Zmiany! Zmiany? Zmiany...

Tutaj prosze pisac wasze pytania i zgłaszać problemy dotyczące forum.

Moderator: ModTeam

Awatar użytkownika
maol
Moderator
Posty: 7898
Rejestracja: 2007-05-25, 14:18
Pojemność akwarium: 200
Imię: Marcin
Nazwisko: Olszewski
Lokalizacja: Łódź

Zmiany! Zmiany? Zmiany...

Post autor: maol » 2008-09-09, 20:53

Ponieważ forum to żywy organizm, cały czas podlegający ewolucji, chciałbym się od Was drodzy forumowicze dowiedzieć, co Wam się podoba, a co chcielibyście na naszym Forum zmienić? Czy macie jakieś sugestie lub propozycje?

Wszystkie Wasze nawet najdziksze pomysły zostaną wysłuchane, a najciekawsze mam nadzieję wdrożone :-)
Glonojady maja specyficzna skórę którą jak pyszczak liźnie to poprostu mi sie w gębie robi źle.

Złote ciacha come back :)

Awatar użytkownika
Bohdan
Przyjaciel forum
Posty: 1009
Rejestracja: 2008-05-21, 21:47
Pojemność akwarium: 0
Imię: Bohdan
Nazwisko: Jazda Polska PL
Lokalizacja: Wa-wa

Re: Zmiany! Zmiany? Zmiany...

Post autor: Bohdan » 2008-09-10, 00:20

ŁUBUDUBU, ŁUBUDUBU NIECH NAM ŻYJE! PREZES NASZEGO KLUBU! NIECH ŻYJE NAM !!
WSZYSTKO NAM SIĘ PODOBA !!

TO ŚPIEWAŁEM JA - JARZĄBEK .....

;)

Kyle
Stały bywalec
Posty: 325
Rejestracja: 2008-05-01, 23:48
Pojemność akwarium: 63
Imię: Kamil
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Zmiany! Zmiany? Zmiany...

Post autor: Kyle » 2008-09-10, 00:45

Proponuję nowy, ładny, akwarystyczny styl forum :P

Michał
Administrator
Posty: 739
Rejestracja: 2006-08-21, 18:07
Pojemność akwarium: 50
Imię: Michał
Nazwisko: Kryński
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Zmiany! Zmiany? Zmiany...

Post autor: Michał » 2008-09-10, 01:22

Kyle, była taka próba ;) Jednakże gdy za wykonanie profesjonalnej grafiki usłyszałem kwoty rzędu 1000 zł to mi odeszła ochota na zmiany ;)

Ogólnie na chwilę obecną nie mogę pozwolić sobie na tego typu wydatki z uwagi na to że planuje zamknąć DG. Wytrzymałem na rynku przez 18 miesięcy co jak dla mnie jest całkiem niezłym wynikiem ;)
Michał

Kyle
Stały bywalec
Posty: 325
Rejestracja: 2008-05-01, 23:48
Pojemność akwarium: 63
Imię: Kamil
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Zmiany! Zmiany? Zmiany...

Post autor: Kyle » 2008-09-10, 01:29

DG?

To ja powiem tak, daj mi grafikę, a ja Ci zrobię na drugi dzień styl :>
Mógłbym i grafikę, ale jak znam swoje chęci to zejdzie mi z tym z pół roku :P

Michał
Administrator
Posty: 739
Rejestracja: 2006-08-21, 18:07
Pojemność akwarium: 50
Imię: Michał
Nazwisko: Kryński
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Zmiany! Zmiany? Zmiany...

Post autor: Michał » 2008-09-10, 03:43

Kyle pisze:DG?
Działalność Gospodarcza ;)
To ja powiem tak, daj mi grafikę, a ja Ci zrobię na drugi dzień styl :>
Właśnie problem jest z grafiką :P bo pociąć i pokodować to i sam mogę ;)
Michał

Awatar użytkownika
Drottnar
Akwarysta
Posty: 608
Rejestracja: 2008-04-13, 22:41
Pojemność akwarium: 240
Imię: £ukasz
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zmiany! Zmiany? Zmiany...

