Yellowkowa ma ikre xD

Moderator: ModTeam

Awatar użytkownika
maciekdziuba
Stały bywalec
Posty: 192
Rejestracja: 2007-09-18, 17:26
Pojemność akwarium: 200
Imię: Maciek
Lokalizacja: Białogard
Kontakt:

Yellowkowa ma ikre xD

Post autor: maciekdziuba » 2008-09-20, 21:52

W tym temacie chciałem się pochwalić, iż samica w moim malawi inkubuje ikre w pysku xD sam widziałem jajeczka. Jutro dodam zdjęcia. Mam również pytanie:
Czy ją odłowić ?? Może do kotnika ?? Albo do innego akwarium (dysponuje tylko maluteńkim 16- litrowym)
Pozdro :-D
Maciek

Awatar użytkownika
Kazio
Akwarysta
Posty: 599
Rejestracja: 2007-07-07, 12:40
Pojemność akwarium: 0
Imię: Kazio
Lokalizacja: Białystok/Wrocław

Re: Yellowkowa ma ikre xD

Post autor: Kazio » 2008-09-21, 00:06

3 pytania:

Jakie ryby masz
Jaka pojemność zbiornika
Jak z kryjówkami
Twórca wielu złotych ciach. Przynajmniej jest wesoło ;]

Aktualnie akwarysta w uśpieniu... przyczajony tygrys czeka na miejsce i sposobność postawienia baniaka. Z nadzieją na zdobycz większą niż 200l

Awatar użytkownika
maciekdziuba
Stały bywalec
Posty: 192
Rejestracja: 2007-09-18, 17:26
Pojemność akwarium: 200
Imię: Maciek
Lokalizacja: Białogard
Kontakt:

Re: Yellowkowa ma ikre xD

Post autor: maciekdziuba » 2008-09-21, 08:21

OOOoooo !!! Kazio mistrz- malawista xD
Już odpowiadam:
1. Moje ryby to :
- harem red- redkow
- 6 yellowkow- w tym chyba 2 samce ;/ narazie tylko jeden jest dojrzały
- 3 sztuki zebra blue... wiesz w czym rzecz... pokusiłem się w sklepie i teraz żałuje, bo jak w sklepie było zebra blue to teraz każda ryba jest inna... jedna mi przypomina Elongatusa ale nie jestem pewien.
2. Pojemność zbiornika to 200 litrów
3. Kryjówek jest sporo. Wszędzie podkopy w piasku i pełno jam i dziur. Jak wróce z Kościoła to dodam zdjęcia.
Pozdro :-D
Maciek

Awatar użytkownika
danielek001
Stały bywalec
Posty: 297
Rejestracja: 2008-06-27, 21:53
Pojemność akwarium: 375
Imię: Daniel
Nazwisko: Majewski
Lokalizacja: Białystok

Re: Yellowkowa ma ikre xD

Post autor: danielek001 » 2008-09-21, 19:07

maciekdziuba pisze:Czy ją odłowić ?? Może do kotnika ?? Albo do innego akwarium (dysponuje tylko maluteńkim 16- litrowym)
Ja bym odłowił przy tej obsadzie(znacznym przerybieniu) to małe szanse, że cokolwiek przeżyje. Tylko licz sie z tym że samiczka może wypuścić małe, później może wsiąść je z powrotem lecz to bardzo rzadko spotykane. 16 l to stanowczo za mało, 50l to minimum oczywiście parametry muszą być identyczne.

Awatar użytkownika
Kazio
Akwarysta
Posty: 599
Rejestracja: 2007-07-07, 12:40
Pojemność akwarium: 0
Imię: Kazio
Lokalizacja: Białystok/Wrocław

Re: Yellowkowa ma ikre xD

Post autor: Kazio » 2008-09-21, 20:05

Przerybienie ?? Nie prawda ryb jest w sam raz.

