240L Ogólne

W tym dziale każdy może zaprezentować swoje akwaria :)

Moderator: ModTeam

Awatar użytkownika
Mikos
Akwarysta
Posty: 429
Rejestracja: 2009-09-29, 14:02
Pojemność akwarium: 240
Imię: Piotr
Lokalizacja: Mokrzyska
Kontakt:

Re: 240L Ogólne

Post autor: Mikos » 2011-02-01, 17:08

blue_betta pisze:Zapowiada się super :)
Na środek postarałbym się "postawić" suBwassertanga - powinno fajnie wyglądać ;)
Bojownik ładny, powinno być śliczne potomstwo - będziesz się starał to utrzymać, czy nie?
Dzięki za miłe słowo. Przemyśle twoje propozycje i z pewnością coś mi przypadnie do gustu a puki co czekam cierpliwie na rotale wallichii.
Bojek dziękuje za komplement :) a ja myślę że zrobię wszystko aby utrzymać jak najwięcej potomstwa.
Mój baniaczek:) Aktualizacja oraz Fotorolecja z restartu zbiornika strona 5 serdecznie zapraszam do komętowania :)
./redir/http://www.e-akwarystyka.pl/topics24/12848,45.htm

Awatar użytkownika
maradona
Rekin forum
Posty: 2284
Rejestracja: 2010-06-23, 20:50
Pojemność akwarium: 112
Imię: Magda
Lokalizacja: Goczałkowice

Re: 240L Ogólne

Post autor: maradona » 2011-02-05, 23:45

Akwarium prezentuje się świetnie. Korzenie masz super ( zwłaszcza ten po lewej stronie. Co to za drzewo? ). :)

Awatar użytkownika
Mikos
Akwarysta
Posty: 429
Rejestracja: 2009-09-29, 14:02
Pojemność akwarium: 240
Imię: Piotr
Lokalizacja: Mokrzyska
Kontakt:

Re: 240L Ogólne

Post autor: Mikos » 2011-02-07, 14:27

Dziękować :zawstydzony: Co do tego drewienka to wiem tylko że to Japoński korzeń, coś w ten deseń http://allegro.pl/korzen-japonski-nr65- ... 25297.html


Półtora tygodnia mineło a baniaczek prezentuję się następująco:)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Mój baniaczek:) Aktualizacja oraz Fotorolecja z restartu zbiornika strona 5 serdecznie zapraszam do komętowania :)
./redir/http://www.e-akwarystyka.pl/topics24/12848,45.htm

blue_betta
Moderator
Posty: 3637
Rejestracja: 2010-02-14, 17:30
Pojemność akwarium: 160
Imię: M.
Kontakt:

Re: 240L Ogólne

Post autor: blue_betta » 2011-02-08, 23:38

Elegancko :ok:
Tylko dziwnie troszkę wygląda ten pusty przód - masz zamiar coś z tym 'fantem' zrobić?
Zdjęcia strasznie malutkie :(

Awatar użytkownika
marthinez
Obłąkany forumowicz
Posty: 4490
Rejestracja: 2008-02-26, 12:34
Pojemność akwarium: 270
Imię: Marcin
Lokalizacja: Szczecin

Re: 240L Ogólne

Post autor: marthinez » 2011-02-08, 23:45

Microsorum, które masz jest za duże /gatunek/.
Zasłania dość fajny konar.
Zdecydowanie lepsze było by zwykłe narrow lub thin leaf.

Na przód Eleocharis parvula pasował by idealnie.
Obrazek

Nie udzielam porad na priv oraz mail! Masz problem? Pisz na forum

Awatar użytkownika
TetriZ
Przyjaciel forum
Posty: 858
Rejestracja: 2010-11-13, 14:22
Pojemność akwarium: 0
Imię: Mateusz
Lokalizacja: Gdynia

Re: 240L Ogólne

Post autor: TetriZ » 2011-02-11, 16:47

wg mnie jest świetnie
Czasem nie wolno odpuścić i stanąć z boku, bo w życiu są sprawy dużo ważniejsze niż spokój

Awatar użytkownika
Mikos
Akwarysta
Posty: 429
Rejestracja: 2009-09-29, 14:02
Pojemność akwarium: 240
Imię: Piotr
Lokalizacja: Mokrzyska
Kontakt:

Re: 240L Ogólne

Post autor: Mikos » 2011-02-12, 14:49

blue_betta pisze:Elegancko :ok:
Tylko dziwnie troszkę wygląda ten pusty przód - masz zamiar coś z tym 'fantem' zrobić?
Zdjęcia strasznie malutkie :(
Oczywiście że te puste miejsca nie dają mi spać po nocach ale coś mi weny brak :zalamany: chodź ten pusty środek myślałem obsadzić Ricci Fluitns w formie "kęp" porastających kamienie. Co do wielkości fotek to jak się kliknie na nie i potem jeszcze raz to powiększa do sporych rozmiarów (przynajmniej tak jest u mnie, ich rozdzielczość to 2592x1944)

