Dziecko i akwarium

Dzial poświęcony ogólnie akwariom slodkowodnym.

Moderator: ModTeam

Linf
Akwarysta
Posty: 504
Rejestracja: 2009-06-28, 20:33
Pojemność akwarium: 0
Imię: Jakub
Lokalizacja: Warszawa

Re: Dziecko i akwarium

Post autor: Linf » 2013-05-15, 23:02

bercia289 pisze:Kilka razy próbowała karm dl ryb, kota i psa.
To już przerobiłem łącznie z piciem wody z miski kota :cwaniak: kupiłem dziecku dodatkową miskę dla kota i problem znikł teraz czasem je z niej kolację jak kotka udaje :devil: . Nie jestem zwolennikiem tego,że jak dziecko się pojawia w domu to wszelkie zwierzaki precz z domu.Z kotem to młodszy toczy wojnę :D gryzą się i prychają na siebie bo każdy chce być górą.
Loża Szyderców

Awatar użytkownika
bercia289
Przyjaciel forum
Posty: 1189
Rejestracja: 2008-01-08, 16:54
Pojemność akwarium: 0
Imię: Bernadetta
Nazwisko: Baranowicz
Lokalizacja: Rudnik nad Sanem
Kontakt:

Re: Dziecko i akwarium

Post autor: bercia289 » 2013-05-16, 21:16

Haha:D kotka traktuje Natalie jak swoje dziecko i jak ta płacze to ta reaguje bardziej niż na kociaki:) dzis ją ugryzła w rękę jak ta płakała(kąsła by ta przestałą) a tak to grzienie, noszenie itd na porządku dziennym.

Dzieci powinny mieć kontakt ze zwierzętami. Lepiej się rozwijają, budują od małego poczucie odpowiedzialności, są ciekawsze świata.

wiildi
Zainteresowany
Posty: 33
Rejestracja: 2013-05-13, 10:46
Pojemność akwarium: 240
Imię: Waldemar
Lokalizacja: Garwolin

Re: Dziecko i akwarium

Post autor: wiildi » 2013-05-16, 22:01

No ja niestety Yorka oddałem tydzień temu, praca zmianowa nie miał bardzo kto się nim opiekować jedyny pozytyw taki że oddałem go mojej mamie i dzieciak widzi się z pisiem (tak go nazywa) często. Co do kota to by bardzo chciał bo u sąsiada mają i biega za nim ale mamusia nienawidzi kotów no i nigdy nie będzie :(
Co do kotów mój jeszcze jak byłe mały i w domu maiłem nazywał się Mysza ale i tak tatusiek wołał dziwka czy sierściuch. Jednak nazwy kota mojego kumpla nic nie przebije Kocia Boża Rodzicielka i tak do niej wołał :)

danwawa
Forumowicz
Posty: 70
Rejestracja: 2013-03-05, 22:50
Pojemność akwarium: 0
Imię: Arturro
Lokalizacja: B - B

Re: Dziecko i akwarium

Post autor: danwawa » 2013-05-22, 21:31

Ja także dorzucę swojego 3,5 latka, jak już ktoś pisał telewizor przymocowany do ściany też posiadam, ale jeżeli chodzi o akwarium to mój synek uparcie wsadza tam ręce i wybiera wszystkie zanieczyszczenia z powierzchni, także nie muszę odławiać.

Karmi pod moja kontrolą i chce pomagać przy każdej czynności w akwarium, ale ulubioną jego czynnością jest zabawa wężykiem przy ściąganiu wody, skutek jest taki, że dywan już kilka razy został zalany i kilka dni trzeba było chodzić po mokrym.

Myślę jednak, ze im wcześniej zacznie się dziecko oswajać z akwarium i brać przykład z taty, tym bardziej zaowocuje to w przyszłości, bo już od kołyski będziesz mu wszczepiał bakcyla ( oczywiście nic na siłę), a czytałem również, że akwarium spełnia rolę terapeutyczną i działa kojąca nie tylko na dzieciaki.

P.S. U mnie np. jak mały przeszkadza w obowiązkach domowych pada hasło "co robią rybki?" i jest troszkę czasu na dokończenie domowych czynności. Tak więc nic się nie bój i zakładaj z synem akwarium, bo ja mam na razie same plusy jeżeli chodzi o mojego synka, a urwis z niego niezły.

wiildi
Zainteresowany
Posty: 33
Rejestracja: 2013-05-13, 10:46
Pojemność akwarium: 240
Imię: Waldemar
Lokalizacja: Garwolin

Re: Dziecko i akwarium

Post autor: wiildi » 2013-06-03, 22:00

Będzie dobrze!
Po wizycie na dzień dziecka w Warszawskim ZOO jestem mile zaskoczony bo synkowi najbardziej się rybki podobały w akwariach ;) choć jeszcze nigdy ich nie widział.

snoppy88
Forumowicz
Posty: 100
Rejestracja: 2009-05-10, 16:54
Pojemność akwarium: 264
Imię: Ania
Lokalizacja: Ostrołeka

Re: Dziecko i akwarium

Post autor: snoppy88 » 2013-06-04, 00:48

Moja zołza w końcu zaczęła chodzić (dzień przed roczkiem :D ) i pierwsze gdzie idzie to do akwarium kładzie rękę na szybę i woła ne ne ne:P a co to znaczy nie wiem;P kawałek maty mi z pod bańki wystawało to obgryzła, wiec też trzeba na wymiar banki przyciąć :cwaniak:

ODPOWIEDZ