[54l][Ogólne] Akwarium Kajlusia

W tym dziale każdy może zaprezentować swoje akwaria :)

Moderator: ModTeam

Awatar użytkownika
Piwosz
Rekin forum
Posty: 1896
Rejestracja: 2007-01-19, 14:49
Pojemność akwarium: 216
Imię: Konrad
Lokalizacja: Limanowa
Kontakt:

Re: [54l][Ogólne] Akwarium Kajlusia

Post autor: Piwosz » 2008-05-12, 15:31

Thierry Henry pisze:wymień GRO-LUX na jakaś daylight
Nie...gro-lux moze być.... Aquarelle bym zamienił na dzięnną.....
Kyle pisze:Jak znam życie to i tak zaraz mnie pojedziecie :D Ale będę uszczęśliwiony choć jednym stwierdzeniem w stylu "jest lepiej" lub "idziesz w dobrą stronę" :P
jak zarośnie to się wypowiem...na razie stoisz w miejscu...

Kyle
Stały bywalec
Posty: 325
Rejestracja: 2008-05-01, 23:48
Pojemność akwarium: 63
Imię: Kamil
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: [54l][Ogólne] Akwarium Kajlusia

Post autor: Kyle » 2008-05-12, 15:34

Piwosz pisze:jak zarośnie to się wypowiem
To mi się bardziej podoba od "brak słów" ^^
Piwosz pisze:na razie stoisz w miejscu.
Akw nie am tygodnia nawet, a ja jestem w tym zielony więc... powoli :P
Piwosz pisze:Thierry Henry napisał/a:
wymień GRO-LUX na jakaś daylight

Nie...gro-lux moze być.... Aquarelle bym zamienił na dzięnną.....
Jedni tak, inni tak... a ja, jak już mówiłem zostawię je :P Mi się kolor światła podoba.

Pola
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: 2008-06-04, 16:25
Pojemność akwarium: 114
Imię: Pola
Lokalizacja: wielkopolska
Kontakt:

Re: [54l][Ogólne] Akwarium Kajlusia

Post autor: Pola » 2008-06-21, 21:16

Chyba trochę Filip przesadziłeś z tymi słowami jeśli się Kyle podoba czemu sie czepiacie owszem zawsze można doradzić jak najbardziej. Dlatego niektórzy nie wstawiają swojego akwa bo same kryteria tu usłyszą między innymi ja tez nie wstawiłam a miałam to zrobić lecz po co żeby przczytać np"Ale gówniane akwarium a weź się :cenzura: :zly:"pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 2008-08-24, 11:33 przez Pola, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Luk.Par
Forumowicz
Posty: 129
Rejestracja: 2008-06-08, 11:14
Pojemność akwarium: 60
Imię: £ukasz
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: [54l][Ogólne] Akwarium Kajlusia

Post autor: Luk.Par » 2008-06-21, 21:24

On to juz pisze na drugim temacie

Awatar użytkownika
plastuf93
Forumowicz
Posty: 106
Rejestracja: 2008-03-19, 13:32
Pojemność akwarium: 50
Imię: Micha³
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Re: [54l][Ogólne] Akwarium Kajlusia

Post autor: plastuf93 » 2008-06-21, 21:33

Luk.Par pisze:On to juz pisze na drugim temacie
Nie drugim, lecz kilkunastym lub więcej! Jak dla mnie kolega jak nic domaga się zamknięcia konta lub min. ostrzeżenia!

Kyle
Stały bywalec
Posty: 325
Rejestracja: 2008-05-01, 23:48
Pojemność akwarium: 63
Imię: Kamil
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: [54l][Ogólne] Akwarium Kajlusia

Post autor: Kyle » 2008-07-09, 21:24

Żeby nie było, że się po Waszej krytyce poddałem i akw wyleciał przez okno to aktualizacja :P
W międzyczasie dużo roślin wyleciało, coś tam przybyło, w sumie to pistia i salvinia oraz taiwan, x-mass i flame. mchy dopiero od tygodnia więc nie za fajnie jeszcze wyglądają i na pewno zmienią swoje miejsca jak się rozrosną.
Od tygodnia też nawożę PG Classic i Macro, oba po 3 ml / tydzień. Wcześniej nie było nic, dlatego roślin tak mało.
Obsada aktualnie tylko 5 otosków, co mnie bardzo cieszy wszystkich 5 przeżyło. Docelowo jeszcze harem prętnika karłowatego.
No i powiedzcie chociaż, że jest lepiej i idę w dobrą stronę :P

