sumie pewnie nieraz by się to mogło zdarzyć. Obudowa nie zasłania 2-3 cm górnej części baniaka widać linię wody co nieładnie wygląda, jak pisałem wcześniej ogranicza dopływ światła i estetycznie też nie zachwyca. Jedyne chyba co możesz zrobić to... zrobić nową i tu bym polecał Ci spienione pvc, bo masz baniak profilowany i z ładnie uda Ci sie dopasować kształt.
Sporo przed Tobą pracy, restart to za mało powiedziane, to powinno być tworzenie od 0.

Awatar użytkownika
ra_
Forumowicz
Posty: 54
Rejestracja: 2007-09-24, 08:51
Pojemność akwarium: 112
Imię: kamil_
Lokalizacja: bydgoszcz

Re: Moje pierwsze 60l:)

Post autor: ra_ » 2008-08-24, 20:50

zeby Cie nie zniechęcić - wszystko da sie naprawic, ale to bedzie wymagalo czasu i pieniedzy...
raz - tak jak wczesniej forumowicze wspominali - obsade trzeba zmienic, jesli masz znajomych ktorzy zajmuja sie akwarystyka juz jakis czas to lepiej zagadaj i oddaj im ryby, powiedzmy na przechowanie ( moze zdecydujesz sie na zmiane wielkosci akwa na wieksze a wtedy przyjdzie czas na skalary...) jesli nie znasz nikogo takiego to pogadalbym w zoologicznym - moze wymienia Ci ryby na inne, odpowiednie dla tego litrazu - jakie to znajdziesz w dziale obsada.
co do roslin to rzeczywiscie ta kryptokoryna sie nie nadaje - sam mam takie w 200l zbiorniju i wierz mi potrafia rosnac naprawde duze...polecam zamiast tego kryptokoryne nana - mniejsza i calkiem dekoracyjna, zreszta jako zwolennik kryptokoryn wszelkiej masci polecam zainteresowac sie tymi roslinami, ktore w odpowiednich warunkach wygladaja naprawde swietnie a naprawde nie maja kosmicznych wymagan...
postaraj sie zmienic podloze na bogatsze, np. nie chce tu reklamowac - wzbogacone podloze w wiaderkach znajdziesz w zoologu - jedno 3l powinno starczyc, na to jakis drobniejszy zwir, bo ten co masz to troche za grube ziarna ma
no i oswietlenie - czyt. dzial oswietlenie
tak wiec akwa wymaga przemyslanego restartu ale da sie zrobic zeby bylo ok

Gusciorek
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: 2008-08-22, 14:32
Pojemność akwarium: 60
Imię: Artur
Nazwisko: Gu¶ciora
Lokalizacja: Nowy Dwór Mazowiecki
Kontakt:

Re: Moje pierwsze 60l:)

Post autor: Gusciorek » 2008-08-24, 21:54

Dziekuje za troszke rad :P zapomnialem dodac ze zmieniam akwa na 172l i te skalary mialem od malego a dlaczego one takie urosly to ja nie wiem :/ a siwietlowki tu sie pojawai problem bo nie mam pokrywy do sietlowek :p

Awatar użytkownika
cmepro
Stały bywalec
Posty: 330
Rejestracja: 2008-04-19, 15:32
Pojemność akwarium: 0
Imię: Pawe³
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Moje pierwsze 60l:)

Post autor: cmepro » 2008-08-24, 22:01

Gusciorek pisze:te skalary mialem od malego a dlaczego one takie urosly to ja nie wiem
Bo skalar to duża ryba i taka wyrasta i pewnie byłyby jeszcze większe gdyby nie to że były trzymane w tak małym baniaku.
Gusciorek pisze:a siwietlowki tu sie pojawai problem bo nie mam pokrywy do sietlowek :p
Zrób, a jak nie czujesz się sam na siłach poproś kogoś o pomoc, świetlówki to nie problem przymocować do obudowy, poczytaj na forum o obudowach i wszystko stanie sie proste. Jedyny problem to profilowany baniak ale z tym tez można sobie poradzić, tak jak pisałem wyżej spienione pvc i dasz radę.