Musisz poobserwować samice czy jest zestresowana czy nie i czy inne ryby jej nie dokuczają jeśli nie to zostaw w ogólnym może ci mało potomstwa zostanie ale jak zostaną to te najsilniejsze. Najwyżej mozesz porobic kryjówek w akwarium przenoszenie samicy do innego zbiornika moze sie skonczyc tym ze samica polknie wlasna ikre
Twórca wielu złotych ciach. Przynajmniej jest wesoło ;]

Aktualnie akwarysta w uśpieniu... przyczajony tygrys czeka na miejsce i sposobność postawienia baniaka. Z nadzieją na zdobycz większą niż 200l

Awatar użytkownika
maciekdziuba
Stały bywalec
Posty: 192
Rejestracja: 2007-09-18, 17:26
Pojemność akwarium: 200
Imię: Maciek
Lokalizacja: Białogard
Kontakt:

Re: Yellowkowa ma ikre xD

Post autor: maciekdziuba » 2008-09-21, 20:47

Obserwuje ją. Z moich obserwacji wynika że jednak jej dokuczają. Nie aż tak strasznie, żeby nie mogła sobie dać rady, ale jednak co jakiś czas pogoni ją jakiś inny Pysiak- ta agresja nie jest dziwna przeciez w Malawi, bo jak popatrzeć na inne ryby to też się ganiają xD Ja byłbym zdania aby ją odłowić do kotnika. Nie zmienie tym parametrów wody, tyle, że będzie mało miejsca. Chodzi mi o taki kotnik w akwarium. Co Wy na to ?? Jeśli tak to jak możecie polećcie mi jakieś odpowiednie modele.
Pozdro :-D
Maciek

Awatar użytkownika
Kazio
Akwarysta
Posty: 599
Rejestracja: 2007-07-07, 12:40
Pojemność akwarium: 0
Imię: Kazio
Lokalizacja: Białystok/Wrocław

Re: Yellowkowa ma ikre xD

Post autor: Kazio » 2008-09-21, 21:09

A może siatka odziel jej jakies 1/5 akwarium
Twórca wielu złotych ciach. Przynajmniej jest wesoło ;]

Aktualnie akwarysta w uśpieniu... przyczajony tygrys czeka na miejsce i sposobność postawienia baniaka. Z nadzieją na zdobycz większą niż 200l

Awatar użytkownika
maciekdziuba
Stały bywalec
Posty: 192
Rejestracja: 2007-09-18, 17:26
Pojemność akwarium: 200
Imię: Maciek
Lokalizacja: Białogard
Kontakt:

Re: Yellowkowa ma ikre xD

Post autor: maciekdziuba » 2008-09-21, 21:12

hmmm.... miałem siatke ... mama kazala mi wyrzucic bo mialem pol pokoju rzeczy akwarystycznych ... ale w skumie dobry pomysl. poszukam czegoś nadajacego sie do tego celu. xD Dzieki za pomysl :padam:

[ Dodano: 2008-09-21, 21:17 ]
Przeszukałem dom i nie mam nic takiego :zalamany: A miałem taka fajna siateszke... Była to siatka od owadow od namiotu. Mam jeszcze pytanie:
Ile czasu uplywa od zaplodnienia ikry do wylegu mlodych ??
Pozdro :-D
Maciek

Awatar użytkownika
danielek001
Stały bywalec
Posty: 297
Rejestracja: 2008-06-27, 21:53
Pojemność akwarium: 375
Imię: Daniel
Nazwisko: Majewski
Lokalizacja: Białystok

Re: Yellowkowa ma ikre xD

Post autor: danielek001 » 2008-09-22, 19:42

Kazio pisze:Przerybienie ?? Nie prawda ryb jest w sam raz.
nie chcę nawet tego komentować

maciekdziuba, Dziwisz się ze się ganiają ?

Awatar użytkownika
maciekdziuba
Stały bywalec
Posty: 192
Rejestracja: 2007-09-18, 17:26
Pojemność akwarium: 200
Imię: Maciek
Lokalizacja: Białogard
Kontakt:

Re: Yellowkowa ma ikre xD

Post autor: maciekdziuba » 2008-09-23, 20:21

Nie, nie dziwie sie. Dziwne żeby pyszczaki były łagodne jak gupiki xD Ale żadna ryba nie jest jakaś poturbowana czy na boku i nie je. Wszystkie jedzą, oczywiście oprocz kotnej samicy.
Pozdro :-D
Maciek

Awatar użytkownika
kbtor
Moderator
Posty: 3183
Rejestracja: 2007-11-30, 16:48
Pojemność akwarium: 0
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: - diabli wiedzą -