marthinez pisze:Microsorum, które masz jest za duże /gatunek/.
Zdecydowanie lepsze było by zwykłe narrow lub thin leaf.
Niestety puki co musi pozostać jak jest, ale z pewnością twoją rade wykorzystam.
(jako ciekawostkę dodam jeszcze że po wpisaniu w wujku google samej nazwy "thin laef" wyszukało mi fotki między innymi jak ktoś skręca jonta :cwaniak: )
marthinez pisze:Na przód Eleocharis parvula pasował by idealnie.
Świetny pomysł sam nad podobnym rozwiązaniem myślałem a mianowicie aby obsadzić prawą stronę przed korzeniem Eleocharis acicularis bądź Lilaeopsis mauritiana lecz twoja propozycja trafiła w sedno mojego gustu chodź muszę jeszcze poszukać jakieś info na jej temat zanim decyzja zapadnie.
TetriZ pisze:wg mnie jest świetnie
Wielkie dzięki za miłe słowo :padam:
Mój baniaczek:) Aktualizacja oraz Fotorolecja z restartu zbiornika strona 5 serdecznie zapraszam do komętowania :)
./redir/http://www.e-akwarystyka.pl/topics24/12848,45.htm

blue_betta
Moderator
Posty: 3637
Rejestracja: 2010-02-14, 17:30
Pojemność akwarium: 160
Imię: M.
Kontakt:

Re: 240L Ogólne

Post autor: blue_betta » 2011-02-12, 15:26

A jakieś drobne kopki taiwan mossa? Przy tym świetle gałązki będzie miał boskie, a nie ma nic piękniejszego niż zdrowy Taiwan w pięknym akwarium :)

Awatar użytkownika
marthinez
Obłąkany forumowicz
Posty: 4490
Rejestracja: 2008-02-26, 12:34
Pojemność akwarium: 270
Imię: Marcin
Lokalizacja: Szczecin

Re: 240L Ogólne

Post autor: marthinez » 2011-02-12, 16:21

Mikos pisze:myślałem obsadzić Ricci Fluitns w formie "kęp" porastających kamienie.
Nie rób tego, dobrze Ci radze.
Riccia w akwarium holenderskim jest jak chwat nie do wytępienia. Powrasta Ci się wszędzie (w mchy, kępy łodygowców, trawnik) i będziesz tylko wyklinał, bo usunąć tego prawie się nie da. Chyba, że restartem.
Mikos pisze:Świetny pomysł sam nad podobnym rozwiązaniem myślałem a mianowicie aby obsadzić prawą stronę przed korzeniem Eleocharis acicularis bądź Lilaeopsis mauritiana lecz twoja propozycja trafiła w sedno mojego gustu chodź muszę jeszcze poszukać jakieś info na jej temat zanim decyzja zapadnie.
Użyj odmiany parvula z pewnego źródła, Jest sporo nizszy od acicularis.
Polecam kubek in vitro - tanio i wydajnie.
Obrazek

Nie udzielam porad na priv oraz mail! Masz problem? Pisz na forum

Awatar użytkownika
matrix82
Moderator
Posty: 1184
Rejestracja: 2008-11-02, 11:33
Pojemność akwarium: 96
Imię: Mateusz
Lokalizacja: Brzesko-Tarnów
Kontakt:

Re: 240L Ogólne

Post autor: matrix82 » 2011-02-12, 16:39

Też polecam eleocharis parvula bezproblemowy ,a efektowny, z hodowli in vitro, naprawdę jest tego dużo w puszkach!

Planujesz jakieś nawożenie? Bardzo wątpię żeby AS było wystarczające.

Pozostaje tylko czekać :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Mikos
Akwarysta
Posty: 429
Rejestracja: 2009-09-29, 14:02
Pojemność akwarium: 240
Imię: Piotr
Lokalizacja: Mokrzyska
Kontakt:

Re: 240L Ogólne

Post autor: Mikos » 2011-02-12, 18:28

blue_betta pisze:A jakieś drobne kopki taiwan mossa? Przy tym świetle gałązki będzie miał boskie, a nie ma nic piękniejszego niż zdrowy Taiwan w pięknym akwarium :)
Faktycznie ładne to zielsko jest i w głowie mam taki obraz skałki coś na wzór sterczącego głazu w śród parvula a od dołu zarastający go taiwan moss. tą zajawkę umiejscowił bym lekko wysuniętą na środku miedzy tymi dwoma korzeniami i po prawej przed korzeniem oczywiście też jakiś sterczący kamień w śród trawnika.

marthinez pisze:Nie rób tego, dobrze Ci radze.
Riccia w akwarium holenderskim jest jak chwat nie do wytępienia. Powrasta Ci się wszędzie (w mchy, kępy łodygowców, trawnik) i będziesz tylko wyklinał, bo usunąć tego prawie się nie da. Chyba, że restartem.
Dzięki wielkie za ostrzeżenie, raczej chciałbym restartu unikać jak ognia.

marthinez pisze:Użyj odmiany parvula z pewnego źródła, Jest sporo nizszy od acicularis.
Polecam kubek in vitro - tanio i wydajnie.

