Zamiast być coraz ładniej.

Dzial poświęcony ogólnie akwariom slodkowodnym.

Moderator: ModTeam

Dasti
Forumowicz
Posty: 99
Rejestracja: 2011-12-29, 19:38
Pojemność akwarium: 160
Imię: Kuba
Lokalizacja: małopolskie

Re: Zamiast być coraz ładniej.

Post autor: Dasti » 2012-04-07, 22:28

Ponieważ przy swoim restarcie będę kierował się radami jakie przekazał kol.Łoren kol. OTTO-nowi , [ w tej chwili jego zbiorniczek wygląda bardzo ładnie] , ale na pewno każdy o tym wie gdyż ten wątek śledzi. Chciałem wybiegając trochę w przyszłość zapytać min:
1.Ponieważ moja woda kranowa ma zawartość NO3 ok. 25mg/l, to czy w pierwszym tygodniu podawać już fosfor ?
2.Czy równolegle z CO2 w pierwszym tygodniu podawać EC w ilości podwójnej dawki zalecanej przez producenta , czy też ta dawka powinna być mniejsza ?
3.Czy dodając glinę do ziemi powinienem dodać jeszcze kulki nawozowe czy już kulki są zbędne [ chodzi mi oto aby nie przedobrzyć ]
Nie zadaję pytań na forum u OTTO ponieważ nie chcę mu zakłócać tematu. Niech będzie czytelny dla potomnych :mysli:
Może mi przyjdzie jeszcze coś do głowy przez Święta to zapytam. :)

Łoren
Przyjaciel forum
Posty: 970
Rejestracja: 2011-03-24, 14:32
Pojemność akwarium: 500
Imię: Robert
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Zamiast być coraz ładniej.

Post autor: Łoren » 2012-04-08, 06:07

Dasti pisze:1.Ponieważ moja woda kranowa ma zawartość NO3 ok. 25mg/l, to czy w pierwszym tygodniu podawać już fosfor ?
Jeśli fosfor = 0 to można troszkę podawać max 1/3 dawki ale od początku należy podawać potas zaczynając od 1/3 dawki
Dasti pisze:2.Czy równolegle z CO2 w pierwszym tygodniu podawać EC w ilości podwójnej dawki zalecanej przez producenta , czy też ta dawka powinna być mniejsza ?
Można tak podawać aldehyd glutarowy ma działanie przeciwglonowe - na pewno nie zaszkodzi . CO2 na max - obsady nie będzie więc można gazować śmiało
Dasti pisze:3.Czy dodając glinę do ziemi powinienem dodać jeszcze kulki nawozowe czy już kulki są zbędne [ chodzi mi oto aby nie przedobrzyć
W zasadzie nawet sam ziemia wystarczy jeśli jeszcze będzie domieszka gliny to podłoże będzie wystarczająco zasobne.
Rozpoczynają się przygotowania do szaleńczego planu - roboczo - AZJA-PROJECT 2014
Akwarystyka to choroba postępująca;)
Mój baniaczek ./redir/http://e-akwarystyka.pl/topics24/18434,15.htm

Dasti
Forumowicz
Posty: 99
Rejestracja: 2011-12-29, 19:38
Pojemność akwarium: 160
Imię: Kuba
Lokalizacja: małopolskie

Re: Zamiast być coraz ładniej.

Post autor: Dasti » 2012-04-08, 08:02

Robert Wielkie Dzięki!. Ziemia już jest. Wczoraj zjeżdziłem różne centra handlowe [ OBI , Castorama , Centrum Ogrodnicze] w poszukiwaniu ziemi bez nawozów . Nie znalazłem . Wszystkie nawet te najtańsze mają w swoim składzie nawóz. W końcu postanowiłem wykorzystać ziemię z mojej dużej donicy która [ zapomniana] stoi na zewnątrz. Dwa lata temu były w niej jakieś kwiatki. Wygląda że jest w porządku. Jeszcze tylko muszę skompletować obsadę roślinną. Posiedzę nad nią dzisiaj i jutro , aby po świętach można już było coś zamówić. ;D

Dasti
Forumowicz
Posty: 99
Rejestracja: 2011-12-29, 19:38
Pojemność akwarium: 160
Imię: Kuba
Lokalizacja: małopolskie

Re: Zamiast być coraz ładniej.