Re: Yellowkowa ma ikre xD

Post autor: kbtor » 2008-09-23, 20:30

Przy odpowiednim urządzeniu akwarium, czyli przy licznych kryjówkach, w akwarium z pyszczakami stosuje się kontrolowane przerybienie. Przy większej ilości ryb, rewiry są stosunkowo małe i agresja jest rozkładana na większą ilość osobników. Jeśli liczba ryb jest mała, walki będą bardziej zacięte i ryby będą poranione. Przy pyszczakach przerybienie jest nawet wskazane.
Obrazek

Awatar użytkownika
Kazio
Akwarysta
Posty: 599
Rejestracja: 2007-07-07, 12:40
Pojemność akwarium: 0
Imię: Kazio
Lokalizacja: Białystok/Wrocław

Re: Yellowkowa ma ikre xD

Post autor: Kazio » 2008-09-23, 20:45

danielek001 pisze:
Kazio pisze:Przerybienie ?? Nie prawda ryb jest w sam raz.
nie chcę nawet tego komentować

maciekdziuba, Dziwisz się ze się ganiają ?
Nie wiem jakie doświadczenie akwarystyczne z rybami z jeziora malawi masz by podważać moje zdanie. Wiele osób ba w akwarium pojemności 200L a nawet mniejszym około 160L 3 haremy ryb a własnie tyle ma maciekdziubaA to że się ganiają to jest zupełnie naturalne przypominam że pyszczaki są to ryby silnie terytorialne i będą gonić każdego intruza ze swego terytorium .

Maciek co do samiczki popatrz na nią jeśli widzisz że inne ryby nie dają jej w miarę spokojnie żyć lepiej ja odizolować ale jeżeli te nagonki a sporadyczne to raczej zostaw samice w akwarium tylko jak mówiłem warto zrobić więcej kryjówek
Twórca wielu złotych ciach. Przynajmniej jest wesoło ;]

Aktualnie akwarysta w uśpieniu... przyczajony tygrys czeka na miejsce i sposobność postawienia baniaka. Z nadzieją na zdobycz większą niż 200l

Awatar użytkownika
danielek001
Stały bywalec
Posty: 297
Rejestracja: 2008-06-27, 21:53
Pojemność akwarium: 375
Imię: Daniel
Nazwisko: Majewski
Lokalizacja: Białystok

Re: Yellowkowa ma ikre xD

Post autor: danielek001 » 2008-09-23, 21:42

Kazio pisze:Nie wiem jakie doświadczenie akwarystyczne z rybami z jeziora malawi masz by podważać moje zdanie
No myślę że trochę większe niż ty, z resztą akwarystyka ma na celu zapewnieniu rybom jak najlepszych warunków, a wy piszecie o kontrolowanym przerybieniu, krew mnie zalewa.
Kazio pisze:160L 3 haremy ryb
I co uważasz to za dobre rozwiązanie ?

Awatar użytkownika
maciekdziuba
Stały bywalec
Posty: 192
Rejestracja: 2007-09-18, 17:26
Pojemność akwarium: 200
Imię: Maciek
Lokalizacja: Białogard
Kontakt:

Re: Yellowkowa ma ikre xD

Post autor: maciekdziuba » 2008-09-23, 22:15

Panowie, Prosze Was nie odbiegajcie od tematu. danielek001, Uważasz, że jest aż tak źle u mnie? Moim zdaniem jest akurat, tak jak pisze Kazio. A co do odizolowania kotnej samicy, to mama dała mi kawałek firanki xD Ma dość małe oczka i by dobrze zastąpiła siatkę. Nie wiem tylko jak i z czego zrobić ramkę, do tej przegródki, bo przecież bez ramki sie nie da.
Pozdro :-D
Maciek

Awatar użytkownika
danielek001
Stały bywalec
Posty: 297
Rejestracja: 2008-06-27, 21:53
Pojemność akwarium: 375
Imię: Daniel
Nazwisko: Majewski
Lokalizacja: Białystok

Re: Yellowkowa ma ikre xD

Post autor: danielek001 » 2008-09-24, 21:06

Możesz kupić gotowy kotnik z siatki kosztuje około 15 zł zawieszasz go na szybie. Długo ta samica nosi małe ? Wsadź ją dopiero wtedy gdy będzie się zbliżać termin wypuszczenia.

ODPOWIEDZ