Prętnik

Tematy dotyczące rozmnażania ryb akwariowych.

Moderator: ModTeam

majufka
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: 2013-11-27, 22:55
Pojemność akwarium: 0
Imię: Justyna
Lokalizacja: Ustroń

Prętnik

Post autor: majufka » 2014-03-01, 21:57

Dawno mnie tu nie było :) Chciałam się pochwalić. Prętnik zbudował gniazdo, dzis byłam świadkiem tarła :) Proszę o kciuki :)

Obrazek

Awatar użytkownika
hunter209
Forumowicz
Posty: 113
Rejestracja: 2008-05-17, 17:25
Pojemność akwarium: 0
Imię: Rafa³
Lokalizacja: eN Wu

Re: Prętnik

Post autor: hunter209 » 2014-03-01, 22:18

Ładne gniazdo, ale na kciuki to jeszcze za wcześnie ;)
Póki co masz za sobą tę "łatwiejszą" część, która odbywa się bez Twojej ingerencji :D
Najbliższe dni pokażą, na ile Cię stać ;)
Inspirujesz I Fascynujesz

Awatar użytkownika
zak19
Forumowicz
Posty: 94
Rejestracja: 2013-05-12, 21:23
Pojemność akwarium: 112
Imię: Adrian
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Prętnik

Post autor: zak19 » 2014-03-03, 11:58

U mnie Pretnik gniazdo budowal na okrągło. Kiedys natargal zielska i tak naplul, że zastanawiałem się co to jest. Chyba do tarla też doszło bo kiedyś pod takim gniazdem splutł się samiec z samicą jak dwa węże. Jednak potomstwa się nie doczekalem.

cialko
Forumowicz
Posty: 52
Rejestracja: 2013-10-28, 21:05
Pojemność akwarium: 90
Imię: ³ukasz
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Re: Prętnik

Post autor: cialko » 2014-06-28, 13:13

Hej.

To pozwólcie Drodzy Koledzy i Koleżanki, że "podłącze" się do tematu.

Wczoraj w gratisie dostałem roślinę limnobium (pływająca). Dzisiaj zauważyłem, że mój samiec prętnika karłowatego stał się bardzo agresywny w stosunku do samicy i między roślinami buduje gniazdo. Zaciągnął dwie największe w kąt akwarium i "robi" pianę między liśćmi. Jakie są szanse, że dojdzie do tarła i co mam z tym zrobić (rzecz dzieje się w akwarium ogólnym). Młode raczej nie mają szans na przeżycie ze względu na obsadę (np. molinezje i ramirezki). Czy mogę w jakiś sposób przenieść to gniazdo do innego akwarium, czy raczej przenieść wszystkie ryby a zostawić tylko prętniki? Nie mam doświadczenia w rozmnażaniu rybek. Nie licząć gupików to raz "przypadkowo" wytarły mi się ramirezki podczas leczenia ospy (podmiana wody i wysoka temperatura) :P
Łukasz

ODPOWIEDZ