Niestety nie znam pewnych źródeł dostępu do tego czy innego chwasta więc raczej będę musiał się zdać na allegro, znalazłem np.Coś takiego

matrix82 pisze:Planujesz jakieś nawożenie? Bardzo wątpię żeby AS było wystarczające.

Nawożenie oczywiście jest od pierwszego dnia zalania zbiornika, jak na razie podaje tylko mikro i za jakiś tydzień do dwóch dojdzie makro. A i oczywiście co2 też jest podawane z butli od pierwszego dnia. Dawkowanie prezentuje się następująco:
No3 - 2mg/L co drugi dzień
K2So4 - 1mg/L co drugi dzień
KH2Po4 0,3mg/L co drugi dzień
MgSO4x7H20 - łyżeczkę do herbaty przy podmianie wody

makro myślę podawać po 4ml co drugi dzień (roztwór przygotowany według zaleceń producenta)
Mój baniaczek:) Aktualizacja oraz Fotorolecja z restartu zbiornika strona 5 serdecznie zapraszam do komętowania :)
./redir/http://www.e-akwarystyka.pl/topics24/12848,45.htm

Awatar użytkownika
marthinez
Obłąkany forumowicz
Posty: 4490
Rejestracja: 2008-02-26, 12:34
Pojemność akwarium: 270
Imię: Marcin
Lokalizacja: Szczecin

Re: 240L Ogólne

Post autor: marthinez » 2011-02-12, 20:46

Mikos pisze:Niestety nie znam pewnych źródeł dostępu do tego czy innego chwasta więc raczej będę musiał się zdać na allegro, znalazłem np.Coś takiego
Mogę Ci polecić tego sprzedawce: http://allegro.pl/eleocharis-parvula-ni ... 23352.html
Ilość z tej aukcji jest ogromna. W sam raz na tak dużą powierzchnię jak u Ciebie.
Mikos pisze:jak na razie podaje tylko mikro i za jakiś tydzień do dwóch dojdzie makro.
Chyba coś pokręciłeś? :hyhy:
Obrazek

Nie udzielam porad na priv oraz mail! Masz problem? Pisz na forum

Awatar użytkownika
Mikos
Akwarysta
Posty: 429
Rejestracja: 2009-09-29, 14:02
Pojemność akwarium: 240
Imię: Piotr
Lokalizacja: Mokrzyska
Kontakt:

Re: 240L Ogólne

Post autor: Mikos » 2011-02-14, 19:57

Faktycznie, często mi sie to miesza, rzecz jasna jest na odwrót.

Wiem że to nie temat ale może ktoś mi tu odpowie na małe pytanko, a mianowicie męczą mnie te skałki. Byłem ostatnio z żoną na spacerku pooglądać postępy w budowie autostrady i znaleźliśmy kilka fajnych skałek, lecz po próbie octowej okazuje się że syczą, pienienia nie zaobserwowałem.
Zdaję sobie sprawę że się one do akwa nie nadają tylko że nigdy nie doczytałem dlaczego owe kamyki są nie odpowiednie?

Przeglądając Google znalazłem fotkę przedstawiającą skałki jakie by odpowiadały moim oczekiwaniom i był bym bardzo wdzięczny za informacje co to za skała i gdzie takich szukać.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Mój baniaczek:) Aktualizacja oraz Fotorolecja z restartu zbiornika strona 5 serdecznie zapraszam do komętowania :)
./redir/http://www.e-akwarystyka.pl/topics24/12848,45.htm

Awatar użytkownika
marthinez
Obłąkany forumowicz
Posty: 4490
Rejestracja: 2008-02-26, 12:34
Pojemność akwarium: 270
Imię: Marcin
Lokalizacja: Szczecin

Re: 240L Ogólne

Post autor: marthinez » 2011-02-14, 20:38

Mikos pisze:Byłem ostatnio z żoną na spacerku pooglądać postępy w budowie autostrady i znaleźliśmy kilka fajnych skałek, lecz po próbie octowej okazuje się że syczą, pienienia nie zaobserwowałem.
Zdaję sobie sprawę że się one do akwa nie nadają tylko że nigdy nie doczytałem dlaczego owe kamyki są nie odpowiednie?
Podnoszą twardości wody, ale czy się nie nadają?
Niektórzy stosują.
Mikos pisze:Przeglądając Google znalazłem fotkę przedstawiającą skałki jakie by odpowiadały moim oczekiwaniom i był bym bardzo wdzięczny za informacje co to za skała i gdzie takich szukać.
To manten stone.
Mozesz kupić: http://www.google.pl/#sclient=psy&hl=pl ... d6c0ca4d1f
Obrazek

Nie udzielam porad na priv oraz mail! Masz problem? Pisz na forum

Awatar użytkownika
Plewek01
Rekin forum
Posty: 1982
Rejestracja: 2010-04-20, 22:24
Pojemność akwarium: 112
Imię: Pawe³
Lokalizacja: Hajnówka
Kontakt:

Re: 240L Ogólne

Post autor: Plewek01 » 2011-02-16, 01:30

marthinez pisze:Podnoszą twardości wody, ale czy się nie nadają?
Zależy od biotopu :hyhy: w sumie :)

ODPOWIEDZ