Obrazek

Awatar użytkownika
Luk.Par
Forumowicz
Posty: 129
Rejestracja: 2008-06-08, 11:14
Pojemność akwarium: 60
Imię: £ukasz
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: [54l][Ogólne] Akwarium Kajlusia

Post autor: Luk.Par » 2008-07-09, 21:45

Przydało by sie cos wiekszego zeby przykryło tył

Awatar użytkownika
Elwira
Stały bywalec
Posty: 163
Rejestracja: 2008-06-26, 23:39
Pojemność akwarium: 200
Imię: Elwira
Lokalizacja: Lublin

Re: [54l][Ogólne] Akwarium Kajlusia

Post autor: Elwira » 2008-07-10, 17:03

hmmm

srasznie łyso w tym akwarium, rozumiem że to poczatki ale naprrawde roślinki nie są drogie i mogłeś kupić po kilka sztuk zeby zagęścić jtroche akwa, bo w tym momencie wyglada jakby przeszedł przez nie jakiś huragan i ci połowe roślin powyrywał.

poza tym to jest troche pomieszanie z poplątaniem, duzych roslinek nie sadza sie z przodu tylko daje na tył żeby zakryć osprzet i ew brzydkie tło.

przydałby się jakiś korzen który nadałby jakiegos wyrazu, głębi temu akwarium, zrobiłoby się w nim ciekawie bo jak na razie to pustynią pachnie


ten zwirek w kokosie naprawde daje paskudny efekt - rozumiem, Tobie sie podoba, ale skoro mówisz że jesteś totalnie zielony w prowadzeniu akwarium i prosisz forumowiczów o rady i ocene to skorzystaj z tych rad - naprawde nikt nie chce źle dla twojego baniaczka. jezeli tyle osób mówi że akwarium powinno miec 1,2,3 plan to znaczy ze maja racje, nie chodzi o sadzenie roslin od liniki jak to napisales ale o to zeby kazda roslinka trafila na swoje prawidlowe miejsce.
jezeli mówimy ci że wizualnie akwarium jest za niebieskie to znaczy ze tak jest i psuje to ogólny efekt.

a i jeszcze jedna rzecz - ta roslinka wysoka z okrągłymi listkami co pnie sie w góre (mówie na nia pelargonia) - miałam ją i sie jej pozbyłam bo to tylko łodyga łysa i pare listków, w dodatku przy kazdym listku puszcza długie korzenie - nie jest to ładne. kup sobie lepiej moczarek i kabomb wiecej i posadz ztylu, one szybko rosną. kup sobie rotale, tez daje ladny efekt i sie rozrasta, ja bedziesz miec wiecej sadzonek to mozesz zrobic z niej taka "kule", bedzie ładnie wyglądało.

zrobisz jak zechcesz oczywiscie, kolejna aktualizacja przydałaby sie za naprawde dłuższy czas bo jezeli nie dokupisz roslinek to tak szybko z jednej sadzonki nie zrobic ci sie raptem 15. posłuchaj naszych rad :) a sam zobaczysz ze bylo warto.

Krzysiek_ae
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: 2008-05-13, 15:31
Pojemność akwarium: 126
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Suwałki
Kontakt:

Re: [54l][Ogólne] Akwarium Kajlusia

Post autor: Krzysiek_ae » 2008-07-10, 18:31

tamte akwarium przed aktualizacją było do bani wogóle jak w moim kiblu, te jest o wiele ładniejsze
akwarium:
126l główne..
112l puste
33l do sklejenia..
bimbrownia, filtr wewnętrzny Aquael FAT-4,grzałka Aquael AQM-150
Świetlówki philipsa 2x36W

-Obsada-
8x Neon inessa,2x danio kolor,2xpręgowane,1x sum opaczek, 2x żałobniczki,4x kirysek pstry,1x albinos,2x księżniczki(ZERO agresji),2x molinezja żaglopłetwa..

Awatar użytkownika
Adrian15
Akwarysta
Posty: 402
Rejestracja: 2007-04-10, 12:39
Pojemność akwarium: 80
Imię: Adrian
Lokalizacja: Żmigród
Kontakt:

Re: [54l][Ogólne] Akwarium Kajlusia

Post autor: Adrian15 » 2008-07-10, 22:44

Trzeba na samym początku powiedziecz że widać duży postęp pomiędzy tym co było na początku a jest teraz. Ale jeszcze troche pracy przed tobą.
Elwira pisze:srasznie łyso w tym akwarium, rozumiem że to poczatki ale naprrawde roślinki nie są drogie i mogłeś kupić po kilka sztuk zeby zagęścić jtroche akwa, bo w tym momencie wyglada jakby przeszedł przez nie jakiś huragan i ci połowe roślin powyrywał.
Zgadzam się w 100% dosadź troche roślinek. Napewno będzie lepszy efekt. Roślinki się wtedy rozrosną i będzie cudnie. Narazie ocena moja to 6/10.