Gusciorek
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: 2008-08-22, 14:32
Pojemność akwarium: 60
Imię: Artur
Nazwisko: Gu¶ciora
Lokalizacja: Nowy Dwór Mazowiecki
Kontakt:

Re: Moje pierwsze 60l:)

Post autor: Gusciorek » 2008-08-25, 10:41

Mogl by mi ktos doradzic co dac do obsady w tym 170pare l. akwa Napewno beda 3skalary

Thierry Henry
Zakręcony forumowicz
Posty: 1568
Rejestracja: 2008-02-01, 02:05
Pojemność akwarium: 160
Imię: dawid
Lokalizacja: Okocim
Kontakt:

Re: Moje pierwsze 60l:)

Post autor: Thierry Henry » 2008-08-25, 10:47

Gusciorek pisze:Napewno beda 3skalary
Jak coś to 5-6 a później zostawić pary. Wysokość zbiornika minimum 50cm.
I Still Haven't Found What I'm Looking For

Awatar użytkownika
ra_
Forumowicz
Posty: 54
Rejestracja: 2007-09-24, 08:51
Pojemność akwarium: 112
Imię: kamil_
Lokalizacja: bydgoszcz

Re: Moje pierwsze 60l:)

Post autor: ra_ » 2008-08-25, 17:11

Jesli tak bardzo zależy Ci na hodowli skalarów to zdecyduj sie tylko na nie i po kłopocie...
choć nie jestem pewien czy to nie za wcześnie...ja zaczynalem od gupików i molinezji, ktore pozniej prawde mowiac przeklinalem, ale teraz z chęcią zaopiekowalbym sie nimi znowu gdyby nie moje obecne okazy, ktore nie przyjelyby ich cieplo...

Gusciorek
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: 2008-08-22, 14:32
Pojemność akwarium: 60
Imię: Artur
Nazwisko: Gu¶ciora
Lokalizacja: Nowy Dwór Mazowiecki
Kontakt:

Re: Moje pierwsze 60l:)

Post autor: Gusciorek » 2008-08-25, 18:34

A cos do tych skalarow mozna Neonki inessa czy beda robily za pokarm podczas tarla??? :niepewny: a wymiary nowego akwa beda takie:
WYMIARY AKWARIUM: 80X40X50

GRUBOŚĆ SZYBY: 6 mm

KSZTAŁT AKWARIUM: PROSTY

Thierry Henry
Zakręcony forumowicz
Posty: 1568
Rejestracja: 2008-02-01, 02:05
Pojemność akwarium: 160
Imię: dawid
Lokalizacja: Okocim
Kontakt:

Re: Moje pierwsze 60l:)

Post autor: Thierry Henry » 2008-08-25, 18:48

Gusciorek pisze: WYMIARY AKWARIUM: 80X40X50
Może lepiej 90x40x55?
Gusciorek pisze:A cos do tych skalarow mozna Neonki inessa czy beda robily za pokarm podczas tarla
Jeżeli będą żyły od małego razem to nic im nie będą robić.
I Still Haven't Found What I'm Looking For

Suja
Rekin forum
Posty: 1881
Rejestracja: 2008-06-18, 23:17
Pojemność akwarium: 0
Imię: Kuba
Nazwisko: Ptasie xD
Lokalizacja: Grójec
Kontakt:

Re: Moje pierwsze 60l:)

Post autor: Suja » 2008-08-25, 18:49

Tylko, że te skalary już są duże ;)
"Kiedy mam rację to mam rację, a jeśli się mylę mogłem mieć rację. Więc mam rację bo mogłem się mylić, wiesz."

63L z roślinami

ODPOWIEDZ