Post autor: Drottnar » 2008-09-10, 07:27

Jeśli chodzi o grafikę, to mam pomysł następujący: na GoldenLine.pl zgłosić ofertę na forum np. Bank Czasu, albo jakimś stricte dla grafików. Propozycję dać taką, że w zamian za wykonanie grafiki, autor będzie miał prawo do całorocznej reklamy tekstowej/bannera na stronie głównej forum.

Co do zmian w samym forum, to ja się przypomnę ze starą kwestią. Chodzi mi mianowicie o to, aby posty pisane jeden pod drugim nie łączyły się, jeśli są napisane w odstępie, powiedzmy, dwóch dni. Wiem, że można napisać o nowym poście w SB i tak robię, ale wolałbym nie być skazany na to, czy ktoś przejrzy historię shoutboxa z całego dnia, czy nie...
Ewentualnie jeszcze połączyłbym działy Giełdy i w jednym dziale ustawił tagi do tytułów: kupię, sprzedam, zamienię. Wszystko będzie w jednym miejscu, a co za tym idzie, będzie łatwiej przeglądać oferty.

Muszę przyznać, że bardzo pozytywnie oceniam to forum. Podoba mi się jego struktura i sposób zarządzania. Gratuluję więc w tym miejscu całej ekpie z administratorem na czele. Wiem, jak ciężko jest utrzymać porządek na tak prężnie działającym forum, bo sam prowadziłem podobne. Wy swoje zadanie realizujecie wzorowo.

Awatar użytkownika
dzidek1983
Obłąkany forumowicz
Posty: 3410
Rejestracja: 2007-08-07, 09:12
Pojemność akwarium: 54
Imię: Piotr
Lokalizacja: Mielec
Kontakt:

Re: Zmiany! Zmiany? Zmiany...

Post autor: dzidek1983 » 2008-09-10, 09:02

Drottnar pisze: Muszę przyznać, że bardzo pozytywnie oceniam to forum. Podoba mi się jego struktura i sposób zarządzania. Gratuluję więc w tym miejscu całej ekpie z administratorem na czele. Wiem, jak ciężko jest utrzymać porządek na tak prężnie działającym forum, bo sam prowadziłem podobne. Wy swoje zadanie realizujecie wzorowo.
:zawstydzony:



Ps. pomysł z grafiką za reklamę mi się podoba :)

hodowca_rybek
Akwarysta
Posty: 487
Rejestracja: 2008-03-05, 17:15
Pojemność akwarium: 0
Imię: BD
Lokalizacja: BD

Re: Zmiany! Zmiany? Zmiany...

Post autor: hodowca_rybek » 2008-09-16, 15:18

A ja mam taki pomysł, aby każdy autor mógł zamknąć swój temat. Na innych forach tak jest i wydaje mi się to dobre.

Grafika.... a po co tu cokolwiek zmieniać. Forum jest przejrzyste i CZYTELNE!!! Wszelkie oczojebne wodotryski tylko pogarszają czytelność. Pozatym, strona html powinna być możliwe małych rozmiarów (w sensie kB), a nie taka co w miare przyzwoicie chodzi na łączu 1Mb.

Awatar użytkownika
black1diamond
Stały bywalec
Posty: 334
Rejestracja: 2008-05-06, 19:09
Pojemność akwarium: 0
Imię: Adrianna
Lokalizacja: Nowy Sącz

Re: Zmiany! Zmiany? Zmiany...

Post autor: black1diamond » 2008-09-16, 17:41

ja natomiast była bym za tym aby każdy miał swój temat. nie wiem czy uda mi się to wytłumaczyć. ale jeżeli np zakładam w galerii temat to bez problemu mogę zapytać o podłoże, filtr, rośliny a nie muszę zakładać nowego tematu. oczywiście nie chodzi mi o łączenie bardzo rozbieżnych tematów typu choroby a dobór filtra. ale po co mam zakładać po kilka tematów w każdym dziale? nie lepiej wszystkie pytania itp w jednym temacie?
no chyba, że dział " Jak zakładać akwarium" czy "ogólnie o akwarystyce" należy do takich.
Pozdrawiam Wszystkich :)

Awatar użytkownika
Drottnar
Akwarysta
Posty: 608
Rejestracja: 2008-04-13, 22:41
Pojemność akwarium: 240
Imię: £ukasz
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zmiany! Zmiany? Zmiany...

