korzenie na roslinach

Wszystko na temat roślil słodkowodnych.

Moderator: ModTeam

Agniesia
Forumowicz
Posty: 114
Rejestracja: 2010-09-17, 19:34
Pojemność akwarium: 100
Imię: Agnieszka
Lokalizacja: Syców
Kontakt:

Re: korzenie na roslinach

Post autor: Agniesia » 2010-09-30, 18:55

Miałam raczej na myśli kamyki i kamyczki. Bez śladów gliny lub gleby. Niekiedy po prostu znajdowałam ładne kamyki na dworze lub jak wyjechałam gdzieś, w góry czy nad morze to przywoziłam coś fajnego - kamyk, muszelkę lub kawałek bursztynu - wygotowałam, trochę schłodziłam i wrzucałam do akwa. Nie wiem czy to był taki dobry pomysł ale jakoś nic przez to nie zdechło i wygląda ciekawie.
Wiem, że z muszlami i innymi wapieniami nie można przesadzić i zawszę najpierw pomyślałam czy to nie zaszkodzi rybom. Taki agat wygląda super i przynajmniej się nie kurzy na półce.

Awatar użytkownika
maradona
Rekin forum
Posty: 2284
Rejestracja: 2010-06-23, 20:50
Pojemność akwarium: 112
Imię: Magda
Lokalizacja: Goczałkowice

Re: korzenie na roslinach

Post autor: maradona » 2010-09-30, 19:34

Agniesia pisze:Wiem, że z muszlami i innymi wapieniami nie można przesadzić
Nie powinno ich być wogóle w akwarium.
Agniesia pisze:Miałam raczej na myśli kamyki i kamyczki. Bez śladów gliny lub gleby. Niekiedy po prostu znajdowałam ładne kamyki na dworze lub jak wyjechałam gdzieś, w góry czy nad morze to przywoziłam coś fajnego - kamyk, muszelkę lub kawałek bursztynu - wygotowałam, trochę schłodziłam i wrzucałam do akwa.
Na kamienie najlepsza jest próba octowa. i potem do akwa :)

Suja
Rekin forum
Posty: 1881
Rejestracja: 2008-06-18, 23:17
Pojemność akwarium: 0
Imię: Kuba
Nazwisko: Ptasie xD
Lokalizacja: Grójec
Kontakt:

Re: korzenie na roslinach

Post autor: Suja » 2010-09-30, 22:51

maradona pisze:Nie powinno ich być wogóle w akwarium.
Szczególnie do Tanganiki...
A jak masz wodę pH 8.0 i twardości po 20, to możesz sobie wkładać ile dusza zapragnie.
"Kiedy mam rację to mam rację, a jeśli się mylę mogłem mieć rację. Więc mam rację bo mogłem się mylić, wiesz."

63L z roślinami

ODPOWIEDZ