Post autor: Dasti » 2012-04-15, 18:00

Witam. Roślinki dotarły choć jeszcze nie wszystkie , ale w przyszłym tygodniu mam mieć komplet. Nurzaniec zmienił właściciela [ będzie miał dobrze w nowym baniaku].Resztę roślin po wyjęciu wymoczyłem w kwasku cytrynowym.Czekają teraz w misce [ myślę że im się nic nie stanie przez te parę dni]. A tak wygląda zbiornik w chwili obecnej. ].Jakby tego było mało wystąpił jeszcze problem z filtrem [ chyba zaczął ciec]. Ciekawe czy to poważna sprawa. Nie wiem czy żwirek nie jest zbyt gruby. :(
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Jarus
Rekin forum
Posty: 1971
Rejestracja: 2011-05-20, 11:10
Pojemność akwarium: 112
Imię: Jarosław
Nazwisko: Waligórski
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Zamiast być coraz ładniej.

Post autor: Jarus » 2012-04-15, 18:10

Taki żwirek chyba w każdym zoologu spokojnie kupisz.
112, 2 x 63, 30l

Pozdrawiam!
Jarosław 'Jarus' Waligórski

Glon najlepszym przyjacielem akwarysty!

Dasti
Forumowicz
Posty: 99
Rejestracja: 2011-12-29, 19:38
Pojemność akwarium: 160
Imię: Kuba
Lokalizacja: małopolskie

Re: Zamiast być coraz ładniej.

Post autor: Dasti » 2012-04-18, 16:07

Żwirek dosypany , rośliny posadzone , [ nie wszystkie dotarły , więc będę musiał dosadzić je póżniej] Akwarium zalane wczoraj póżnym wieczorem , a w zasadzie w nocy.Teraz wygląda ono tak. [ zdjęcie poniżej]. Woda przejrzysta .Wczoraj po zalaniu podałem:
E.Carbo - 8ml.
Potas - K2SO4- 2ml =1,126mg/l , co w ciągu tygodnia da 7,88mg/l
CO2 - 1,5 - max 2 b/sek.

Parametry wody mierzone dzisiaj:
PH - 7,0/7,1
Kh - 12
NO3- 23mg/l
PO4- 0 mg/l
Jutro rano planuję podać :
E. Carbo 6ml
K2SO4 -2ml
Od jutra również planuję podawać KH2PO4 [ ze względu na wysokie NO3 w wodzie kranowej]. Chciałem prosić o przeliczenie ile KH2PO4 i w jakiej proporcji rozpuścić [ akwarium 140 l netto].Proszę o skorygowanie i poprawienie ewentualnych błędów , gdyż szkoda by było zmarnować tyle włożonej w ten restart pracy. :) Te pływające rośliny to rośliny które zostały mi z ''tamtego ''akwarium . Nie chcę ich wsadzać gdyż i tak będą do wyrwania , a na razie niech pochłaniają azotany i pracują ku chwale nowej aranżacji. :D A jeżeli chodzi o podmianę wody to kiedy należy zrobić pierwszą ?
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony 2012-04-19, 19:17 przez Dasti, łącznie zmieniany 1 raz.

Dasti
Forumowicz
Posty: 99
Rejestracja: 2011-12-29, 19:38
Pojemność akwarium: 160
Imię: Kuba
Lokalizacja: małopolskie

Re: Zamiast być coraz ładniej.

Post autor: Dasti » 2012-04-19, 19:14

Zakładając że pełna dawka docelowa KH2PO4 to 1,5mg/l tygodniowo [ ze względu na wysokie NO3] , jaką dawkę powinienem podawać teraz na starcie czy 0,5 mg/l na tydzień będzie dobrze?. ......czy jeszcze ktoś tu zagląda :help:

Dasti
Forumowicz
Posty: 99
Rejestracja: 2011-12-29, 19:38
Pojemność akwarium: 160
Imię: Kuba
Lokalizacja: małopolskie

Re: Zamiast być coraz ładniej.

Post autor: Dasti » 2012-04-29, 11:59

Ten temat do zamknięcia.

Zablokowany