Kyle
Stały bywalec
Posty: 325
Rejestracja: 2008-05-01, 23:48
Pojemność akwarium: 63
Imię: Kamil
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: [54l][Ogólne] Akwarium Kajlusia

Post autor: Kyle » 2008-07-11, 00:01

Adrian15 pisze:Trzeba na samym początku powiedziecz że widać duży postęp pomiędzy tym co było na początku a jest teraz.
Dziękować ;)
Adrian15 pisze:Ale jeszcze troche pracy przed tobą.
Wiem, wiem i ciągle nad tym pracuję :D
Adrian15 pisze:dosadź troche roślinek
Wiem, że jest pusto, ale raczej wolałbym iść w stronę mchów niż roślin, w mchach chcę zrobić całą lewą stronę, a na razie ile mchów jest widać, muszę poczekać aż się rozrosną, taiwana którego mam dłuzej po nawożeniu ruszył do przodu i codziennie go przybywa widoczna ilość ;) X-mass i flame są od tygodnia, jeszcze żyłka nawet na wierzchu jest.
Tą wysoką łodygę pojedynczą wywalę na pewno, hygrophila difformis mi się podoba i szybko rośnie, za 1/2 miesiące powinno mi się udać jej już trochę narozsadzać. Po prawo na pewno będzie saggitaria sabulata tak jak teraz, a ztyłu to z okrągłymi listkami (zapomniałem nazwy).
Co do tego kokosa ze żwirem to nie wiem o co Wam chodzi :P Planowo miał w nim rosnąć trawnik i myślę, że nieźle by to wyglądało, ale na razie z nitkami walczę, które skutecznie trawnik powstrzymują.
Jak będzie się działo coś ciekawego to wrzucę nową fotę ;) Czyli pewnie za min. miesiąc.

Awatar użytkownika
Adrian15
Akwarysta
Posty: 402
Rejestracja: 2007-04-10, 12:39
Pojemność akwarium: 80
Imię: Adrian
Lokalizacja: Żmigród
Kontakt:

Re: [54l][Ogólne] Akwarium Kajlusia

Post autor: Adrian15 » 2008-07-11, 01:47

Kyle pisze:ale raczej wolałbym iść w stronę mchów niż roślin
ale warto pomyśleć o zasadzeniu roślinami tylniej części akwarium. I wtedy te mchy dały by swój efekt.

Kyle
Stały bywalec
Posty: 325
Rejestracja: 2008-05-01, 23:48
Pojemność akwarium: 63
Imię: Kamil
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: [54l][Ogólne] Akwarium Kajlusia

Post autor: Kyle » 2008-08-23, 14:35

Taki mały apdejt :> Nie marudzić, że za dużo pływających, zasłaniają dużo światła i glony przynajmniej nie rosną :P Chociaż dzisiaj wywaliłem tego trochę, bo już ciemno było przy dnie %-)
Nawożę teraz na tydzień: 4 ml Classica, 2 ml Macro, chyba 3 ml Fe (bo dopiero dostałem w tym tygodniu).
Z żywiątek: prętnik karłowaty 1+1, 5 x otosek, 2x x babaulti (przynajmniej tyle wpuściłem, nie wiem ile wessał filtr :P).
Od ostatniej foty doszło też 8W T5 z tyłu.

Obrazek

Thierry Henry
Zakręcony forumowicz
Posty: 1568
Rejestracja: 2008-02-01, 02:05
Pojemność akwarium: 160
Imię: dawid
Lokalizacja: Okocim
Kontakt:

Re: [54l][Ogólne] Akwarium Kajlusia

Post autor: Thierry Henry » 2008-08-23, 14:41

wywal te "korzenie" i zasadź 1 plan oraz więcej 3 daj :)
I Still Haven't Found What I'm Looking For

Kyle
Stały bywalec
Posty: 325
Rejestracja: 2008-05-01, 23:48
Pojemność akwarium: 63
Imię: Kamil
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: [54l][Ogólne] Akwarium Kajlusia

Post autor: Kyle » 2008-08-23, 14:43

Thierry Henry pisze:wywal te "korzenie"
Mi się podobają :>

ODPOWIEDZ