https://apart-center.pl/apartamenty/lista

ikra i rozmnażanie kakadu

Tematy dotyczące rozmnażania ryb akwariowych.

Moderator: ModTeam

dzem3
Zainteresowany
Posty: 28
Rejestracja: 2010-09-05, 15:11
Pojemność akwarium: 0
Imię: Grzegorz
Lokalizacja: chełm

ikra i rozmnażanie kakadu

Post autor: dzem3 » 2010-10-16, 15:39

3 dni temu pielęgniczka kakadu złożyła ikrę. Sądzę, że była zapłodniona bo większość z niej była różowa. Przez cały czas dzielnie pilnowała jej a samiec jej pomagał. Dzisiaj zauważyłem, że w tym miejscu, wktórym była przyczepiona do kokosa niem już ikry ale samiczka nadal siedzi pod jednym z nich, a samiec nadal wszystkich odgania (są tak ułożone jeden na drugim, że ma jedną kryjówkę z labiryntami) Czy możliwe jest aby samiczka przeniosła w inne miejsce ikrę, a może już narybek? Czy może ikra została zjedzona a oni tak po prostu nadal sobie pilnują tego miejsca? Napiszcie proszę co i jak?

Awatar użytkownika
kbtor
Moderator
Posty: 3183
Rejestracja: 2007-11-30, 16:48
Pojemność akwarium: 0
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: - diabli wiedzą -

Re: ikra i rozmnażanie kakadu

Post autor: kbtor » 2010-10-16, 17:10

dzem3 pisze:Czy możliwe jest aby samiczka przeniosła w inne miejsce ikrę, a może już narybek? Czy może ikra została zjedzona a oni tak po prostu nadal sobie pilnują tego miejsca? Napiszcie proszę co i jak?
No właśnie może być tak jak napisałeś :) Czekaj i obserwuj, możliwe, że zauważysz jak młode przecinki pływają przy rodzicach. Najważniejsze, to dać im teraz spokój i nie sprawdzać na siłę co tam jest w gniazdku :)
Obrazek

dzem3
Zainteresowany
Posty: 28
Rejestracja: 2010-09-05, 15:11
Pojemność akwarium: 0
Imię: Grzegorz
Lokalizacja: chełm

Re: ikra i rozmnażanie kakadu

Post autor: dzem3 » 2010-10-21, 17:24

I mam małe kakadulce nie wiem ile ich jest ale tak na oko około 20 Samiczka dzielnie się nimi opiekuje a samiec jej pomaga z pewnej odległości. Odganiają innych mieszkańców Wczoraj wieczorem wyprowadziła je na spacerek, a dziś od rana pływają teraz są troszkę dalej od kryjówki i samiczka ma więcej roboty bo musi pilnować dookoła siebie. Pięknie wygląda jak łapie je w pyszczek i zanosi w bezpieczne miejsce. Dodam, że dziwię się to jej pierwsze tarło już straciłem nadzieję, że coś w tych kokosach jeszcze jest a tu taki prezent. Mam nadzieję, że odchowa choć kilka sztuk. Jak naładuję baterię to spróbuję zrobić fotki.
Karmię je JBL NovoBaby mam nadzieję, że na razie wystarczy?

wolfik
Forumowicz
Posty: 108
Rejestracja: 2007-03-04, 11:30
Pojemność akwarium: 0
Imię: Marcin
Lokalizacja: Wawa
Kontakt:

Re: ikra i rozmnażanie kakadu

Post autor: wolfik » 2010-10-21, 22:13

Możesz spróbować się pobawić i założyć hodowlę artemi - najlepszy pokarm dla przedszkola

dzem3
Zainteresowany
Posty: 28
Rejestracja: 2010-09-05, 15:11
Pojemność akwarium: 0
Imię: Grzegorz
Lokalizacja: chełm

Re: ikra i rozmnażanie kakadu

Post autor: dzem3 » 2010-12-01, 18:16

za mną 2 tarła kakadu i niestety wszystkie małe zjedzone przez neonki i inne gadziny! Teraz jest trzecie i już dzisiaj samiczka wyprowadziła młode na spacerek. Nie wiem czy dobrze zrobiłem (na pewno wbrew sobie ale...) odłowiłem część narybku i zawiesiłem kotnik w baniaku i tam je wpuściłem resztę zostawiłem samicy. Pytanie czy same w kotniku zdołają przeżyć? Czy muszę jakoś wyjątkowo nimi się zajmować poza karmieniem? Czy włożyć im jakąś roślinkę np mech lub coś innego? Czy przeżyją bez samicy?

Awatar użytkownika
Akwarybka
Moderator
Posty: 3394
Rejestracja: 2007-02-06, 18:51
Pojemność akwarium: 63
Imię: Basia
Nazwisko: Waluś
Lokalizacja: St. Neots, Cambridgeshire
Kontakt:

Re: ikra i rozmnażanie kakadu

Post autor: Akwarybka » 2010-12-01, 19:54

Roślinka na pewno się przyda ;) Trudno powiedzieć czy przeżyją bez samicy, lecz myślę, że odpowiednio karmione będą się dobrze chować. Na pewno tam nie będą im zagrażać inne ryby ;) Bardzo dobrym pomysłem było zostawienie części maluchów w ogólnym. Będziesz mógł porównać jak będą się sprawować :) Życzę powodzenia :)

Awatar użytkownika
Plewek01
Rekin forum
Posty: 1982
Rejestracja: 2010-04-20, 22:24
Pojemność akwarium: 112
Imię: Pawe³
Lokalizacja: Hajnówka
Kontakt:

Re: ikra i rozmnażanie kakadu

Post autor: Plewek01 » 2010-12-02, 10:54

dzem3 pisze:niestety wszystkie małe zjedzone przez neonki i inne gadziny
Urok zbiorników wielogatunkowych :) Ja bym jednak zostawił wszystko pod płetwami samiczki.

ODPOWIEDZ