Compsopogon

Wszystko na temat roślil słodkowodnych.

Moderator: ModTeam

Matylda
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: 2016-01-13, 20:57
Imię: Matylda

Compsopogon

Post autor: Matylda » 2016-01-13, 22:11

Witam.
Na wstępie proszę o wyrozumiałość jako iż jestem nowa na tym forum i w świecie akwarystyki również :D
Mam pewien problem i liczę na pomoc doświadczonych akwarystów, że tak się wyrażę w trybie pilnym :help:
Przejdę do konkretów. W sobotę kupiłam mech PELIA i obwiązałam nim konar. Dzisiaj rano zauważyłam na nim "coś". Po przeszukaniu internetu wszystko wskazuje na to, że jest to glon zwany Compsopogon. Ale nigdzie nie znalazłam konkretów jak walczyć z tą zarazą. W ostateczności jestem skłonna zrezygnować z tego mchu i pozbyć się go całkowicie, żeby tylko "zaraza" nie przeniosła się na resztę roślin. Ale prawda jest taka, że wolałabym go zachować - jest taki piękny kiedy się przyjmie i kiedy się rozrasta :zakochany:
Z niecierpliwością czekam na rady, będę bardzo wdzięczna za udzieloną pomoc :papa:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Akwarybka
Moderator
Posty: 3394
Rejestracja: 2007-02-06, 18:51
Pojemność akwarium: 63
Imię: Basia
Nazwisko: Waluś
Lokalizacja: St. Neots, Cambridgeshire
Kontakt:

Re: Compsopogon

Post autor: Akwarybka » 2016-01-14, 01:36

To nie glon, a tylko 'przyczepki' Pelii :)

Matylda
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: 2016-01-13, 20:57
Imię: Matylda

Re: Compsopogon

Post autor: Matylda » 2016-01-14, 02:34

O jej! Kamień z serca mi spadł! Szukałam też czegoś na temat tego mchu, ale na żadnym zdjęciu ani filmie nie dostrzegłam tych "przyczepek". A przez myśl przeszło też zapytanie czy tak nie wygląda rozrost czy też jakby to napisać ukorzenianie czy też zagnieżdżanie w danym miejscu? No i fajnie :D Pelia uratowana! Jakby nie patrzeć to już w zasadzie dzisiaj miałam zamiar się jej pozbyć gdybym nie uzyskała pomocy. Dzięki wielkie! Pozdrawiam

ODPOWIEDZ