Post autor: Drottnar » 2008-09-16, 18:09

Ada, ale pomyśl o tych, którzy będą chcieli skorzystać z wiedzy, która już na forum jest. Zakładając jeden temat (czytelny) dla jednej kwestii ułatwiasz innym odnalezienie go i wykorzystanie zawartych w nim informacji. A jeden temat od wszystkiego jest do niczego... Zrobi się w nim zaraz bałagan i tyle z tego będzie.

Awatar użytkownika
marcin88
Akwarysta
Posty: 450
Rejestracja: 2008-06-25, 22:11
Pojemność akwarium: 0
Imię: Marcin
Lokalizacja: Ostrów wlkp
Kontakt:

Re: Zmiany! Zmiany? Zmiany...

Post autor: marcin88 » 2008-09-16, 19:33

właśnie ale zamykanie i otwieranie jeżeli to TY zamknąłeś/łaś
ps pozdro dla wszystkich pać na forum ;-) ;-) :-)
"Attero Dominatus Denique Interimo"

Awatar użytkownika
kbtor
Moderator
Posty: 3183
Rejestracja: 2007-11-30, 16:48
Pojemność akwarium: 0
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: - diabli wiedzą -

Re: Zmiany! Zmiany? Zmiany...

Post autor: kbtor » 2008-09-16, 22:56

Pomysł zamykania tematów przez autorów nie jest dobry. Wielu użytkowników podpina się pod istniejące tematy i dzięki temu jest mniejszy bałagan w działach.



Dział " Jak zakładać akwarium " jest działem, w którym po założeniu tematu można pytać o wszystko, co dotyczy akwarium. Czyli od samego szkła, po czyściki i pokarmy. Ten dział nie jest przeznaczony tylko dla początkujących. Z założenia mamy tam pytać o wszystko co nas interesuje, właśnie po to, aby w działach nie powielać dziesiątków tematów typu " Jaki korzeń do Mojego akwarium "
Jeśli natomiast mamy tylko jedno pytanie o konkretny problem, to umieszczamy to w odpowiednim dziale.


Jeśli grafika miałaby spowolnić ładowanie forum, to lepiej nic nie zmieniać w szacie graficznej.
Obrazek

Thierry Henry
Zakręcony forumowicz
Posty: 1568
Rejestracja: 2008-02-01, 02:05
Pojemność akwarium: 160
Imię: dawid
Lokalizacja: Okocim
Kontakt:

Re: Zmiany! Zmiany? Zmiany...

Post autor: Thierry Henry » 2008-09-17, 23:24

hodowca_rybek pisze:Pozatym, strona html powinna być możliwe małych rozmiarów (w sensie kB), a nie taka co w miare przyzwoicie chodzi na łączu 1Mb.
Strona html? html a php to chyba dwie różne rzeczy. Co do szybkości otwierania stron to mi się wydaje, że głównie zależy to od szybkości serwera i innych spraw związanych z nim.

Co do grafiki spróbuje coś zmalować ale nie wiem czy to będzie coś ciekawego.

Kyle
Stały bywalec
Posty: 325
Rejestracja: 2008-05-01, 23:48
Pojemność akwarium: 63
Imię: Kamil
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Zmiany! Zmiany? Zmiany...

Post autor: Kyle » 2008-09-17, 23:37

Thierry Henry pisze:Strona html? html a php to chyba dwie różne rzeczy.
Przecież php przechodzi przez parser na serwerze i dostajesz już gotowy html ;P
Thierry Henry pisze:Co do szybkości otwierania stron to mi się wydaje, że głównie zależy to od szybkości serwera i innych spraw związanych z nim.
Od:
- ilości grafiki i wagi
- łącza na jakim stoi serwer
- jak w PHP to ilości zapytań do MySQL tudzież innej bazy danych
Długo by wymieniać, ale biorąc pod uwagę prędkość łącz jaka obecnie jest dostępna to się nie ma co martwić :padam:

ODPOWIEDZ